Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yine mutlu bir gün daha = lahos

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında murat48 tarafından paylaşıldı.

1. murat48

murat48 Aktif Üye

Çeşitli ve sudan sebeplerle aylardır gidemediğim balık avım, şükür bu pazar nasip oldu. :harika:

Bir sebepten dolayı ekürim (sevgili eşim) malesef ava gelemedi.

Forumdan tanıştığım ve bir kere de tekne ile balık avına gittiğim sevgili Ayhan arkadaşımı hafta içi arayıp, yine bir aksilik olmazsa bu pazar balığa gideceğimizi haber verdim. :)

Pazartesiden perşembe gününe kadar 6 tane hava tahmin rapor sitesi de rüzgar gösteriyordu. Yine mi , yine mi deyip duruyorduk. :(

Ne hikmetse cuma gününün hava raporları pazarın rüzgarlarının daha sakin bir hal aldığını yazdığında yüzümde güller açtı. :D

Derhal balık malzemesi satan arkadaşımın yanına gidip yakışıklı bir jig sahtesi edindim. Hani püsküllü, kalamar sahteli falan. Telefondaki haritam üzerinden planlarımı yapıyordum. İtina ile olta takımlarımı hazırladım.

3+1 takım , 75 gr kurşun.

3 iğnem 5 numara, hırsızım ise 3 numara idi ve iyi iş yaptı.

Evet artık günlerden pazar idi. Peki gece uyku tuttu mu : HAYIR .

Sabahın 6'sı, ne de gecikmişti o gece. Telaşlı bir şekilde hanımı uyandırdım, haydi dedim , acil nevalemi hazırlar ben gidiyorum. Allah ne verdiyse eşim yiyeceklerimizi hazırladı sağolsun. :)

( Ekmeği ise Murat yoldan alacak. :D

Kim:Murat. Aç kaldı koca gün Murat. Balık düşünmekten kimin aklına gelir ekmek kardeşim.) Türk milleti ekmeksiz doyar mı ? Ben hayır ama sizi bilmem.

Hazırlıklar tamamlandı, 2. kattan kucakta motor indirilip tekneye takıldı nefes nefese. Ah şu göbeği kim icat etmiş. :eek:

Yakıt ve taze yem ithiyaçlarını karşıladıktan sonra 8'de avdaşım ile buluştuk ve hemen teknemizi suya indirdik.

Yolda boş bir iki sırtı denemesinden sonra tam gaz avlağıma varacaktım ki, 300 metre kala içimden bir ses dur dedi.:eek:

Dinledim sesi.

- Ayhan acele çapayı at.

Tekne durdu, çapa atıldı ,yemler takıldı. 5 dk geçti ki k****t.

Sağlam bir mercan kardeş kafa ata ata beni görmeye geliyor. Kerata 200 gr. ama dinamik bir genç.:p

Bir, iki ,üç , beş derken mutluluktan gözlerimiz ışıldıyor. Anam benim meradan iyiymiş burdakiler.:)

Kıyı balıkçısı olan avdaşım Ayhan'da ilk mercanını almanın mutluğunda.:)

1 saat kadar avlanmıştım ki; oltam dibe takıldı, takıldığını sanmışım.

Bir balık geliyor ama ne? Ya iri mercan , fangiri falan mamuna gelir ama bu mercangillerden değil. Merak içinde 58 metre derinlikten oltamı toplamak sanki yarım saat sürdü.

Ve gördüm onun gül mecalini. 875 gr.'lık bir lagos. Allahım ne büyük mutluluktur iri balık tutmak (yani bana göre iri) Yakışıklımın ağzından da henüz yuttuğu yaklaşık 6 * 6 ebatında bir yeni yutmaya çalıştığı yengeç çıktı.

Hatıra fotoğraflarımızı çektikten sonra livara bıraktım kendilerini.

Henüz üç beş mercan daha almıştık ki o da ne . Hava bozmaya başladı.

E daha karpuz kesecektik ki , pardon jig merasına gidecektik ki dalga başladı.:mad:

Adanın arkasına geçmek benim ceviz kabuğum ile mümkün gözükmüyordu.

9 gibi keyifle başlayan avımız 13.00 sularında keyfini yitirmeye başladı.

Hiç deniz tutmayan Ayhan'ın midesi bulanmaya başladı ki sorma gitsin.

Az daha kuytu gibi gözüken eski merama gittik. 2-3 mercandan başka birşey yok. Haramiler dolmaya başladı ortalık. Yaşayabilenler denize, yaşayamayanlar da martılara yem oldular.

Ayhan'ın da durum belli, dümeni kırdık limana.

Bir kaç yerde daha av molasında kırık mercan diye tabir ettiğimiz , şu son zamanlarda görünen, mercan-barbun kırması yakalayıp Ayhan' a daha fazla eziyet etmeden avı sonlandırdık. Zaten benim mide de tıngır tıngır ötüyordu.

Akşamına yeşil salata eşliğinde çıtır çıtır kızaran mercanlarla, sofra ziyafete dönmüştü. Ve artık gözümün bayram ettiği balıklarla, mideme gelmişti bayram sırası.:D:D:D

Daha mutlu günler sizlerin olsun.

Hoşçakalın, saygılarımla.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Nisan 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. okcuer

okcuer Yeni Üye

Abicim öncelikle gerçekten sana karşı çok mahcup oldum. Daha önce hiç deniz tutmamıştı nasıl oldu anlamadım. Kusuruma bakma.
    Yine de güzel bir avdı. İnşallah daha iyilerini yaparız beraber.

4. murat48

murat48 Aktif Üye

Mahçubiyet olurmu hiç Ayhan,
    insanız sonuçta hepimizin başına gelebilir.
    Sorun yok, zaten yenecek balık çıkmıştı, problem yok.

5. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

On ay oldu tekneye binmeyeli.:rolleyes:
    Şimdilerde boş tekneler buldukça içine binip balık tutma hayalleri kurar oldum.:)
    Güzel balıklar ve avın için tebrikler Murat.

6. lodos24

lodos24 Üye

sabah ava giderken karşılaştık galiba murat abi :))

7. murat48

murat48 Aktif Üye

Bilirim o hasreti. Sanki çocuk gibi, yıllardır özlenen bir aşkı bekler gibi geceden sabahı bekleyemiyor insan.

Sizin de tekne vardı sanırım. 10 ay uzun süre olmuş. En yakın zamanda mavi saha ile buluşmanız dileklerimle.

8. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Tebrikler güzel avlarınızdan dolayı.Lahosta Güzelmiş.rastgele

9. murat48

murat48 Aktif Üye

Deme yav.:( Keşke tanışsaydık, konuşsaydık.

10. murat48

murat48 Aktif Üye

Güzel temennileriniz için teşekkür ederim Evren bey. En kötü avınız böyle olsun, rastgelsin.

11. bacteria

bacteria Aktif Üye

maşallah keyifli bir av olmuş çifter çifter mercanları dizmişsiniz :) birilerinin fethiye'de balık tuttuğunu duymak sevindiriyor. fethiye'de balığın kökünü mü kazıdılar düşüncesinden kurtuluyorum.

lahosta çok şirinmiş tebrikler abi elinize sağlık :harika:

daha güzel trofelere inşallah ;) rastgele