Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yine Toplak Deresi, Yine Meps İle Kasna Avı, Yine Kara Tava.. Bu Kez Video da Var.

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında ismail talay tarafından paylaşıldı.

1. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

yine topalak deresi, hazır şurada bir ay balık var , bir ay sonra balık dereyi terk eder zira , su çok azalıyor balığı ya kırıp geciriyorlar veya balık aşağılara kayıyor

yaz aylarında balığa yalnız çıkmam , sizlerede tavsiye etmem. malum özellikle temmuz ayı yılanların çiftleşme dönemi ve bu dönemde üzerine farketmeden basacağınız bir yılan sizi ölümle yüz yüze getirebilir , işte bu anda Yanınızda olan arkadaş sizi hastaneye yetiştirebilir. eniştemle gittik , enişte 3,60 makinasız dere kamışı ve çekirge eşliğinde avlanıyor. mepse alışamadı ;)

balıkları ürkütmemek için uzaktan çektiğim bir enişte fotoğrafı :D

şimdi size yaz aylarında derelerin düzenini alt üst eden , küçük büyük demeden balıkları kırıp geciren bir tuzaktan bahsedeceğim. bu icadın adı KAYDIRMA..

Balıklar nehirlerden yumurtlamak için derelere akın ettiği günlerde , balığın geri dönüş yoluna kurulduğu gibi her dönemde de kurulur ve aşağı doğru akın eden balığın kaydırmaya düşmeme ihtimali yoktur.

işte kaydırmaya düşen küçük balıklar :mad: :mad:

işte derelerimizin ne kadar denetlendiğini gözler önüne koyan manzara bu, bu kaydırmayı tarumar ettim bir şekilde bu aleti görenlerin de yıkıp dereyi normal hale getirmesi doğaya olan borcumuzdur.

gelelim meps e, bugun camerayı da yanımda götürdüm bir kaç video çekerim düşüncesi ile.. ama hem videoya konsantre ol hem balık tutmaya , zor bir kombinasyon.durum böyle de olsa iki balığın tutulma anını yakalayabildim.

işte video..

http://www.izlesene.com/video/amator-meps-ile-kasna-avi/2383545

toplam iki saatlik bir balık avı idi, malum iş güç arasında fırsat yaratıp , ne yapıp ne edip balığa cıkıyoruz.

günün sonunda nasibimizi aldık doğa anadan.

ve her zamanki gibi yakalan balıkların akibeti.. enişte ile çıktık çatıya harlattık kara tavayı.

salata enişte de !!

çok acıkmış çok!

işte böyle bir gün, yaşadık ve yazdık.

hepinize rasgele..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler güzel bir gün geçirmişsiniz kaydırma konusuna gelince yazık gerçekten vahşet :(

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel bir av olmuş İsmail, tebrik ederim.

Tuzaklar malesef her yerde başka şekillerde karşımıza çıkıyor. Denetimlerin yanlış yerlerde yapıldığı belli oluyor.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler İsmail
    Örnek bir davranış sergilemişsin.

6. tanbays

tanbays Aktif Üye

Sevgili İsmail anlatım ve görseller gerçekten çok güzel.

Özellikle video için birkaç tiyo vereyim, Bir tripot edinip açıyı suyun üstünden çekseydin hem kamış aksiyonu hem Balıkçı-avlak-mücadele-balık dörtlüsünü aynı kadraja sokardın.

Sende bilirsin muhakkak ama at-çek avlarında kamışı misina doğrulutusuna dik tutmak hem misinaya daha az yük bindirir hemde balığın ilk vurduğu anı kaydedebilmeni sağlar...

Aman hocam oraların kıymetini bil...

Biz buralarda öyle bir yer için en az 100km yol yapıyoruz...

7. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

sevgili tanbays, sen benim bu at-çek konusunda hocam sayılırsın. daha iyilerinide yapacağım işallah.

kamışı dik tuttuğumda meps in yüzeyden gelmesi sıkıntı yarattığı için yatırıyorum. derede suyun derinliği yarım metre civarı ve 0 numara meps kullanıyorum kamışı diktiğimde meps doğru atraksiyon yapmıyor gibi geldi bana bu yüzden yatırdım. ama yatık olduğu için esneme fonksiyonu azalıyor bunu bizzat yaşadım, yaklaşık 1.5 kg lık bir balığı kamışı dikme konusunda geç kalınca kaçırdım, hemde kalama ya rağmen.

ama ne kadar cok deneme o kadar tecrübe, hem kamera hemde balık avı konusunda senin mertebene yükselmek için bana biraz zaman gerekiyor , ama başaracağım işallah.

önerilerine ve yorumuna teşekkürler haaa !! ayrıca senin gibi bir at-cek üstadı ile bu derede avlanmak çok keyifli olurdu. bir gün buyur gel kapımız açık.

sağlıcakla

8. çılgınbalıkçı

çılgınbalıkçı Aktif Üye

Yine güzel bir av olmuş,derelerde böyle balıkların olması çok güzel,fakat bu kaydırmacılar neslini kurutacak balıkların.
    kaydırmayı bozmak sorun değil kuranı yakalamak önemli,duyarlı olduğunuz için teşekkürler.
    bizim burdada bakırçay var ama simsiyah akıyor,bir yandan kömür yıkama tesisleri diğer tarafta santral soğutma sistemi dereyi batırdı canlı dahi yaşamıyor artık.
    derelerin kıymetini bilmek lazım.
    paylaşım için teşekkürler:)

9. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Güzel bir gün ve güzel görüntüler.Zevkli bir gün geçirmişsiniz.Tuzak olayı haricinde çok eğlendiğinize eminim.Kutlarım.

10. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

Değerli büyüğüm bakır çay ı çok iyi bilirim , evet haklısınız simsiyah akıyor. bu güzelim doğanın düşmanı o kadar çok ki , kosayla biçseniz biteremessiniz. birde size çok yakın bir gölet var SEVİNÇLER .. israil sazanının bulaşmadığı ender göletlerden bitanesi. son duyumlarıma göre kg mın altında balıkları çok miktarda yakalayıp telef ediyorlarmış. Oranın sazanı bambaşka SEVİNÇLERE Sahip çıkmanızı tarım ve köy işleri bakanlığına bağlı kurumların kapısını aşındırmanızı rica ederim. zira böyle giderse cocuklarımız , torunlarımız o güzellikleri göremeyecek

11. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

ı

sayın KIRTMAN , tuzak olayında da eğlendim , o tuzağı oradan kaldırıp balıklara geciş vermek tarifsiz bir keyifti