Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yorucu bir hafta ve dişli raporu

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında çinekolog tarafından paylaşıldı.

1. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Herkese merhabalar ;

İstanbul'da nisan ayının gelmesiyle birlikte spin avı yapanların içlerinde bir kıpırtı bìr neşe olur...

Bizde badim Serdar Hanedar ile bu kıpırtının aktive ettiği avcı duygularımızla ay içindeki havada, doğada ve meramızda oluşan iz emarelerin takibinden sonra avlanmaya başladık.

Birkaç menfi avın sonrasında bir akşam suyunda balığın takip ettiğimiz merada hareketlendiği duyumunu aldık. Sabah suyunda buluşma öncesi kararlaştırma amaçlı telefon görüşmemizden sonra saat 04:00'te buluşmak üzere sözleştik.

Meraya vardığımızda kimsecikler yoktu ama kısa sürede 15-20 kişi oluverdik. Hava aydınlanmasına rağmen denizlerin sultanı hala piyasada görünmüyordu.

Akşam olan balığın sabah suyunda olmamasının bizde vermiş olduğu bezginlikle at-çek yapıp durduk. Keyifimiz kaçmış hevesimiz kırılmıştıkii tamda o sırada badimden "heh aldım" sesini duydum. Malesef tam balığı kaldırırken iğne ağzından kurtuldu :(

Bir anda vücudumdaki adrenalin salgım artmış ve daha hırslı atıp çekmeye başlamıştım. Badim ise balığı kaçırdığı peşine olan atışta 1 tane daha kandırmıştı bile. Belli önümüzde yemlenen bir sürü var diye düşünürken o beklediğim vuruşu aldım ve kalp atışlarımdaki ritimleri etraftakiler bile gördü :)

Evet artık sezonun ilk balığı elimdeydi sevinçle avuçlarımın içindeki güzelliğe tekrar bakıp heybeme koydum. Akabindeki atışlarda ben ve badim birer balık daha kandırarak ikişer balıkla avımızı sonlandırdık.

Ertesi akşam merada tekrardan yerimizi aldık bu sırada merada bulunan iki sevdiğimiz ve gerçekten avcı abi başka bir mera denemek için yanımızdan ayrıldılar akşam onlardan aldığımız haber gerçekten şaşırtıcıydı. Bu şaşkınlığın peşine aldığım bir balığında fotoğrafını çekemedim :)

Ertesi sabah işe gitmemiz gerekse bile en azından 06:30'a kadar merada avlanmak istiyorduk. Söz konusu meraya balık saat 05:45 gibi girip kısa bir süre resmen bizi doğradı. Atlayanlar zıplayanlar kaçanların sonunda 7 balık yapıvermişiz.

Artık işe dönme zamanı gelmişti işte akşamki avın hayallerini kurup geçmek bilmeyen saate bakıp durdum. Akşam suyundada lüfer familyasının rapalalarımızı sıcak karşılamasından hoşnut kalmıştık.

Ertesi gün badimde bende işyerimizden binbir zorlukla izin alıp meraya indik bu sabahta iyi bir av yaptık şükürler olsun sonuç gayet tatmin ediciydi.

Akşam suyunda rahatla av yapabilmek ve yorgun bedenlerimizi dinlendirebilmek için eve gitmek üzere aklımız hala merada olsa bile ayrıldık :)

Dinç bir şekilde geldiğimiz akşam suyunda 8 balık daha aldık fakat fotoğraflayamadık...

4 gün süren hem verimli,hem çok zevkli,hemde yorucu olan avlarımıza ekipman bakımı ve ailelerimize vakit ayırabilmek için birkaç günlüğüne ara verdik. Kısa bir süre sonra tekrar yeni av ve raporlarla inşallah beraber olmak ümidiyle...

Herkese rastgele...

Ekipman bilgisi;
    Kamışlar: Okuma helios 2.40 / 15-45
    Makineler: Shimano exage 3000sfd/2500 fd
    İp: Ygk 1.5 pe / sufix gore 0.13
    Sahteler: Maria squash ve savagear prey serileri

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Mayıs 2015
    murat.k, Lüferman, Mesut1903 ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Lüferci Dayı

Lüferci Dayı Aktif Üye

Kardeş bereketli olsun çok güzel ben karadeniz Şiledeyim bizim buralara ulaşmasına en az15-20 gün var kuzuların basit bir soru fazla derine girmeden Marmaramı boğazmı rastgelsin

çinekolog bunu beğendi.
  4. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Teşekkürler marmara içleri diyebilirim sadece,bereketli avlar dilerim.

5. Lüferci Dayı

Lüferci Dayı Aktif Üye

Sağol sanada

çinekolog bunu beğendi.
  6. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Tebrikler.Güzel bir av olmuş.Avlarınız daim olsun.

çinekolog bunu beğendi.
  7. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Teşekkür ediyorum sağolun.

8. Tgy

Tgy Aktif Üye

Tebrikler çok güzel balıklar, Ahmet ile mi av yaptınız ?

9. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Hayır badim Serdar Hanedar ile onun yanında çalışıyor. :)

Tgy bunu beğendi.
  10. Muharrem vardar

Muharrem vardar Aktif Üye

Tebrikler çok güzel avlar olmuş

çinekolog bunu beğendi.
  11. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Teşekkür ederim sağolun.