Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

YUMURTALIK TEKNE / 25-26.05.2013 ve Sürpriz :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında inan01 tarafından paylaşıldı.

1. inan01

inan01 Aktif Üye

Cümleten merhaba,

Uzun zamandır doğru düzgün av yapamıyorduk. Ya balık yoktu ya da balık yoktu :)
    Mimar arkadaşım Cem, ben ve iş yerinden arkadaşım Ahmet ile Cumartesi günü saat 17:00 sularında kendimizi teknede bulduk. Bir önceki seferimiz hüsran ile sonuçlanmıştı maalesef.

Güzel istavrit çıkıyor duyumlarıyla yanımıza birkaç renk çapari almıştık. Biraz da karides aldık dip sarkıtması için. 2 adet kamış getirmiştim. Bir tanesine (yanlış hatırlamıyorsam 7'li idi) çapariyi takıp aşağı doğru sallandırdım ve diğer kamışımla yemliye takılmaya başladım. Tık yok :)

Sonraa... Bir anda, sarkıttığım çaparinin üzerindeki Penn Fierce 3000 (27 lik mono sarılı ) cırlamaya başladı. Ama öyle böyle değil :)

Kalamayı aldıkça almaya çalışıyor. Evet üzerinde koca bir balık var ve ben bu misina bu balığı çeker mi diye düşünürken, bir yandan da kalama ile oynayama devam ediyorum, balığı yorabilmek için Cem videoya çekiyor, Ahmet yanımda bekliyor, kaptan elinde kepçe Sonunda o güzelim parlama Çapariye yanılıp şaşırıp ne gelmiş olabilir ki bu kadar büyük ... Biraz daha kalkınca, sarıkuyruk akya sandım ne yalan söyleyim Artık suyun üzerine yan yatınca güzel bir minakop (karakulak) kepçenin içinde idi Sevinçten ağzımı bozmuşum. O yüzden, videoyu ayarlayıp öyle eklemeyi düşünüyorum Gerçekten müthiş keyif aldım.

Kaptan itiraf etti " Vallahi, sen çekerken içimden kesin koparır diye düşünmüştüm" Eh birazcık da tecrübemiz konuşsun değil mi

Kısacası ava çok güzel bir motivasyonla başladık. Ardından Cem, güzel bir Demirci aldı. Hava karardıktan sonra ay, tepemizde tepsi gibi belirdi. Işığın altına toplanan ufaklıkların altı istavrit doldu. Gel gör ki çapariye atlayan yok Yanlış hatırlamıyorsam 2 adet istavriti çapari ile kandırdık. Diğerlerini yemli takımlarla aldık.

Zaman ilerledikçe diğer azmanlar belirmeye başladı teknenin altında. Baracudalar... Atıp-çekmediğim sahte kalmadı. Hatta yeni aldığım tiger bile iş çıkarmadı. Takip var saldırı yok Uzun zamandır çantamda yatan Duel 'in güzel bir sahtesi vardı. Denedim... Start verildi ve koşu başladı Sabah skoru; İnan : 8 - Cem : 6 - Ahmet: 2

Arada yemli denemelerimizde birkaç melanur aldık ki güzel semirmişler.

O kadar rahatlamıştık ki sabah olduğunda. Uzun zamandır bu kadar güzel bir av günü geçirmemiştik. Umarım hepimizin en kötü günü böyle olur.

Sağlıcakla kalın.

Video:

Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. poyraz

poyraz Aktif Üye

inan bey sizi ve ekibinizi kutlarım balık şahane afiyet olsun.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Güzel bir av olmuş.

5. inan01

inan01 Aktif Üye

Teşekkürler, çok daha iyilerine rastgelesiniz :)

6. inan01

inan01 Aktif Üye

Burada da hiç kimse birşey merak etmiyor sanırım:rolleyes::)

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Sevgili İnan, merak edilecek tek şey kalmış, oda çapari markan :p

Bende de ballısın onu anlamış oldum :harika:

8. runaway

runaway Üye

Öncelikle güzel av için tebrik ediyorum.
    Minakopun kuyruğu dikkatimi çekti, sanırım sizden önce başka biri balığın tadına bakmış :)

9. inan01

inan01 Aktif Üye

Marka yok Hamdi bey, el yapımı öylesine bir çapari :)

Bu baldı evet :D Bir milyon kere olta (hatta daha fazla) sallasam bir daha denk gelir mi...Sanmam :)

Aynı şeyi ben de düşünmüştüm, balığın bir kuyruk acısı varmış :p:D Teşekkürler, rastgelsin.