Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurt Dışından Malzeme Tedariki Hakkında

Konu, 'Sıcak Fırsatlar ve İkinci El' kısmında alganiresidence tarafından paylaşıldı.

1. alganiresidence

alganiresidence Aktif Üye

Sevgili Abilerim kardeşlerim ve arkadaşlar uzun bir süredir aklıma takılan bir konu hakkında sizlerin bilgi ve tecrübelerini paylaşabileceğiniz bir konuyu açma gereği duydum.
    Öncelikle kendi derdimi anlatayım . Uzun yıllardır ticaretin içinde olan bir balık aşığı insan olarak bu sevdaya kendi çapımda yüklü miktarda yatırım yaptım ve halen yapmaya devam ediyorum.
    Herhangibir malzeme almadan önce forumlardan tanıdık kimselerden ikinci el ,bulamadığım zamanlarda en uygun fiyata yeni tedarik etmeye çalışıyorum.Malumunuz bu işin sınırı yok en iyiyi bütçemize göre en uygun fiyatta almak en uygunu.
    Bu yüzden fiyat kıyaslaması yapmak için sürekli yurt dışı yurt içi kaynaklı sitelerin ilanlarında inceleyiyorum.
    Benim gibi 30 yasından sonra bilgisayar ve internetle haşır neşir olan bir insan için bırakın uygun fiyatla ürün bulmayı bunu nasıl alıp kaça mal edeceğini çözmek hayatı çözmek kadar zor bir durum.
    Siz değerli forumdaşlarımdan özellikle güvendiğim site yöneticisi arkadas ve abilerimizden bu sıkıntımız hakkında bir çözüm üretmeleri hususundadır.
    Ticaret yurt içinde yurt dışında her yerde aynıdır çok alan en iyi fiyata alır kazanır bizde bu birlik bereberliğimizi kullanıp kazanalım.
    Yurt dışından ürün getirmiş yada bu konuda bilgisi olan arkadaslar biz e yol göstersin yada ön ayak olsun .
    Çok popüler bir ürün ise getirmek istediğimiz toplu getirip ekonomik mal edelim.
    Birlikten kuvvet doğar sözünü hayata geçirelim.
    Yada çok spesifik bir ürün getirmek isteyen arkadaşlarımıza yol yordam gösterilir.
    Sonuçta balık sevdasına alnımızın teriyle kazandıgımız ve harcadığımız her paranın bize geri dönüşü kişisel tatminlerimiz.
    Bu konunun sabitlenip öncelikle bana kardeşlerimize abilerime bir kolaylık sağlayacağını düşünüyorum . Saygılarımla.
    Izmir den kardeşiniz Barış....Hepinize Rastgele.

MezarKabul bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Güzel bir konu ama ben kendimce şunu söyleyebilirim Barış ;)

Toplu ürün getirmek daha zor, gümrüğe takılma riski oldukça fazla ve böyle bir durumda kim uğraşacak ?

Geçenlerde Türkiye'de olmayan bir makina getirttim. Fiyatı 159.99 dolardı ve gümrüğe takıldı. 1 haftada çıkarabildim ve 202-TL ekstra masraf yaptım. Anlayacağın bu durum biraz sıkıntılı bir durum ;)

alganiresidence bunu beğendi.
  4. Dündar

Dündar Daimi Üye

Ağabey burada bir karmaşıklık var 202 tl ekstra masraf yaptım dan kastınız tam olarak nedir anlayamadım izah ederseniz sevinirim.
    Gümrüge takıldı demek vergisini ödemek değilmidir? ortalama getirilen ürünün %20 si demek değilmidir?
    Başımdan geçen olayı anlatayım kısaca.
    Bir kaç ay önce yurt dışından 749 tl tekabul eden bir makine getirttim 143 tl vergisini ödedim bunun dışında her hangi bir masraf olmadı.
    Ekstra'dan kastın acaba yol vs. masraflarıda dahil mi ?
    Ciddi anlamda kafam karıştı:rolleyes:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Mart 2014
  5. Dündar

Dündar Daimi Üye

Pardon 749 tl tekabul eden ürüne 143 tl vergi ödedim.

6. TekAdam

Dündar merhaba,

202 TL'nın 125 TL ardiye parası, kalan 77 TL'da vergisi

Bana verilen evrakta bunlar yazıyordu ;)

7. Dündar

Dündar Daimi Üye

Ağabey bana verilen evrak kutu içerisinde duruyor bende bir kontrol edeceğim tekrar not düşerim.

155.99 - 100 $ gibi bir masrafın olmuş ortalama.
    360 - 70 $ gibi bir masrafım olmuş ortalama.

TekAdam bunu beğendi.
  8. TekAdam

Evet, aynen doğru Dündar, onun için karışık durum diye yazdım ;)

Bu arada ben MNG Kargo ile getirttim, posta yoluyla getirmem gerektiğini söylediler ama alışveriş yaptığım sitede MNG ve Fedex seçeneklerl vardı, tercihimi MNG'den yana kullandım, bunlar oldu

Dündar bunu beğendi.
  9. Dündar

Dündar Daimi Üye

Kutu içerisine baktım da Japan'yadan gelen evraklar var sadece fatura vs. gümrüge ödediğim 143 tl'nin faturasını ne yaptığımı hatırlamıyorum kutu içerisinden çıkmadı yalnız cidden kafama takıldı müthiş bir fark söz konusu.

TekAdam bunu beğendi.
  10. Dündar

Dündar Daimi Üye

Anladım ağabey benim ürün ptt aracılığı ile gelmişti sanırım fark bundan kaynaklı izahın için teşekkür ederim

TekAdam bunu beğendi.
  11. TekAdam

Valla ben makinama baktım, sağlam gelmiş, gerisi umurumda değil dedim ve işime baktım Dündar

Dündar bunu beğendi.