Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurtdışı Alışveriş Siteleri

Konu, 'Genel Konular' kısmında turkdogdu tarafından paylaşıldı.

1. turkdogdu

turkdogdu Üye

Merhaba arkadaşlar forumda takip ettiğim kadarıyla yurtdışından alışveriş yapan arkadaşlar var ve gerçekten uygun rakamlara alabiliyorlar sorduğum zaman genelde plat olarak söylediler ama muhtemelen farklı sitelerdende alışveriş yapanlar olmuştur eğer isimlerini paylaşırsanız daha uygun fiyata bizlerde alışveriş yapabiliriz.

mctymn bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. baysal

baysal Aktif Üye

Valla tercihen yurtiçinı öneririm.ben ebaydan çok ürün aldım sebebi ürünü burda bulamamak. Burda olsun 3-5 fazla olsun muhattap bulabilirsiniz en azından.bulamadığını ve çok istediğiniz şey varsa tercih etmelisiniz.çoğu zaman gümrükçe takılıp ucuza aldıgınnurun burdaki fıyatıda gecebılıyor

4. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam plat genel olarak en uygunu diyebilrim. Avrupa satış mağazaları genelde Türkiyeyey yakın fiyat veriyor. global.rakuten var mesela oda japon uygun. Ama plat candır :) Birde ürün getirtirken pttnin Türkiyede kargosunu alacağından emin olun. Gümrük vergisini kapıda alıyor . Japonya için %21 vergi alıyor 80 avro üstü alışverişlerde ama her türlü ucuza geliyor. Özellikle üst segment ürünlerde fiyat farkı çok var mesela daiwa tournement surf 45 qd vergisi kargosu dahil 2200 tlye geliyor ama burada satış fiyatı 3100-3600 arası. Orta segment ürünlerdede enaz 200 tl fark ediyor. Mesela shimano bulseye 800 tlye geliyor vergisi kargosu dahil Türkiyede stoktayken satıldığı fiyatlar 1500 tl üstüydü . Üst segmentte Türkiyede aynı hatta ucuz olan tek ürün shimano stella . Bu verdiğim fiyatlar hem platın fiyatları. Mesela burada 90 -120 tl arası satılan daiwa sahte modelleri maksimum 20 dolar platta.

Önder Kanığ ve mctymn bunu beğendi.
  5. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam eğer ptt ile gelirse gümrüğe takıldı gibi derdi yok. Avrupa pazarından almak mantıklı değil ama japon pazarı hem avrupaya hem Türkiyeye göre çok uygun. Fiyat yüksekse %21 vergini kapıda ödüyorsun kafan rahat. Plattan istediğim ürün işin komiği istanbulda istediğim üründende çabuk geliyor. Ben geçen Türkiyeden istanbulda bir ürün istedim 6 gün sürdü gelmesi. Plattan ürün istedim 4. gün elimdeydi taa Japonyadan :)

Önder Kanığ ve mctymn bunu beğendi.
  6. turkdogdu

turkdogdu Üye

Evet özellikle sahteler için plat çok uygun aynı sahteyi burada 90 liraya aldım içim acıdı açıkcası o yüzden farklı şeyler içinde daha uygun yerler bulabiliriz diye düşünüyorum. yakında amsterdama gitme durumum var oradaki fiyatlara baktım neredeyse aynı bura ile ama %12 vergi geri iadesiyle kısmen hesaplı diyebiliriz

7. turkdogdu

turkdogdu Üye

bu kadar çabuk geldiğini bilsem sahteleri plattan alırdım her zaman bu kadar hızlı mı?

8. senihcan

senihcan Daimi Üye

Ellerinde olmasına bağlı . Ellerinde varsa anında gönderiyorlar zaten uçakla geliyor Türkiyeye . Ama sahte alacaksanız 80 avro sınırını geçmemeye dikkat edin. Geçerseniz çokda hesaplı olmaz. Yılda 5 defa getirme hakkınız var 80 avro altında. 100 120 dolar civarı oluyor sanırım . 1 sahte 2 tane 40 ar gr kaşık istemiştim 7 dolarda kargo parası verdim.

9. turkdogdu

turkdogdu Üye

harikaymış bu akşam ilk siparişlerimi geçiyorum o zaman :)

10. senihcan

senihcan Daimi Üye

11. kalamarcı

kalamarcı Üye

Selamlar;

Sınır 75 Euro 80 değil buna dikkat edin lütfen. Yanlış hesap yaparsınız yoksa. 1 cent bile geçse ve gümrüğe takılırsa hak iddia edemezsiniz.
    Bugünkü kurlardan hesaplar isek 75 EURO nun USD karşılığı yaklaşık olarak 93 Dolardır.

100-120 dolarlık ürün sipariş ederseniz çok büyük ihtimal gümrük yersiniz.
    Benim önerim kurlar değişmediği sürece 90 doları geçmemeniz, yada faturayı buna göre ayarlatmanız.

Önder Kanığ bunu beğendi.