Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurtdışı alışveriş yaptığımız siteler

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında togay yurtsever tarafından paylaşıldı.

1. togay yurtsever

togay yurtsever Aktif Üye

Selamlar.
    Yurtdışında bazı ürünlerin ülkemizde satulan fiyatlarının yarisina bulunabilmesi yüzünden bir arayışa girdim.
    Biliyorum ki forumda birçok arkadaş bu konuda oldukça tecrubeli.
    Sizlerinde sürekli alışveriş yaptığı,ülkemiz gümrük mevzuatina uyabilen,fiyatlari diğer saticilardan uygun siteler ya da dükkanlar mutlaka vardır.
    Bunlari burada paylasarak benim gibi yurt dışından alışveriş yapacaklara rehber niteliginde bir konu olusturabiliriz.
    Alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli,ürünleri kisa sürede ,nasıl alabiliriz gibi sorularin cevaplarini bulabiliriz.
    Şimdiden paylaşım yapan herkese teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. exxper

exxper Daimi Üye

Aliexpreste istediğiniz birçok ürünü çok uygun fiyatlara bulabilrsiniz ben çekinerek alışveriş yaptim baktım sıkıntı yok yüklen aldığım ürünlerin %90 4 ile 10 içinde geldi diğerleri diğer %10 ise 1 ayı buldu gümrük olayı ise ben 59 dolara oyuncak aldım kutusu büyüktü ona 53 tl gümrük aldılar 8 tane 1000 metre ip aldım 98 dolardı ondan gümrük alınmadı gümrükdeki memurun o anki inisiyatıfıne kalmış bir durum Aliexpresi takip edin bazen çok güzel indirimler oluyor adet olarakda fazla abartmamak lazım

4. exxper

exxper Daimi Üye

www.digitaka.com bu site benim ilk makina aldığım bir site çok sağlam bir site makinalar ücretsiz gönderi yapılıyor diğerler katogoriler ücretli ,çok hızlı bir şekilde Türkiye ye giriş yapıyor ve o hızlılıkta gümrük vergisi ekleniyor :D fiyatları çok uygun tavsiye ederim

Levreko bunu beğendi.
  5. hamzaozdemr

hamzaozdemr Üye

Aliexpreste gümrük ödemeside mı yapıyoruz. bende ürünler seçtim fakat sepette duruyor ödeme yapmadım. Gümrük ödemesi yaparsak buradaki fiyat ile aynı orana gelir galiba doğru muyum

6. arifengin

arifengin Daimi Üye

100 dolar altina vergi alinmaz diye bir kanun yokmu hep oyle konusuluyor . Memur kafasina gore vergi alabiliyormu

7. exxper

exxper Daimi Üye

Aliexprese gümrük ödemesi yapmıyorsunuz gelen ürün gümrükde değerlendiriliyor bizim gümrük vergi koyuyor postacıda kapına kadar geliyor vergiyi tahsil edip kargonu veriyor mesela bazı ürünlere ne kadar düşük tutar yazılsa bile gümrük gerçek değerinden vergilendirir dediğim gibi şans birazda benim sadece aldığım oluncakdan vergi alındı diğerlerinde sıkıntı olmadı bir defasında 23 adet kutulu rapala aldım 8 adet 1000 metre ip aldım hiçbir sıkıntı olmadı ama başka zaman sıkıntı olmıyacak anlamına gelmez tamamen şans

8. exxper

exxper Daimi Üye

var ama gümrük memuru değerlendiriyor onu, zaten gümrük vergisi eklendikten sonra kendini yırtsanda boş

9. arifengin

arifengin Daimi Üye

Plat tan siparis verdim 12 gun falan oldu mail attim kargo turkiyeye ulasti diye cevap yazmislar burdan bana ulastiriyorlarmi yoksa benimmi sormam takip etmem gerekiyor

10. exxper

exxper Daimi Üye

takip no vermişlerdir ptt nin sitesinden takip edebilirsin sonu JP ile biter japonyadan geldiği için
    ..:: PTT Genel Müdürlüğü ::..

11. hamzaozdemr

hamzaozdemr Üye

böyle durumda almadan iade etsek ne oluyor bızım için sıkıntı oluyor mu? Bi de ödene konusunda para yatıp ürün gelmeme olasılığı var mıdır?