Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yurtdışı alışveriş

Konu, 'Balık Bulucular ( Sonarlar ) Fish Finder' kısmında devrimömer tarafından paylaşıldı.

1. devrimömer

devrimömer Üye

Merhaba. Avrupa gezisine gidecek arkadaşlarım var. Oradan bi balık bulucu almak istiyorum
    Bu konuda bilgisi olan var mı. Alınırmı,alınırsa ne alınır,nerden alınır. Bıu arada almanya, Hollanda, fransav eİsviçre ye gidecekler. Şimdi den teşekkür ederim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. devrimömer

devrimömer Üye

Sanırım bu konuda kimsenin bi fikri yok

4. dusty35

dusty35 Aktif Üye

Üstadım ,
    Avrupa'daki balık bulucu fiyatları Türkiye'den çok da farklı değil.
    Ama bir balık bulucu alacağım . Ne almalıyım sorusunun bir açıklamaya ihtiyacı var.
    - Av türü
    - Hedef balıklar
    - Bütçe
    - BB konusunda ne kadar bilginiz var
    - Nasıl bir tekneniz var
    ..
    ..
    Ne kadar detay verirseniz o kadar iyi.
    Bu konular hakkında bir çok paylaşım var. Buradaki fikir ve tavsiyeleri okudunuz mu ?

5. devrimömer

devrimömer Üye

Aslında sorumun cevabını almış oldum.avrupa ülkelerinde fiyat farkı yoksa uğraşmaya deymez. Cecabınız için teşekkürler

6. Allochthonous

Allochthonous Aktif Üye

Bende yurt dışından humminbird 678c hd xd sipariş verdim, tanıdık vasıtasıyla getirecektim fakat vergi ve kargo çok aşırı tutmayınca kargo yoluyla getirtmeyi seçtim. Hatta türkiye satış fiyatını in neredeyse yarısına mal oldu. Reklam olmasın diye link vermiyorum, isterseniz özelden aldığım yeri paylaşabilirim.

Arist34 bunu beğendi.
  7. devrimömer

devrimömer Üye

Elinize bi sorun olmadan ulaştıysa ne güzel. Özel mesaj atarsanız sevinirim

8. murat.k

murat.k Yeni Üye

Merhabalar. Ben Garmin Echo 501c kullanmaktayım ve Türkiyeden aldım. Aynı cihazın ABD den gelen versiyonu ile de balık tutmaya çıkmış arkadaşlar ile konuştum. bence yurtdışından alıp getirtmek 3-5 daha uyguna gelsede Bazı balık bulucuları ( garmin gibi) Türkiye için Türkçe menülü geliyor. Yurtdışından alınanda bu dil senecegi yoktu.
    Tabii ekonomik nedenler ve işlevsellik olarak o dil yada balıkbulucu çözülmeyecek diye bi etken yok :)
    hoş benim Garmin Türkçe olmasına karşılık ben daha yeni yeni anlamaya başlıyorum Sanırım :)

9. QuErorZ

QuErorZ Üye

Arkadaşlar ciddi misiniz fiyatların arasında çok fark olmadığı konusunda? Balık bulucularda Türkiye fiyatları Amerika'nın 2.5 katı. Avrupa ile ise 2 kata yakın fark var. Hatta farkın böyle uçurum olduğu başka bir elektronik ürün yoktur.

Telefonu 2 kat ucuz alırsınız. Sonra kayıt işlemi filan derken çok bir avantajı kalmaz. Bilgisayar alsanız klavyesi bize uygun olmadığından kullanışsızdır. Kameralarda ise Türkiye ve yurtdışı fiyatları birbirine çok yakındır.
    Oysa balık bulucularda 2-3 kat fark vardır ve dışarıdan aldığınız balık bulucunun size dil(ki bence önemsiz) haricinde hiç bir dezavantajı yoktur.

Neye dayanarak yazılmış anlamadım.

10. Marmarasinariti

Marmarasinariti Üye

Dil biliyorsanız önemi yok tabi ama satarken dezavantaj! Diğer taraftan aldığınız cihazı telefon gibi deneyenezsiniz, eğer kendi veya aynası bozuk çıkarsa nasıl değiştireceksiniz?
    Diğer taraftan garantisi olmayacak, buradakilerin bildiğim kadarıyla 2 sene garantisi var, sonradanda bozulsa götürüp garantiden yaptırırsınız.

11. QuErorZ

QuErorZ Üye

Tuncay Bey bu dezavantajlardan hiç biri 2.5-3 kat fiyat farkını kapatamaz. Garantisi yoksa 300-500 verir tamir ettirirsiniz. Aynası bozuksa keza bu paralara aynasını alırsınız. 5000 liralık balık bulucuyu 2000 liraya almak her türlü, açık ara avantajlıdır.