Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

YURTİÇİ ALIŞVERİŞ SİTELERİ TARTIŞMA, ÖNERİ, ŞİKAYET PLATFORMU

Konu, 'Genel Konular' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

?

En memnun kaldığınız alışveriş sitesi veya dükkan hangisidir?

1. Spotbalık

15,3%
  2. Avdeposu

8,8%
  3. Avmarketi

26,4%
  4. Balıkmarketim

8,5%
  5. Balıkavmarketim

2,7%
  6. İnceçizgi.Net

22,4%
  7. hazirolta.com

4,7%
  8. remixon

2,0%
  9. mcavmarketi

3,1%
  10. kısıkbalıkçılık albastar

4,7%
  11. erginbalıkçılık

7,5%
  12. cengizbalıkçılık

19,7%
  13. hilalavmarket

oy sayısı 0
    0,0%
  14. firarbalıkçılık

2,0%
  15. Diğerleri

7,1%
  16. Hiçbiri

6,1%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Değerli Üyeler,

Alışveriş sitelerinden yaptığımız alışverişlerimiz ile ilgili olumlu veya olumsuz yorumlarımızı, site adı vererek, tek bir çatı altında toplayalım hem bize hem de diğer tüm arkadaşlarımıza yararlı olacak fikirler ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum.. Ayrıca önerileriniz ve yeni fikirleriniz ile hem muhattab siteler bizlerin fikirlerini buradan öğrenecek hem de daha kaliteli servis alabilme durumumuz olacaktır.. Değerli paylaşımlarınızı bekliyoruz..

Saygılarımla

TekAdam bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Öncelikle Av Marketi ile başlamak istiyorum, çok adetli değişik malzeme alacaksanız mutlaka telefonla arayıp sordurun, muhtemelen en az bir kaç malzeme ellerinde olmayabiliyor.. Tekli veya en fazla 3 adetlik siparişlerimde bir sorun yaşamadım.. Piyasada bazı koşan ürünler vardır, az miktarda ve nitelikli malzemelerdir bunlar.. Genellikle ellerinde olmaz ancak google 'da aramalarda en üstlerde yer alma kaygısı ile çoğu site stokta gösterir bu ürünleri.. Bu sebeple önce bilgi alın kesin olarak ellerinde var ise sipariş geçin yoksa bir miktar zaman kaybı yaşanıyor.. Ancak ücret iadelerinde veya kargo değişimlerinde asla sorun yaşamadım.. Kargo ile iade ve değişimlerin de ücretini onlar ödediler bu sebeple kendilerine güveniyorum.. Tabi ki bugün okuduğum cevap yazıları ile kafamda bir eksi not oluştu çünkü müşteri ile ağız dalaşına girmek ancak sokak satıcılarına yakışır, kurumsal olduğunu beyan eden bir firmaya asla yakıştıramadım umarım bu konuda kendi özeleştirilerini yaparlar..

4. Selahattin

Balıkmarketim.com dan da bir kaç ufak siparişim oldu.. Rapala max rap o sırada sadece onların elinde mevcuttu mesela.. Ankara'da bulunduğum bir zamanda sorunsuz halletmiştim.. Bu site için olumlu olumsuz benden daha fazla alışveriş yapmış arkadaşların yorumlarını bekliyorum..

5. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Alacaklarımı önceden mail ile onaylattıktan sonra verdiğim siparişlerde hiç bir yurtiçi alışveriş sitesinde problem yaşamadım.

Ayrıca balıkavmarketim.com' dan vermiş olduğum misina siparişleri yanlış geldiğinde kendilerini aradım ve aynı gün istemiş olduğum misinaları bana kargo ödetmeden yolladılar.

Cengiz Balıkçılık, hiç bir problem yaşamadım.

Ergin Ticaret, Cevat Ergin, hiç bir problem yaşamadım.

6. Selahattin

Hilalavmarket Veli KAtrancı'dan uzun aramalar sonucu bir çizme sipariş vermiştim. O sırada en uygun fiyat onlardaydı. Çizmenin bir parçası eksik çıktı ayrıca termal çoraplar da farklı çıktı, ben de derhal arayıp durumu bildirdim aynı gün kargo ile yenilerini gönderdiler. Kargo ücretini benim ödemem dışında bir sorun yaşamadık, karşılıklı olarak iyi niyetle problemi çözdük. Sonuçta üründen ve siparişten memnun kalmıştım..Tabi ki tek bir alışverişle bir fikir edinmek mümkün değil bu yüzden alışveriş yapan tüm dostlarımızdan katkı bekliyorum..

7. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Bencede buradaki paylaşımlar çok verimli olacaktır. O yüzden herkes fikirlerini yazarsa büyük katkı sağlamış oluruz.
    Benim alışveriş yaptığım siteler.
    Cengiz Balıkçılık.....En memnun olduğum firma. tam not. Hiçbir konuda sıkıntı yaşatmadılar.
    Av Marketi.....Ürünlerin stokta olup olmadığını sorarak alışveriş yaptım bir problem yaşamadım.
    Anadolu Av Marketi....Ürünleri sorarak aldım. Hiçbir problem yaşamadım.Her alışverişimde ufak tefek hediyeler yolladılar. ( Klips,fırdöndü vb.)
    Ergin Balıkçılık.....Uzun zaman önce alışverişlerim oldu. Problemsizdi.

Birde İstanbulda bir firma dağa vardı Bull Fighter kamışlar almıştım şimdi adını hatırlayamıyorum ama orada da problem yaşamadım.

Diğer birçok sitede genelde stokta görünen bir çok malzeme ellerinde olmadığı için alışveriş yapmadım bile.

Cevat Göven bunu beğendi.
  8. fisherman_01

fisherman_01 Üye

Bende sürekli balıkmarketim.com dan alışveriş yapıyorum ve şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım.

9. caberia

caberia Aktif Üye

birçok sitede birçok problemle karşılaştım bunlarda genellikle internet üzerinde stokta görünen ürünün normalde olmayışı farklı renk kodlu farklı boydaki ürünün gelişi yada 180 cmlik bir bazuka istiyorsunuz ama 240 cm lik geliyor sonra beyin fırtınası ile bunları orjinalliğini bozmadan istediğiniz boya uyguluyorsunuz vs vs vs pratikte çok yararı oluyor bu yanlışlıkların :))) ama ragıp abininde dediği gibi en güzeli alacağınız ürünü ya mail yoluyla yada arayıp onaylattıktan sonra almak heleki bunu istoç yada daha merkezi yerlerde satış yapan bir dükkanı olmayan etraftaki dükkanlardan toparlayıp size ulaştıran firmalara karşı daha dikkatli olmak lazım çünkü ilk mağaza stoğunu iyi tutacakta öbür mağaza da onun stok bilgilerini bilecekte olaylar olaylar kısa ve net çözüm istediğiniz malzemeleri telefon yada mail yoluyla onaylayıp öyle almak herkese rastgele :)

10. Selahattin

Avmarketi ve avdeposu haricinde stoksuz calisan yok diye biliyorum, diger siteler genellikle dukkanlarin kendi satis siteleri zannedersem eksigim var ise duzeltin.. Avdeposu isine gerekli onemi veren ve musteri iliskileri iyi olan bir site..

Stok sayimi konusunda ise kendi gozlemlerime dayanarak konusuyorum ki bir cok yerden alisveris yaptim, İncecizgi.net uzerine tanimam , musteri iliskisi olsun, dukkan duzeni olsun, oyle bir yer dusunun ki alisverisinizi yaptiktan sonra arka bahcesine gidip cayinizi nescsfenizi yudumluyorsunuz..Ve bu bizzat satis politikalari yani musteri gelsin sikilmadan istedigi kadar gezsin vakit harcasin ve kendini evinde gibi hissetsin.. Bu yuzden artik İncecizgi.net yerine direkt dukkanlarina ugrayip alisverisimi yapiyorum herkese de gozum kapali tavsiye ederim..

11. Selahattin

Spot balik tan da bir kac takim duzdum, sitelerine gerekli ozeni verdiklerini dusunuyorum ancak bana cok yakin oldugundan hic internet uzerinden alisveris yapmadim hep bizzat ugrayip aldim.. Bunun yaninda İstocta irili ufakli bircok magazadan alisverisim var, mc avmarketi ,remixon, albastar vs.. Hepsi bosluk oldugunda guleryuzlu iyi alisverislerim oldu ancak kalabaliga hic denk gelmedim o konuda yorum yapamam.. Spin malzemelerinde her malzemenin ithalatcisi farkli oldugundan mecbur dolasiyoruz ancak tekrar soyluyorum İncecizgi fiyat politikasi ve cesitlemesi ile gelecekte mutlaka liderligi ele alacaktir diye dusunuyorum..