Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zargana Avı için Sorularım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Kaan15 tarafından paylaşıldı.

1. Kaan15

Kaan15 Üye

Merhabalar Formumuzda Üstadlar çok bu Soruları eminim Cevaplıyacak bir çok abilerimiz vardır :D . Zargananın Her hangi bir mevsimi varmıdır ?

Ben 2-3 Defa Gece Deneme Yaptım Zargana için ipekle Herhangi bir sonuç Alamadım Bir defada Sabah Daha hava aydınlanmadan Deneme Yaptım İpekle Fakat yine bi Sonuç Alamadım Hava aydınlanmadan ZARGANA Tutmak İçin ne Yapmam Gerek Yardımcı Olursanız Sevinirim (KIYIDAN AVLANIYORUM)

İstavritin Kestiği Zamanlarda Sıyırtma denilen Yöntemi Denediğim Zaman 1-2 Defa Zargana Vurdu Bu Yöntemle Geceleri Avlanabilirmiyim Denersem Sonuç alırmıyım

Yardımlarınız için Şimdiden Sağolun :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Aralık 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

erdemim ne haber konu okuyormuşsun

4. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

yöntem doğru lakin sabır diyorum

5. Kaan15

Kaan15 Üye

Peki Gece Sıyırtma iş yaparmı Abi ? :)

6. jasmine78888

jasmine78888 Yeni Üye

Bu kısa formu hakkında güzel bir sürpriz. Size konuşmak / hakkında yazıyoruz? Ne herhangi bir bilgi var bize söyleyebilir. Bu kısa formu daha önce de yayınlanmıştır (ve ben sadece bunu cevapsız) oldu?

7. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

zargananın gece oltayla avı olmaz. sabah gün ağardıktan sonra zargana topu arkasına 1-1,5 kulaç misina (020-025mm) ucuna 5-6 numara tek iğne yem olarakta karides içi takacaksın. oltayı atıp yavaş yavaş saracaksın gözün topun arkasında olacak. zargana yemi görüp hamle yaparsa topun arkasında su üstünde hareket olacaktır o zaman durup bekleyeceksin yemi yemesini. sağa-sola seri şekilde zargana topunu çekiştirmeye başladığında sende asılıp balığı alacasın.