Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

zargana teknigi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında dikmentr tarafından paylaşıldı.

1. dikmentr

dikmentr Yeni Üye

merhabalar
    bugun suya ınıp denızden iri bir midye cıkarttım ve kenar kurt kısmını oltama gecirdim ve hırsız igneyi alt kuyruguna gecırıp salladım yavaş yavaş cektim ve 1 2 kez vurdugunu hissettim çekerken. sonra yem gitmiş iğneler yamulmuş.

2 kez böyle olunca zargana tutmasını benmi beceremedım.

yem olarak iğneden kurtulması kolay oluyor. son olarak ipek mi atsam diye geçti icimden yada yem olarak midye yumuşakmı gelıyor. tavuk gögüsümü taksam nasıl tutarım nasıl iğneye takarım yemi. yardım ederseniz sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Sanırım zarganalar nazlı dönemde şuan onları yiyecek dişlisi olmadığından böyleler :) yoksa yaptığınız taktik on numara havada atlar direk yakalanır. İsterseniz ipek ile bir tane yakalayıp kuyruk altı yapıp deneyin.

4. dikmentr

dikmentr Yeni Üye

hocam kartalda bir abimiz içilmemiş sigara fitresini kopartıp fitreyi kullanarak fitrenin ipek şeklinde acıp midye suyu ile ezip hırsız igneye yapmış oldugu fitreyi gecirdi sonra üsteki igneyede midye kenarını gecirdi hırsız igneyede gecirdi suya attı 2 tane zargana aldı işe yarıyor ama benım gibi proffesional olmayan kişiler alamıyor :)

5. senseycan

senseycan Üye

Dün bende Kartal tekel iskelesinin oradaydım. Ama 4 saat boyunca sadece 1 tane 25-30 cm boyunda zargana aldım. 4 defa vurdu ama iğneyi almadı. Bu aralar çok nazlılar yemin peşinden kıyıya kadar geliyor ama yemi ağzına almıyor. Şaşırdım kaldım.

6. medmarine2

medmarine2 Aktif Üye

Kartalda birkaç balıkçıda canlı kurt satarlar (kaya kurdu yada kum kurdu) onları kullanabilirsin. Ama iri zargana için tavsiye gümüş balığı bulabiliyorsan daha iyi sonuç verecektir. Tavuk göğüsünüde kullandım bol olduğu zamanlarda iyi balık alıyor.

7. kartallı

kartallı Aktif Üye

Hırsızlı yapma , hırsızı en alt kuyruk kısmına takarsan yem ( n ) bu şekilde gelir.Balık alamazsın.Tek iğne kullan.Yemi 3-4 cm kes.Yemin iç kısmından değilde dış kısımlardan tak.Yani kahverengi olan kısımdan geçir diğer kahverengi kısımdan çıkart.Daha sağlam olur.Bu işlemi bir sefer yap.3-4 kere geçirme yem salınmaz ve atıp çekerken yem sürekli iğne üzerinde toplanır balık peşinden gelir yemez döner gider.Kullandığın yem kalın midyenin kenarından olsun.Sonucu göreceksin...

8. dikmentr

dikmentr Yeni Üye

ozaman hırsız igneyi kesimmi takımdan?

9. dikmentr

dikmentr Yeni Üye

arkadaşlar midye işi zor olmaya başladı.

ben bu yemi takamıyorum yemi nasıl takıcagımla ilgili bir makale varmı hırsız igneyi nasıl takıcagım balık yeme zıplıyor yem gidiyor balık yok. ne şekilde takıcagım ipek işi sonuç alabılırmıyım yoksa gögüs etimi taksam ama nasıl takılır hakkında bir bilgi verirseniz sevinirim fotorafı paintten örnek yapabılırmısınız.

ben böyle takıyorum.

başkaları yemi ignenin üstünden döndürüp gizleyipte takıyor ve suda güzel haraket ediyor ben böyle yapamıyorum nasıl atacagım bu midye işi ilgili bir açıklama lazım:)

10. dikmentr

dikmentr Yeni Üye

yanı ozaman midyenin siyah rengi gidince degiştirmem gerekir peki
    tavuk gögüsü taksam randıman alırmıyım. yoksa midye ile calışmaya devammı etsem. pendikte dün 1 kg istavirt cektim 1 tane zargana aldım oda ufaktı geri bıraktım.

son olarak midye hırsızlı siyahlı kenarının özellıgı gıttımı gelmıyormu yeme ?

11. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

en iyi yem kocaman mideyenin siyah kısmı mudanyada süper atlıyor zargan