Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zargana Topu Ile Ilgili Bir Soru

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Nakrettyn tarafından paylaşıldı.

1. Nakrettyn

Nakrettyn Yeni Üye

Oncelikler merhabalar balikci arkadaslarim ve buyuklerim.

Zargana topu hakkinda ufak bir sorum olacak, bende fotograftaki gibi bir zargana topu var alt kisminda iki tane firdondu var buraya ne tur takim bagliyabilirim? Tek baglantili toplara birbucuk kulac misina ve kanca ya da plastik bir yem baglanip cek at yapilabilecegini okudum da ama iki uclu ile ne yapabilirim bilemedim.

Forumda konu kirliligi yaratmamak icin bayagi bir arastirma yaptim ama sorumun cevabini bulamadim. O yuzden sizlere danisiyorum.

Vereceginiz cevaplar icin ve ayiracaginiz zaman icin simdiden tesekkur ederim.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Bu şamandıralar haliyle yüzer özellikte. Tekli tarafa biraz kurşun bağlarsan yavaş batar özellik kazanır. Üstteki iki fırdöndünün biri bedene, diğeri ise ucunda sahte, silikon ya da canlı-ölü yem bulunan kösteğe bağlanır ve bu şekilde at çek yapılır ya da takımın süzülerek dibe inmesi sağlanarak bu arada yem sunumu gerçekleşir. Sbirolino ile de yapılabilir ancak bu şamandıra daha çok yönlüdür çünkü ağırlık takıp çıkarmak, spirolinoyu değiştirmekten daha kolaydır.

4. burakkilic

burakkilic Üye

Zargana ipeğinden başka bir şeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Biz hep öyle avlıyoruz.

5. Nakrettyn

Nakrettyn Yeni Üye

Murat Bey Selamlar;
    Ben tekli tarafa makinadan gelen misinanin baglanmasi gerektigini ve ikili tarafada istege gore bir canli birde plastik yem olmasi gerektigini dusunuyordum demekki yanilmisim.
    Cevabiniz icin tesekkurler, takimimi sizin dediginiz sekilde hazirlayip deneyecegim.

Burak Selamlar;

Bulundugum yerde zargana ipegi bulamadim, onun yerine karides, midye ve ekteki fotograftaki plastik yemleri kullanabilirmiyim acaba?

Ekli Dosyalar:

6. burakkilic

burakkilic Üye

Bunlarla hiç denemedim ama, bence turuncu veya sarı renkleriyle deneyebilirsin. Zargana turuncu ve sarı renkleri seviyor diye okumuştum. Zira ipek te turuncu renkte satılıyor.

7. adbakt

adbakt Aktif Üye

Zargana topunun hacmi büyük ve yuvarlak olduğu için spirolino ise daha "atletik" bir şekle sahip olduğu için spirolinonun uzağa atışta daha etkili olduğunu düşünüyorum.
    Bu gün spirolino ile hiç ummadığım mesafelere atabildim.

8. Nakrettyn

Nakrettyn Yeni Üye

Su anda elimde bulunan zargana topu ile takimimi hazirlayip denemeler yapayim ve sonrasinda da bi spirolino edinip nefis atislar yapmayi deneyim.
    Sayenizde spiroline nedir ogrenmis oldum :)