Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

zargana ve sarıkanat avı hakkında sorum var

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında melihimk tarafından paylaşıldı.

1. melihimk

melihimk Yeni Üye

şamandıranın bir ucuna 1.5m lik beden kullanarak ucuna iğne bağlıyorum(düğüm atmayı yeni öğrendim daha önceden hazır alıyordum).yem olarakta midye kullanıyordum.geçenlerde 30-35 cm zargana yakaladım.bu yöntem sizce doğru mudur?
    birde sarıkanat avı için nasıl bir olta hazırlamam gerektiğini anlatabilirmisiniz oltam 3.6 m uzunluğunda

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Melih kardeşim,

Zargana için aslında hiç uğraşmadan direkt ipek bağla atçek en kolay yolu budur. Ama ben illa iğneli takımla yakalacağım dersen, sana daha efektif bir yem söyleyebilirim. İstavritin karın kısmından yani beyaz bölümünden ince uzun kestiğini iğneye kurt, solucan gibi tak yani salınsın biraz çok iyi iş yapar. Midye çabuk dağılacağı için her atışta yem tazelemen gerekecek.

Sarıkanat avı için kıyıdan avlarda standart mantarlı takım kullanmaya devam. Asansör falan bir sürü takım şekli var ama başlangıçta Mantarlı takım ve taze istavrit yem senin işini görecektir.

http://www.baliksevdam.com/forum/lufer-avi-icin-kiyi-takimlari-1376.html örnek olması için bu başlığada göz atabilirsin.

Hadi rastgelsin bakalım.