Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ZEYTİNELİ KÖYÜ - ÇEŞME AVLAK

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında eflatun80 tarafından paylaşıldı.

1. eflatun80

eflatun80 Yeni Üye

HERKESE SLMLAR.

PAZAR GÜNÜ 06.03.2011 WINDFINDER TAHMİNLERİNE GÖRE HAVA OLDUKÇA İYİ. ARKADAŞLARLA ÇEŞME ZEYTİNELİ' NE GİTMEK İSTİYORUZ. BİRAZ ARAŞTIRMA YAPTIM. YOL ÇOK BOZUK DENİYOR. KÖYÜN İÇİNDEN DEVAM EDİLDİĞİNDE BENİM HATIRLAYABİLDİĞİM KADARIYLA OLDUKÇA GENİŞ BİR KUMSALI OLAN KOYA ÇIKILIYORDU VE YOLU DA O KADAR KÖTÜ DEĞİLDİ. 3-4 YIL ÖNCE YAZIN YÜZMEK İÇİN GİTMİŞTİK ARKADAŞLARLA. SANIRIM YOLU ÇOK BOZUK DENİLEN KOY BAŞKA BİR KOY. BU BALIK ÇİFTLİĞİNİN BULUNDUĞU KOY OLSA GEREK. ORAYA DA YILLAR ÖNCE GİTMİŞLİĞİM VAR. SANIRIM 10 YIL ÖNCE FALANDI. GERÇEKTEN YOL ÇOK KÖTÜYDÜ.

SORMAK İSTEDİKLERİM
    1- BAHSETTİĞİM KOYA (YOLU DÜZGÜN OLAN KOYA) KÖYÜN İÇİNDEN GİDİP BOTLA AÇILDIĞIMIZDA NERDE AVLANMAMIZ GEREKİYOR. ORDAN BAŞKA BİR KOYA MI GİTMEMİZ GEREKİYOR. (ÇİFTLİKLERİN OLDUĞU KOYA MI GİTMEMİZ GEREKİYOR)

2- ZEYTİNELİNDE BU DÖNEMDE AV ŞANSIMIZ NEDİR? (GEÇEN AY ILDIRI DA TEK VURUŞ ALAMADAN GERİ DÖNMÜŞTÜK. GÜZEL GÜNEŞLİ BİR GÜNDÜ AMA BALIK AÇISINDAN MAALESEF HÜSRANA UĞRADIK.)

BİRAZ UZATTIM BELKİ AMA ZEYTİNELİNDE AV YAPMAK İSTİYORUZ KISACASI BOTLA GİDEBİLECEĞİMİZ AVLAK TARİFİ RİCA EDİYORUM SÖZÜN KISASI :)
    YOKSA GENE ILDIRI YOLLARINA VURUCAZ KENDİMİZİ.

BAHSETTİĞİM KOYUN RESMİNİDE EKLİYORUM.

ABİLERİM, ARKADAŞLARIM KIYMETLİ BİLGİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

ABDULLAH YARAMAZ
    SMMM
    AMATÖR BALIKÇI ADAYI

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Mart 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eflatun80

eflatun80 Yeni Üye

ÜSTADLAR CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM

4. löngöz

löngöz Daimi Üye

bahsettiğiniz zeytineli köyü sanırım urla zeytineli köyü olsa gerek....otabandan zeytineli ayrımından giriyorsunuz bi sekiz 0n km sonra yolun sonunda bulunan koy görünüyor,,ege üniversitesi sitesi deniliyor o koydaki siteye kumluk bir koy 7_8 sene önce biraz mırmır ve 5-6 tane dil balığı almıştım,ama soldan yola devam ederseniz 2-3 km asfalttan sonra yol bozuluyor ,yol sonunda bir site daha var ama siteye sokmazlar biraz dindar vatandaşlarımızın sitesi ...sağdan bozuk yola devam edin aynı koyun sağ tarafından biz avlanmıştık ,çok güzel bir koy aynalık dediğimiz türden bir koy,karağöz mırmır ve çipura yapardı diyebiliyorum 7-8 sene önce......aylardan o zaman kasım ayı idi...
    bu ege üniversitesi sitesine gelmeden önce sağdan bir yolla alaçatıya daha yakın olan koyada gidilir diye duydum,balık çiftliklerin orada olduğunu duydum ben gitmedim ,,alaçatı limanındanda biraz arabayla biraz yürüyerek gidildiğinde iyi çipura yapar derler.....

5. izmir3535

izmir3535 Üye

bülent abi çupra yapan yerlere bizde gidelim:)