Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"ZIPKINCI" Sizin için ne anlam ifade ediyor.

Konu, 'Sohbet' kısmında muhsin5791 tarafından paylaşıldı.

1. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

Bu kelimeyi okuyunca aklınıza ne geliyor ne hissediyorsunuz ?.

sabora ve zıpkıncı bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Emreomem

Emreomem Üye

Eğer olta attığım yere benden sonra gelip meranın altını üstüne getiriyorsa hiç hoş şeyler hissetmiyorum :(
    Zaten ben onun üstüne meraya geldiysem o gitmeden takımları bile açmıyorum kuzmıyorımda ...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Valla zıpkın işi bana hiç hoş gelmiyor. İzlediğm kadarıyla balıklar çoğunlukla kara hayvanları gibi insanlardan kaçmıyorlar. Dolayısıyla kolaylıkla avlanıyorlar. Bana adil bir av avcı mevzuu gibi gelmiyor. Ama konuya izlediğim youtube videoları ve avlanırken gördüğüm birkaç zıpkıncı haricinde uzağım.

5. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

videolarda ki kadar kolay olmuyor.

6. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Benim için sorun değil benim Meram'da olmasında. :)

ellidokuz bunu beğendi.
  7. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Kıyıda avlanmayan, botuyla denizin açıklarındaki taşlarda av yapan, limitlere uyan ki yüzde 99 u kesinlikle uymuyor, vurabildiği maksimum balığı vuruyor, orfoza ve lagosa zıpkın sıkmayan, tüm zıpkıncıları seviyorum.. Henüz böyle birini tanımamış olsam da o mutlaka bir yerlerde yaşıyor hissediyorum :)

Yusuf007, Erdem Koral ve Ersin1903 bunu beğendi.
  8. slamduncan

slamduncan Aktif Üye

Balık avı raporu diye açtığım bir raporda zıpkın kelimesini gördüğüm anda direk kapatıyorum. Benim balık avından anladığım balığı kandırmak.

Ersin1903 bunu beğendi.
  9. masterspin

masterspin Üye

Birçok zıpkıncı arkadaşım var,zıpkınla balık avı bilindiğinin tersine olta ile avlanmaktan daha zor,eline her zıpkın alan kaydadeğer balıklar vuramaz,birkaç yıl bu işde pişmesi gerekir,ayrıca zıpkıncılıkta işin sportif kısmı daha fazla,kondüsyonunuzun ve fiziki yeterliliğinizin olması gerekir.Acemi bir oltacı kıyıdan at çek yaparken trofe levrekler avlayabilir ama yeni başlamış bir zıpkıncı daha suya girerken o balık meradan uzaklaşır.Hiç zıpkınla avlanmamış birisi olarak kurallara uygun avlanan bütün zıpkıncı arkadaşlara saygım sonsuz.

muhsin5791 bunu beğendi.
  10. s.onurocak

s.onurocak Üye

yasal olan hertürlü balık avcısına saygım vardır zıpkıncı ve yasalda olsa trolcü HARİÇ. Gerçekten bu tür avcılığın yok olmasını istiyorum yerin dibine batsın!

11. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Zıpkınla av bir spor değildir, kendi yazılarındaki okçuluk benzetmesi bu çelişkilerini zaten ortaya koyuyor. Ok ve yay av ve savaş yöntemiyken, sadece ve sadece hedefe yapılan atışları kapsayan yönü spordur. Aynı şey ateşli ve havalı silahlar için de geçerli. Zıpkınla avı spor haline getirmeye çalışmak onu yüceltmez, av olarak yeterince değerlidir zaten. En sonlardaki "hile yaptığınızda tüpünüzü alırlar" cümlesi ise tam bir çam devirmece. Üzerinde düşünülmeden yazılmış bir yazı bence.