Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zıpkınla Dalış İçin Yeni Başlayanlara

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında tolgabaykara tarafından paylaşıldı.

1. tolgabaykara

tolgabaykara Yeni Üye

Zıpkın avcılığı hakkında edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşmak ve tüm sorularınıza vakit buldukça cevap vermek için bu konuyu açtım.Güvenli dalış,emniyetli av,insan sağlığından daha önemli bir şey olmadığını anlatabilmekti amacım...
    Malzeme seçiminden,balık türlerine,sığ sularda bulunabilecek avlardan,hangi balığın nasıl avlanabileceğine...
    Bizler bu spora gönül verdiğimizde teknoloji ve bilinçli avcılıkla ilgili değerler son derece yetersizdi,bizlerin çektiği sıkıntıları minumuma indirmek için,çorbada benime tuzum bulunsun istedim.
    Sevgiler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Dikkat edilmesi gereken bir konuya değinmişsiniz. Dalış işi şakaya gelmez.

4. cherokeu

cherokeu Yeni Üye

Iyi günler.Ben zipkinla avcilik konusunda sorum oldugu icin sizi rahatsiz ediyorum lütfen kusuruma bakmayin.Ögretmenim ve Hamburg da yasiyorum bir kac ay önce sigarayi biraktim ve simdi bir hobi edinmek istiyorum hem sigarayi biraktigim icin kilo almak da istemiyorum hem de balik tutmayi seviyorum, bir sürü olta, takim ne ararsaniz var ama simdiki merakim dalis ve zipkincilik ögrenmek; bir kursu var midir, sadece videolari izleyerek de ögrenilebilir mi,bulundurulmasi gereken bir belgesi var midir ben gercekten yazlari türkiyede tatilimi böyle aktivitelerle gecirmek istiyorum biligi verebilirseniz sevinirim.

Tesekkür ederim

Okan Bettas

5. cogito74

cogito74 Aktif Üye

bende gecen yıl bir tane 82 cm lık freesub golden horn edindim. ilk denemelerimde nefes sorunu yaşadım şimdi tekniklerimi geliştiriyorum. yaza kadaar havuzlarda deneyecegim dalış için yanlık kurmak gercekten zor zıpkını ve gögüs pedi olmadan zorlandım. sormak isteidigim genelde yazları avlanıyroum ama ortam olsa sonbahar ve ilk bahar başlarıda dalarım diye dusunuyorum. bir elibseye ihtiyacım var. bu fuarda alayım diyorum lakin. sizin önereceginiz bir marka varmıdır. jak bueno var sanırm yerli malı..alternatif önereceiginiz birşeyler varmı acaba...

6. ercag

ercag Üye

bende dalış için sabırsızlanıyorum yaz dan başka fırsatımız olmadı ama kışın ve bahardada dalındığını biliyoruz yerler ve çıkabilecek avlar konusunda tecrubelerinizden yararlanmak isterim

ör;marmara ereğlisi askeriyenin arkasında zıpkıncıların yoğunlukla avlığı duymuştum.1 kez o bölgede denemem oldu fakat birşey çıkaramadık.olan lapin kayabalığı denilği gibi karagöz ve eşkinaları çok aradık acaba hava durumundan mıdır??lodos poyraz?

7. cemre

cemre Yeni Üye

Merhaba aranıza yeni katıldım,zıpkınla balık avcılığına ilgi duyuyorum,fakat bu konuda hiçbir bilgim yok,bu konunun uzmanı olan sizlerden tecrübe kazanmak istiyorum,zıpkıncılığın en ince ayrıntılarına kadar öğrenmek istiyorum ve inanıyorum ki çok kısa bir zamanda bu konunun üstesinden gelicem,harika bir zıpkıncı olucam buna gerçekten inanıyorum tabi sizin destek ve önerilerinizle,paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler,sevgiler...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Mart 2011
  8. thehoney

thehoney Yeni Üye

zor zıpkınla dalmak hiç tavsiye etmem

9. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Yaw o değilde şu zıpkın satışlarının devlet kontrolü altında yapılması lazım diye düşünüyoum işin cılkı iyice çıktı. Bu sene yazlıkta kumsala bir indim çoluk çocuk, yüzmesini bile doğru düzgün bilmeyen tipler kumsalda milletin arasında tüfeği kuruyor elinde dolaşıyor, birileri yaralanmadan bu işe bir dur denilmeli.

10. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

evet abi dere ağzılarında yüzülen yerlerde bile av yapılıyor ben de şahidim adam öldürmeye direk teşebbüsten hapis olmalı birileri ölmeden ilk defa bişey olmadan hata düzeltilse ne olur canım vatanımda sanki :(

11. therasmus

therasmus Aktif Üye

Olmaz kardeşim olmaz önce 1 kişi yaralancak sonra 3-5 kişi ölecek ondan sonra kısıtlamalar gelecek ( göstermelik ) sonra önemli birinin yakını ölecek önlemler alıncak yada AB ye uyum amacıyla bişeyler olcak ancak ve ancak öyle sınırlamalar olur yoksa zor cok zorrrrrrr...