Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zıpkınla Dalış malzemeleri hakkında acil Yardıma ihtiyacım var ! :(

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında ibonescence tarafından paylaşıldı.

1. ibonescence

ibonescence Yeni Üye

Merhabalar,

Zıpkınla serbest dalış için yeni başlayan biriyim...

1. sorum ben malzemelerimi cok arastırarak alamadım ne yazık ki biraz aceleye geldim. Bütün malzemelerimi Apnea aldım bu marka iyimidir kötü müdür bilmiyorum.

2. olarak ben kıyafetimi şorty aldım başlık falanda aldım ama hata mı yaptım acaba bilmiyorum... hiç kullanışlı değil gibime geliyor herkezde ki kıyafetler uzun ve kalın.
    çok büyük bir yanlış mı yaptım acaba??

3. olarak biraz fazla oldum sanırsam ama bursa civarlarında nerelere gidilebilir???

dikkat etmem gereken konular için yardımcı olursanız cok sevinirim...

sağlıcakla dalın....iyi günler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Shorty ile sadece yazın dalabilirsin.
    Sular soğuyunca iş görmez.
    Apnea benim bildiğim kadarıyla iyidir. Hatta bir acemi için her takım başlangıçta iş görür, zamanla ihtiyaçlar şekillenip kesinleşir ve takımlar değişir.

Not: Dalış işi şakaya gelmez. Heves edip dalmaya başlanmaz. Bu iş eğitim ister.
    Ben kıyılarda dalacağım gibi savunmalar iş yapmaz. 50 cm suda boğulur insan.
    Aman dikkat

4. ibonescence

ibonescence Yeni Üye

teşekkür ederim ilgin için. sağolsun yanımda iki abim var 3-4 yıldır serbest dalış yapıyorlar onların kontrolü altında başladım ve onlardan aldığım bilgiler ile hareket ediyorum. umarım bu spor sevdam ve daimim olur benim için.

5. Murat Peksu

Murat Peksu Üye

Apnea Turkiyede en iyilerin alt siralarinda bir makadir fakat profesyonel bir markadir. Yeni vaslayanlar icin iyidir. Elbisenin icinin lastik olmasina dikkat et. Mutlaka bir.bicak edin. Merada cok agir hareketler yap ani hareketler ses yapacagindan baligi kacirabilirsin. Bence malzemelerde tek onemli sey maskedir. Cok iyi bir masken olmazsa av keyfin buhar ve su alma yuzunden cok keyifsiz gecebilir.

6. ibonescence

ibonescence Yeni Üye

maske ve palet konusunda cimrilik yapmadım :) cok uyardıkları için...
    fakat bıcak bıcak diye herkez cok uyarıyor henüz almadım bıcak.

şimdi geliyoruz dalıştan bursada gemliğin ilerlerinde dalış yaptık.

söylediğim gibi daha cok acemiyim. ama bu 3. dalış ve bir kez olsun balık bile göremedim yahu.

ya her seferinde yanlış yer seçiyoruz yada saatleri yanlış seçiyoruz.

sabah 6-7-8 arası daldık akşsam desen oda 5-6-7 arası denedik yine bir kez olsun göremedim acayip canım sıkıldı bu işin püf noktası nedir mekan seçimini neye göre yapmalıyız BURSADA NERELERE GİDEBİLİRZ

7. Murat Peksu

Murat Peksu Üye

Saroz haricinde dalis yapmadim ama balik gormemenin 2 sebebi vardir. Ya gercekten balik yoktur yada cok ses yapiyorsunuzdur. Oncelikle balik kovalayarak av cok zordur. Onemli olan cok cok yawad gezip baliga kendinizi farkettirmeden yaklasmaniz. Palet cirpisiniz kopuk cikarmamali. Kucuk baliklarinin yogun olduhu yerledde taslari siper alip agoson yapabilirsin balik varsa mutlaka sonuc verecektir.

8. ibonescence

ibonescence Yeni Üye

dediklerini uygularım haklısın valla.

teşekkürler

9. Murat Peksu

Murat Peksu Üye

Kolay gelsin saglikli dalislar :)