Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zodiac Bot ile Boğaz' da Palamut avı.

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında ahanda tarafından paylaşıldı.

1. ahanda

ahanda Yeni Üye

Değerli Üstadlar,

Amatör balıkçı kelimesi hafif alır kalır, bu konuda ki tecrübesizliğimi anlatmak için,
    fakat ısrarla okuyorum öğrenmeye çalışıyorum. :) Forumda yer alan değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Her biri altın değerinde.

Sizlerden ricam, Bu haftasonu için tavsiyelerinizi almak, Elimde palamut çaparim ile boğaza açılıcam. Zodiac bot un motoru 9.9
    Bana avlanmam için önerebileceğiniz bölgeleri tavsiye edermisiniz. Bir palamut bile yakalasam benim için çok büyük heves olucak.

Aşağıda boğazdan bir görüntüyü ve Emre bey ' den aldığım palamut çaparisini sizlerle paylaşıyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bot konusundaki tecrüben nedir?
    Boğaz hergün onlarca tankerin, koca koca gezi teknelerinin vızır vızır geçtiği bir yer.
    Böyle yoğun trafik güzergahlarında arkadan takım çekmek oldukça riskli.
    Bu işi yapanlar var ama onlar boğazı ve gemi yollarını iyi biliyorlar.
    Önce emniyet...

4. ahanda

ahanda Yeni Üye

Bot tecrübem çok zayıf.
    Benim kafamda ki düşünce anadolu kavağının oralardan botu suya indirip bir kaç km açılmaktı. Sizce bu damı riskli bir durum.

5. heraktitus

heraktitus Üye

Buyuk tankerler cok sikinti degil kucuk tekneler daha riskli. Ondan daha buyuk risk ise akinti. Ciddi bir bogaz akintisi var ve duzenli tek yone bir akinti degil. Gecen hafta bende poyraz a kadar gittim. Yolda bir motorun suyuna girdim akinti ile birlesince nerede ise yonumu 45 derece cevirdi ne oldugunu anliyamadim. 500 kiloluk bir tekneye bunu yapiyor ise bota ne yapar bilemiyorum.

Ufak ufak deneyimlemek lazim. Seref in dedigi gibi once emniyet katiliyorum.

Cok deneyiminiz yok ise bogaz yerine karadeniz tarafini denemeniz belki daha iyi olur. Poyraz koy de iyi bir secenek.

Sevgiler.

6. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Tek başına bu ibare bile yeterli bence riske ve tehlikeye adım atmak için.
    Bence boğaz, trafiği ve doğal handikaplarıyla ( ani değişebilen hava şartları, şiddetli ve stabil olmayan akıntıları ile) tecrübe kazanılacak bir yer değil gibime geliyor.
    Hiç bir zevkimiz, sorumluluklarını taşıdıklarımızın önüne geçip, bizleri riske atmamalı.

7. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Sana önerim Büyükdere koyunu turlaman olacak. Tecrübesiz olduğun için en güvenli yer burası. Gösterdiğin haritada teknelerin gezdiği iki yerden birisi sana tavsiye ettiğim yer. Bir diğeri Cumhurbaşkanlığı köşkünün önü.
    Ancak değil tekne bot tecrübesi bile zayıf olan biri bence yanına tecrübeli birini almalı!..
    Rasgele

8. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

bence marmara denizinde denemelere başlamalısınız.
    sonuçta orlardan da palamut-lüfer alıyor tekneciler.
    :)

9. ahanda

ahanda Yeni Üye

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Endişelerinize bizde dikkat edeceğiz.

Aslında ben ve arkadaşım.
    Kızkulesi taraflarını düşünüyorduk o bölge baz alınarak bir yol haritası çizmiştik.

Fakat daha sonra, elimiz boş dönmeyelim bir palamut bir çinekop tutalım keyiflenelim diye düşündük.

Konum olarakta Üsküdar bölgesine yakınız. Bizim için botu suya indirmesi daha da basit ve pratik.

Bu bölgeler sanırım akıntı açısından biraz daha zayıf ve bizi zorlamayacak yerler.

Eğer bu bölge içinde önerileriniz olursa.
    Bu doğrultuda ilerleyebiliriz.

10. ozkanki

ozkanki Yeni Üye

bence üsküdar kız kulesinin önüne sırtını marmaraya verirsen oralarda çapa atabilirsen yada dubaya botunu bağlayabilirsen bir sıkıntı olmayacaktır , benimde aynı özelliklerde botum ve motorum var en son caddebostan bostancı maltepe adlara arası balığa çıktık bişi yakalayamadık hevesimiz kursağımızda kaldı umarım sen birşeyler yakalayabilirsin ve daha da bu işe merak salarsın güvenlik tabiki önemli ama gemi yollarına dikkat ve kurallara uyarsan bu bot ve motor oldukça güvenlidir.

kız kulesi arkasın da geçen hafta sonu 10-12 tane tekne vardı balık çeken ama neye atıyorlar ne çekiyorlar göremedim kıyıdaydım , bölgeyi ve dönemi bilen arkadaşlar daha sağlıklı cevaplar verecektir.

Can yeleğin sırtında yolun açık kovan dolu bir avın olsun raporlarını bekliyoruz :D

11. renzokuken

renzokuken Aktif Üye

bence zodyak bot ile en risksiz olanı gölde avlanmak.

denizdeki dalga sağdan soldan geçen gemi ve ufak teknelerin dalgasıyla birleşince voltran ı oluşturuyor.