Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zodiac compact ve honda 15 beygir motor

Konu, 'Botlar ve Bot Motorları' kısmında TROFER tarafından paylaşıldı.

1. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

Ben 3.30 bot 6 hp suzuki motorla üç kişide bile rahat rahat açılıyorum iki kişi yada tekken hiç sorun yok

S7 EDGE

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TROFER

TROFER Aktif Üye

6 hp özellikle honda motor ile 3 metre bir bot gayet kullanışlı olacağını düşünüyorum tahir Gürhan beyin fiber teknesinde 8 hp lik motor var ki fiber tekne zannedersem 300 ile 450 kg arasında zodiac 3,10 botun ağırlığı 40-50 kg civarında 6 hp yeterlidir bence.

4. dusty35

dusty35 Aktif Üye

Kıymetli arkadaşım ,
    Eğer o 6 hp motoru almadıysan , sana şiddettle tavsiyem almaman yönünde olacak. 2 kişi ve bu iki kişinin makul yükü ile o botu plane yapman çok zor. 8 beygir hakkında bir fikrim yok ama 9,9 hp ile seyir esnasında hem daha az benzin yakarsın , hem de daha güvende olursun.

Ben 2,7 mt botu 5 hp 2T (tohatsu)motorla her zaman plane yaptıramıyorum. Hem unutma 2T motorlar 4t motorlardan daha güçlüdür.

Tercih senin. 6 hp motor 22 kg civarı. 9,9 ise 40 kg civarı. Sağlık problemi olmayan bir erkek için 40 kg baş edilemeyecek bir ağırlık değil.
    Ayrıca , sen 2-3 km açıkta sadece sırtı çekeceğini sanıyorsun , ama inan ki bu böyle olmayacak.
    Saygılar ,

coner ve TROFER bunu beğendi.