Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zonguldak Alaplı , Ereğli civarında zaman,mera ve balık türleri hakkında bilgi verecek ?

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında yusufolcay tarafından paylaşıldı.

1. yusufolcay

yusufolcay Yeni Üye

Selamun aleykum hobidaşlarım.Daha önce tanışalım bölümünde belirtmiş olduğum gibi iş nedeniyle Zonguldak / Alaplı'ya tayinim oldu. Geldim geleli tek tük nasibimi aldım çok şükür.Yalnız 1-2 aydır bu civarlarda balık tutanı boşverin olta atanı bile görmedim.Aranızda bu civarla ilgili hangi mevsimde nerelerden hangi türler avlanılabilir konularında bilgisi olan varsa bizimle bu bilgi ve tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim. Bu arada konuyu yanlış bir yere açtıysam mod arkadaşlar konumu taşırsa sevinirim kusura bakmayın şimdiden.

addemarch bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. keremeymen

keremeymen Üye

Aleykümselam Yusuf bey öncelikli olarak hayırlı olsun çok güzel yerdesiniz. ama balık konusunda biraz kısır daha doğrusu olta atan nadirdir Akçakoca ve Ereğli balık konusunda birazda verimlidir.

yusufolcay bunu beğendi.
  4. honesty

honesty Yeni Üye

Aleykümselam Yusuf bey, Kerem beyin de ifade etiği gibi ; balık yönünden zayıf bir bölgedesiniz. Ben de Ereğli-Karasu arasında avlanırım. Genellikle sezonluk avlar yapılabilir. Levrek,Lüfer,Kalkan,Eşkina ve İstavrit için oldukça fazla avlak var. Özallikle Lüfer döneminde spin ve yemli avcılık yapan epey avcı ile karşılacaksınız. Levrek için önümüzdeki günlerde (Kefal yavrularının sahilde çoğaldığı dönem) kayalık alanlarda uygun hava şartlarında av yapacağınız kesindir. Köse ağzı,Kılçak,Kocaman bölgelerdeki uygun kayalıklar av verir. Ayrıca Alaplı liman Eşkina için ideal mekandır. Kalkan ise sezonunda kumsal alanlarda av verir (Yemli) , İstavrit Nisan 15 ten itibaren Karadeniz'de ve sizin bulunduğunuz bölgede av verir. Rast gelsin.

keremeymen ve yusufolcay bunu beğendi.
  5. yusufolcay

yusufolcay Yeni Üye

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

6. yusufolcay

yusufolcay Yeni Üye

Çok teşekkür ederim Ali bey ayrıntılı bilgileriniz için bu bilgiler çok işime yarayacaktır.

7. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Yusuf Bey hosgeldiniz.. Bende eylul ayindan beri akcakoca da yasiyorum.. Su an burada da herhangi bir hareket yok amator balikcilik adina.. Konustugum birkac kisi var onlarda denizlerin isinmasini bekliyor.. Neyse ki az kaldi.. İnsallah bol bol balikli av raporlarinizi gorur de sizi tebrik ederiz.. Simdiden rasgele..

yusufolcay bunu beğendi.
  8. addemarch

addemarch Üye

Bugünlerde 10 km. ve Kemer'de istavrit avlayabilirsiniz.
    Bugün Ereğli sahilden sarıkanat alındığına dair bir duyum aldım ama pek inanmadım.
    İyi avlar...

9. HalidBinVelid

HalidBinVelid Üye

Konuyu canlandiralim. Bugünlerde verimli avlak önerisi gelecektir

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Su an bol sarikanat, cinekop ve seyrekte olsa lüfer alinabiliyor.. Bütün sahiller ana baba günü, coluk cocuk herkes gece yarisina kadar olta atiyor.. Zokada yeme, hansen mavi seritli kasiga ve fladen altin kasikla balik alinabiliyor.. Geldigi sahtelerde var.. 1 saat kadar yemlide iki kasiga ise bir tane sarikanat aldim bugun.. Akcakoca tarafina bekleriz :)

addemarch ve Fisher81 bunu beğendi.
  11. addemarch

addemarch Üye

O zaman konuyu canlandırmaya başlıyorum.
    Eylül ayı başında Ereğli sahilde gittiğim avlarda 3-4 balıkla döndüm. Bu ayın başında sahilden vazgeçip, en azından daha sessiz diyerek 10.km diye bilinen yere gitmeye başladım. Buradaki en büyük değişiklik balığın sayısından ziyade, büyüklüğüyle oldu. Sahilde Çinekop yakalarken, 10.km'de 2-3 parmak kalınlığında güzel sarıkanatlar yakalamaya başladım. Sağdan solda konuşan insanlara kulak misafiri olunca da Kemer'de iyi balık yaptığını duydum fakat henüz oraya gitmedim. Dün de hiç aklımda yokken balığa gideyim dedim bunlar da 10.km'nin güzelleri. O dalgada muheşem bir av oldu benim için[​IMG][/url]http://i.hizliresim.com/E3d7Dq.jpg[/IMG]
    Rastgelsin.

Son düzenleme: 15 Ekim 2016
    coner, Fisher81 ve Apathetic bunu beğendi.