Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

zonguldak'ta levrek avlayabilirmiyim ?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında karaelmasli tarafından paylaşıldı.

1. karaelmasli

karaelmasli Aktif Üye

selamun aleyküm cümleden.kısaca bi sorum olacak ? zonguldak'ta hangi mevsimde atçek yöntemiyle levrek avı yapilabilir.çünkü burda varsa yoksa çapari.at çek istavrit çinekop.hiç rastlamadım levrek işiyle uğraşanlara.yeni sahteler edindim ama.mevsimini bilmediğimden karambole sahilden atçek yapıyorum.en azından aksiyon için idman olur diyorum :) şimdiden çok teşekkür ediyorum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Dündar

Dündar Daimi Üye

Deneme yanılma olur Ufuk ağabey en azından denemeye devam et bence , ekipmanlara alışman açısından da iyi olur.
    Bölge bölge farklılıklar gösteriyor Zonguldak için verimli zamanı ne zamandır bilmiyorum doğrusu.
    Bilgisi dahilinde olanlar yanıtlayacaktır.
    Bol şanslar.

4. sabora

sabora Daimi Üye

Levreğin sevdiği yerler bölgeler belli. Site içerisinde bunun ilgili konuları ve av raporlarını incelerseniz, aklınıza levrek olabilecek bir çok yer gelecektir. Buralara gidip denemelere devam edin. En bilinen yerler, ırmak ağızları, mendirek dipleri kayalık bölgelerdir mesela. Karadenizde özellikle denizin kabarık olduğu zamanlar dalgalrın yüksek olduğu havalar tercih edilir. Rower 98 de popüler sahtesidir. Ama dediğim gibi siz bol bol okuyun ve daha bol bol deneyin. Rastgele.

5. karaelmasli

karaelmasli Aktif Üye

aynen katılıyorum.bi kaç kez gitme fırsatım oldu.wtd aksiyonunu öğrenmeye başladım sayılır.bu akşam deniz akşama doğru coşunca hemen soluğu sahilde aldım :) balık olmasa da huzur buluyo insan.herkes anlayamaz bunu tabi.ilgin için teşekkürler tekrar

Dündar bunu beğendi.
  6. karaelmasli

karaelmasli Aktif Üye

forumları didik didik taradım :) hatta yeni aldığım rover98 lerle usamileri bile paylaştım dün.çok tavsiye edilen rover 98 GR15 modelinden buldum nette 3 tane de ondan sipariş ettim :) ama hiç bir forumda zonguldak bölgesiyle ilgili rapor bulamadığım için karamsarlık çöküyor içime.mevsimini öğrenebilsem yeterli olacak benim için.alakanıza teşekkürler

7. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

Yanlış hatırlamıyorsam bi konuda zonguldak için yazılmıştı ...Nisan Mayıstan sonra yavaş yavaş, en verimli olarak da Temmmuz Ağustos aylarında av verir. Çok uzaklara gitmeksizin Kozlu merkez balıkçı barınakları civarında dere ağzında sabah erken ve akşam gün batımı saatlerinde levrek alma şansınız yüksektir.
    Levrek avı için

En mükemmel yer tatlısu derelerinin ağızlarıdır. Levrek buralara bayılır. Hem tatlısuyla gırtlağındaki parazitleri temizler. Hemde bolca avlanır. buralarda mevsiminde yapıla avlar hep randmanlı geçer.

Bunun dışında bölgede tatlı su ağzı yoksa levrek motor ve ağların olmadığı noktalar sever. Kumsalla derinliğin birleştiği noktalar levrek avları için 4x4 lük yerlerdir.

Levrek gündüz denize girilen kumsallarda akşam saatlerinde gezinmeye bayılır. Çünkü yüzen kişilerin kaldırdığı kumlar kurtlar karideler vs küçük balıkları ve beraberinde levrekleri çeker.

Levrek denizin ani derinleştiği noktalara bayılır. Bu yamaçlara yaslanarak yerleşerek bütün ömrünü geçirebilir

8. karaelmasli

karaelmasli Aktif Üye

teşekkür ederim

9. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Aleykümselam hemşo
    4-5 yıl önce babam ve dayımla ılıksuya giderdik, ılıksudaki ufak sahili bilirsin, ılıksu deresiyle denizin buluştuğu koy ve buna benzer yerlere giderdik nisan yağmurları bitsin derlerdi büyüklerimiz, doğal dengeler değişiyor ama bu ay sonlarına doğru ve sonrasında netice alırsın bence, akşam saatlerinde kozlu ve ılıksuyu yoklayabilirsin abi iyi geceler

10. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Onumuzdeki ay alapliyi yokala sen

11. karaelmasli

karaelmasli Aktif Üye

alapliya uzagim abi sagol onerin icin.iliksuyu da denerim hemso.yazdiklariniza bakilirsa henuz biraz erken.ben buralarda da yeni meralar kesfetmeye calisicam kismetse.cunku bulundugum yerde musait yerler mevcut.saglicakla kal:)

GT-S7562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi