Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

zonguldak'tan kalkanlar

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında balıkçıı tarafından paylaşıldı.

1. balıkçıı

balıkçıı Aktif Üye

19.11.2011 günü aklıma acaba bende kalkan yakalayabilirmiyim diyerek hemen bir tek igneli dip oltası hazırlayarak dogru zonguldak'ın kozlu mevkinde bulunan sahil yolunda bulunan sahilde solugu aldım.içimden olumu olmazmı diye çelişkideyken yem olarak taze zargana etini güzelce fleto kesip yemledim.oltayı tüm gücümle ileriye dogru savurdum ve içimden de vira bismillah hadi rast gelsin dedim.başladım beklemeye hava baya soguktu daha fazla dayanamayıp dogru arabanın içinde ısınmaya geçtim ama gözüm kamışta saatler geçmeye başladı.1saat sonra yemi merak ederek oltayı çekmeye başladım.birde ne göreyim yem yok nasıl oldu acaba görmedimmi diye yorumlar yaparken yemi tazeliyerek tekrar oltayı gönderdim.
    aradan yaeım saat sonra oltanın egilmeye başladıgını gördügümde bu iş tamam diyerek arabadan çıkarak koşmaya başladım .heyecan dorukta oltayı çekmeye başladım.bişeyler vardı ama o kadar mücadele etmiyordu.hep aklımda levreklerle,sinaritlerle yaptıgım mücadeleler geliyor ve heralde torba falan yakaldım diye düşünerek oltay ümitsizce çekmeye devam ettim.kıyıya yaklaşınca birde baktım kalkan evet evet kalkan gelmişti .hemen kıyıya çekerek ilk kalkanımı yakalamıştım.
    hemen ardından tekrar oltayı yemleyerek tekrar büyük bir ümitle ve tüm gücümle savurdum.bu sefer oltanın başındaydım.oltayı gerdirdim ve beklemeye başladım yaım saat kadar sonra.oltaya güzel bi vuruş aldım ve işte bu kalkanın babası diye bayagı bir heyecanla oltayı çekmeye başladım.biraz mücadele den balık yavaş yavaş gelmeye devam ediyordu ve kıyıya yaklaşınca zonguldakta taş balıgı diye tabir edilen balık vardı oltanın ucunda balık çupragillerden diye düşünüyorum zira şekil olarak aynı
    oltamı tekrar yemleyerek savurdum daha henüz on veya onbeş dk sonra çok hafif vuruşlar aldım ve hemen oltayı çektigimde ise iri bir barbun oldugunu gördüm av harika geçiyordu ancak telefonun çalması ile bu güzel ava son vermek zorunda kaldım zira nerdeyse öglen olmuştu ve oglum eregliden otobüsle geliyordu karşılamak üzere garajın yolunu tutum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Kasım 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Kısmetinizi deneyerek Kalkan'ı avlamayı başarmışsınız. Tebrik ederim :)

Diğer balık Eşkina, Gece daha iyi av verir Eşkina ;)

4. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Harika bir kalkan,çok güzel bir eşkina.Yemliye devam.Misinanını sağlam tut abicim.
    Rastgele...

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Çok güzel av olmuş.
    Denemelere devam.

6. freefish

freefish Aktif Üye

ilk kalkan avı başarı ile sonuclanmış tebrikler
    aynı zamanda eşkina da bonus olmuş hemde zargana ya gelen eşkina garip bizim buralardakiler aç kalmamış demek ki

7. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrikler,
    Güzel bir gün geçirmiş,çok güzelde çeşitleme yaparak avınızı sonlandırmışsınız,ilerleyen günlerde denemelerinizi sıklaştırmalısınız bence,zira daha güzel ve trofe süprizlerle karşılaşacak kanısındayım.
    Rast gelsin.

8. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

tebrikler ortaya karışık olmuş ::)

ne vurduysa almışşınız,

afiyet olsun

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Ellerinize sağlık gayet bereketli ve bol çeşitli bir av olmuş tebrik ederim:)

10. balığasevdalı

balığasevdalı Yeni Üye

tebrikler.Bende Zonguldak'lıyım ve kurban bayramını Zonguldak'ta geçirdim.Evim kozlu sahiline yürüyerek 15 dakika uzaklıkta.Bayramın ikinci ve üçüncü gününde sahilin Zonguldak merkeze doğru olan tarafında yeni arıtma tesisi sahilinde çapari ile her iki günde yaklaşık üçer kilo çinekop aldım.özellikle arıtma tesisinin olduğu sahili tavsiye ederim.

Her daim rastgele

11. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler tavalıklar çıkmış afiyet olsun.:)