Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zor iş şu malzeme seçimi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında HUNTERFATHER tarafından paylaşıldı.

1. HUNTERFATHER

HUNTERFATHER Aktif Üye

Olta Kamlar| SPIN OLTA KAMILARI| Shimano Spin Olta Kamlar | SHIMANO NEXAVE BX SPINNING 270 H OLTA KAMII
    Olta Kamlar| SPIN OLTA KAMILARI| Shimano Spin Olta Kamlar | SHIMANO BASSTERRA EV S89HH OLTA KAMII
    Epey bir araştırma ve inceleme sonucu yukarıdaki iki kamış arasında kaldım.Boyum 1.80 çok olmasada yerine göre suya girme ihtımalıne karşı iki uzunluk seçeneği olan BASSTERRA seçeneği daha ağır basıyor.Hedef balık tabiki PAŞA
    Aslında Okuma nında çok beğendiğim kamış modelleri var ama bir çoğu piyasada yok,bende olmuşken imkanlar dahilinde Shımano olsun dedim.Bilmem ki iyimi dedim?
    Değerli üstadlarımın yorumları benim için çok önemlidir. SAYGILARIMLA

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Üstad değilim ama Bassterra doğru seçim olacaktır.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bassterrayı ben kullanıyorum.
    Rahat, kullanışlı ve sağlam bir kamış.
    Deniz için üretilmiş olması onu biraz ağır kılıyor aslında.
    Spin avcılığında asıl tercihim daha ince, daha hafif kamışlar ama makul paralara bulmak pek te mümkün değil ülkemizde.
    Bassterra 15-60 gr atar aralığına göre 15 gramdan daha hafif sahteleri bile performanslı bir şekilde atabiliyor.
    Ben genelde 2,44 halini kullanıyorum. En büyük sıkıntısı arabaların bagajlarına sığmıyor.

5. scofield

scofield Aktif Üye

Speedmaster spinning ve salty shot bu iki kamış da çok iyi görünüyor. İkisi de SHIMANO.Bir bakmanızı öneririm.

6. HUNTERFATHER

HUNTERFATHER Aktif Üye

Sevgili Şeref bey sizinde Bassterra kullanıyor olmanız ve övgünüzü alması karar aşamama ışık tutacak,ayrıca benim bir avantajım var ki oda aracımın düşük model vede çok yakıyor olmasına karşı 1976 model Landrover arazi aracı olması dolayısıyla taşıma konusunda sıkıntı yok. Saygılarımla
    Sevgili Emir tavsiyene çok teşekkür ederim.Ayrıca buradaki tüm dostlar benim için çok değerli üstadlardır.Saygılarımla

7. HUNTERFATHER

HUNTERFATHER Aktif Üye

Sevgili Emir öncelikle tavsiyene çok teşekkür ederim.Speedmaster'ı araştırdım fiyat olarak benim bütçemi aşıyor,salty shot'a gelince eğer bir link verirsen onuda değerlendirmek isterim.Saygılar

8. cezmi

cezmi Üye

Şimdiden alacağınız ürünü güzel avlarınızda kullanmak kısmet olsun.

Daha pahalı, daha pahalı diye görüş belirtenlerin aksine ( genel) ulaşılabilir ve kırılsada dert edinilmeyecekten başlayıp amaca uygun olana sizin karar verebileceğiniz zamanda gerçekten ihtiyacınız olana sahip olun derim.

Çok forumda tezgahtar ağızlı anlatımlara bakıp bizlerde zamanında çok yanlış yada içimize sinmeyen ürünlere sahip olduk. Sonra ise bir kenara atıldı.

Seçiminizde yüksek isabet dilerim.

9. O-M-M-G

O-M-M-G Aktif Üye

10. HUNTERFATHER

HUNTERFATHER Aktif Üye

Cezmi bey öncelikle düşüncelerinizi burada paylaştığınız için çok teşekkür ederim.Bu konuyu açmamın sebebi bu malzemeleri kullanan arkadaşların deneyimini herkes ile paylaşmak ve en doğru ürünü en hesaplı şekilde edinmek,akabinde kullanım zevkini yaşamak,yaşadıklarımızıda yine siz değerli dostlarımızla paylaşmak.Zaten sitemizinde genel amacı değil mi? Cevap yazan ve düşüncelerini paylaşan herkese tekrar teşekkür ederim.Saygılar

11. HUNTERFATHER

HUNTERFATHER Aktif Üye

Sevgili O-M-M-G isminizi göremediğim için isminizle hitap demiyorum kusura bakmayın.Sizin tavsiyeniz olan Catana modelinide kendi çapımda araştırdım,zaman içerisinde halkalarında paslanma gibi problemleri olduğu söylendi ama mamul hakkında en doğru kararı tabiki kullanan bilir.Doğrusu geçen dört,beş gün de kafam iyice karıştı,ulaşa bildiğim yurtiçi mağazalar haricinde yurt dışı sanal mağazalarada bakıyorum ve şu anda olayın nerelere gideceğini emin olun bende bilmiyorum.Bir de şöyle bir sorun var saatlerce pc başında mağaza mağaza,firma firma araştırıyorsun zar zor siz değerli dostlarımızın da katkılarıyla bir ürüne karar veriyorsun,ekranda var olan ve stokta görülen ürün telefonla sipariş teyidi için aradığınızda yok deniliyor .... E be kardeşim yoksa bu mal elinde ekrandanda kaldır vatandaşta senin mesaini harcamasın değil mi?Ne yapalım dişimizden tırnağımızdan artırdığımız üç beş kuruşu da bi kamış bi makina alacağız diye memleket memleket gezecek değiliz herhalde...Fazla başınızı ağartmayayım tavsiyeniz ve cevabınız için çok teşekkürler.Saygılar