Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

01-08-2010 resmi zargana sezon acılışım :)

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
merhaba herkese,son bir kac haftadır deniz yüzeyinde gördüğüm oynaklar kanımı kaynatmaya yetti de arttı bile :)

31 temmuz cumartesi gecesi 23.30 gibi erkenden uykuya daldım amacım sabah erken kalkıp zargana avına gitmekti,havanın sıcak ve bunalıtıcı olmasından dolayı bu aralar pencere acık yatıyorum,gece saat 02.30 sularında dışarda ne idüğübelirsiz kişilerin arabasında calan müzkle aralandı gözlerim;ve uykum kactı.. hemen saate baktım saat 02.32... neyse oraya dön buraya dön yastıgı ters cevir;yok sıcak oldu balkona cık serinle derken uykum iyice kactı :( sonra yine uzandım uyuycam sabaha daha cok var derken kamikaze saldırsına uğradım sivrisinekler üzerimde sortiler atıyordu;bana artık fenalık gelmiştiki sabah ezanını duyar duymaz kalktım yatağımdan evin içinde zombi gibi uykusuz harap bitap dolaşmaya başladım,cantamdaki son kontrollerimi yaptım,deniz şortum,şapkam,içme suyum yemlerim vs derken hazırlanıp evden çıktım eski siteden tanıştığım hasan kardeşimle buluşup avlağa 07.30 gibi intikal ettik ama ben uykusuzlukdan hala zombi gibiyim :D saat 08.00 gibi ilk zarganayı kovama gönderdim.

hava cok sıcak parcalı yer yer cok bulutlu nemli sıkıcı bir istanbul sabahı vardı bugün nem oranı cok yüksekdi.

zargana balığı marmarada henüz yeni basladı cok kayda değer bir yoğunluk yok at cekler sırasında balıkların hep tek tek dolaştığını gözlemledim,3 lü 5li olarak coklu saldırılar olmadı,gözümde rayban polarize camlık içten antrifle gözlük var suyun üzerindeki güneş yansıması tamamen kırılıyor balıkları net olarak görebiliyorum tüm aksiyonlar sinemalarda :D

yem olarak zargananun kendi eti midye kenarı kaya kurdu ve annemin 6-7 ay önce tuzlayıp buzluğa stok ettiği hamsileri kulladık..

kah olta attık,kah denize girdik serinledik güzel bir gün oldu :)

balık cok seyrek ve nazlı idi önceki senelerden gelen tecrübelerimle 10 zarganayı gönderdim kovaya

ben deniz :)

kuzenim eser balık sevdasına yeni merak saldı benim cekdiğim bir zargana ile cektirdiği vesikalık resmi, gün boyunca 2 ispari 1 izmarit ile yetinmek zorunda kaldı geleceğin usta balıkçı adayı :) :harika:

arkadaşımız erhan kendisi bugün sıfır çekti bol temiz hava bol güneş aldı,ama azmine hayranım yıkılmadım ayaktayım diyor :rolleyes:

arkadasım hasan oda gelecegin usta balıkcısı olmaya aday,günü 2 zargana ile tamamladığın için kendini şanslı hissetmelisin :)

günün hasılatı :)

sintr

Yeni Üye
Adı
hasan uygun
Beklemek sorun değil balık tutmamakta ama sıcak çok kötüydü bugün,şu an her yerimde nemlendirici var pancar gibi oldum o kadar denize gitmeme ve çoktan esmer tene bürünmeme rahmen.2 tane zargana aldım ama değdi doğrusu sonuçta tiyolarını öğrendik artık,zevkinide :D

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Tebrik ederim güzel olmuş ama keşke resimlerin boyutunu biraz daha küçültseydiniz.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler
Güzel av olmuş

Bahadır Sarıca

Daimi Üye
Adı
Bahadır Sarıca
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrikler, zargana avı açılışınız gayet güzel olmuş.
Afiyetle...

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
kutlarım,,başarılı avlarınızın devamını dilerim...

İrfan

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
İrfan Çimçik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrikler güzel ve müjdeli bir av olmuş.:)
bunlar Lüferin habercisi.;)

alper bulut

Yeni Üye
Adı
alper bulut
hasanım tebrikler güzel av olmuş

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
yorumlar ve tebrikler için herkese cok teşekkürler devamı gelicek :)