Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

04.08.2010 sarpa avı

keyfmustafa

Aktif Üye
Adı
Mustafa KEYF
04.08.2010 sabah saat 5 sularında avlakta levrek, çatalkuyruk, yazılı orkinos denemesi için Ali, Mete ve ben yerlerimizi almıştık. Herşey çok iyiydi ancak balık yoktu. Mesai saati geldiğinde Ali ve Mete döndü ben ise balık yakalamaya odaklanmış ve sıcağa rağmen uğraşmaya karar vermiştim. Ama bir türlü olmuyordu. Suda çok fazla yavru balık (sardalye) olmasından dolayı sahtelerime balıklar bakmıyordu. Daha sonra bir arkadaşımın gelmesi ile avlanma yöntemini değiştirerek el oltası ile sarpa avı için yosun kullanmaya başladık. Derken resimlerdeki canavarları yakalamayı başardım. Tabi misinayı koparanlar halen denizde...

üç sarpa 2.870 kg

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Aybata74

Daimi Üye
Adı
Gökhan Polat
Tebrik ederim güzel av olmuş, Sarpa'nın lezzeti nasıl acaba denedinizmi, Ot balığı olduğundan biraz kokar derler.
Balıkların boyutlarını pet şişelerle değilde metre veyahut mezura ile yayınlamanız daha doğru olacaktır..Reşit abimin kulakları çınlasın...
rastgele...

ozi

Daimi Üye
Adı
Ozan Dağlı
Tebrik ederim. Güzel balıklar yakalamışsın. RAsgele.

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Tebrikler balıklar bayağı iyi boydalar. Şu yosun takıp sarpa tutma işi nasıl oluyor onu anlamadım yalnız :confused:

Tebrik ederim güzel av olmuş, Sarpa'nın lezzeti nasıl acaba denedinizmi, Ot balığı olduğundan biraz kokar derler.
Balıkların boyutlarını pet şişelerle değilde metre veyahut mezura ile yayınlamanız daha doğru olacaktır..Reşit abimin kulakları çınlasın...
rastgele...
Sarpayı yakaladıktan sonra bekletmeden öldürüp içini temizlerseniz koku sorunu kalmaz.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler
Azim ve sabrın sonu balık olmuş

Nightwalker

Aktif Üye
Adı
Kagan Akcivi
Tebrikler guzel baliklar. Daha once ekmekle sarpa tutmustum ama yosunu hic duymamistim. Hangi tur yosun, nasil kullaniliyor biraz bilgi verir misiniz?

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
harbiden canavarmış bunlar hee :) istanbuldaki sarpalar bunların yanında ufacık kalıyor.

enis59

Daimi Üye
Adı
Enis
tebrikler afiyet olsun