Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

06.07.2019 Akyalara Devam

inan01

Daimi Üye
Yine boş durmadık :D

Bu haftaki sabah suyu cam gibi, basınç yerlerde, balık uzaktaydı. Yaklaşanları kandırmak hiç kolay olmadı ama yine kısmetimizi aldık.

Özkan, balıklardan birini Same Minnow Jig 40 gr Zebra Glow ile ben ise Daiwa Set Upper SDR 125 Sardine rengi ile kandırdım.

Balığa gitmeden önce hava basınç değerlerini iyi gözlemleyin. 1010 ve üzeri basınç, balık için her zaman daha verimli anlamına gelir (Tabi meranızda balık varsa)
Bu avda basınç 1001-1002 civarındaydı. Basıncın düşük olması, balık yakalayamayacağınız anlamına gelmesin. Bu tarz havalarda merada balık olsa dahi, yeme istekli olmayacaktır. Burada da iş aksiyona ve balığın hangi yeme (renge) tav olacağına kalıyor. Mesela; su cam gibi ve dalgasızdı ama balık Zebra Glow yeme aksiyon gösterdi ki neredeyse hepimiz bu rengi ağırlıklı olarak bulanık ve karanlık sularda kullanırız. Demem o ki; "Bu yem bu suda iş yapmaz" demeyip, elinizdeki yemlere mutlaka fırsat verin.

Unutmadan; bir adet lüfer de Zebra Glow jigimin assist ipini kopararak kendini kurtardı :)

Velhasıl kelam yine keyifli bir gündü. Çok daha güzel avlarınız olsun... Rast gele.

ilhany

Aktif Üye
Adı
İLHAN
Kan Grubu
O Rh Negatif
Maşallah İnan yine coşmuşsunuz. Nasibiniz daim olsun.:harika:
Allahım sen nasip et. AMİİİİİİİNNNN

ADİL AYKOL

Daimi Üye
Adı
ADİL A.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Maşallahın var kardeşim Nasibin bol olsun rastgele

MOVISTAR

Üye
Adı
Berk
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Eline sağlık İnan abi :) Verdiğin tavsiyeler için teşekkür ederiz :)

murattp

Daimi Üye
Adı
Murat Topgül
Yine boş durmadık :D

Bu haftaki sabah suyu cam gibi, basınç yerlerde, balık uzaktaydı. Yaklaşanları kandırmak hiç kolay olmadı ama yine kısmetimizi aldık.

Özkan, balıklardan birini Same Minnow Jig 40 gr Zebra Glow ile ben ise Daiwa Set Upper SDR 125 Sardine rengi ile kandırdım.

Balığa gitmeden önce hava basınç değerlerini iyi gözlemleyin. 1010 ve üzeri basınç, balık için her zaman daha verimli anlamına gelir (Tabi meranızda balık varsa)
Bu avda basınç 1001-1002 civarındaydı. Basıncın düşük olması, balık yakalayamayacağınız anlamına gelmesin. Bu tarz havalarda merada balık olsa dahi, yeme istekli olmayacaktır. Burada da iş aksiyona ve balığın hangi yeme (renge) tav olacağına kalıyor. Mesela; su cam gibi ve dalgasızdı ama balık Zebra Glow yeme aksiyon gösterdi ki neredeyse hepimiz bu rengi ağırlıklı olarak bulanık ve karanlık sularda kullanırız. Demem o ki; "Bu yem bu suda iş yapmaz" demeyip, elinizdeki yemlere mutlaka fırsat verin.

Unutmadan; bir adet lüfer de Zebra Glow jigimin assist ipini kopararak kendini kurtardı :)

Velhasıl kelam yine keyifli bir gündü. Çok daha güzel avlarınız olsun... Rast gele.

Keyifli bir av olmuş tebrikler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler İnan
Müthiş bir balık.
Tavsiyeler de altın değerinde.
Her zaman rast gelsin

inan01

Daimi Üye
Maşallah İnan yine coşmuşsunuz. Nasibiniz daim olsun.:harika:
Allahım sen nasip et. AMİİİİİİİNNNN
Abim buradan da teşekkür ediyorum :D Çok daha güzelleri nasip olsun

Maşallahın var kardeşim Nasibin bol olsun rastgele
Çook teşekkür ediyorum. Bilmukabele :)

Eline sağlık İnan abi :) Verdiğin tavsiyeler için teşekkür ederiz :)
Bilgi paylaştıkça güzel kardeşim :) Elimden geldiğince...

Hey maşallah. Tebrikler.
Teşekkür ediyorum :)

Keyifli bir av olmuş tebrikler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkürler Murat abim :)

Tebrikler İnan
Müthiş bir balık.
Tavsiyeler de altın değerinde.
Her zaman rast gelsin
Teşekkürler Şeref abim :) Bilmukabele