Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

2-3 makina arasında kaldım, tavsiye yardım

Sakcan

Yeni Üye
Adı
Balıksever
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadaşlar selam.. elimde major craft solpara 10-30 kamışım var buna uygun makine alacağım, yalnız alacağım makine daha sonra almayı düşündüğün daha light spin 3-18 —1-12 —3–15 gibi daha kara vermedim kamışa da uygun olsun istiyorum....
Daiwa regal 3000 215 gr
Daiwa legalis 3000 215 gr
Daiwa exeller 2500. 205 gr
Düşündüğüm makineler bunlar ..daha doğrusu fiyat farkından dolayı üsttteki 2 tanesini düşünüyorum ... yedek kafasına daha ince ip sararak 2 yönlü kullanmak istiyorum...hedef balık sarıkanat çinekop boğazda ve istanbul çevresi sakin koylarına gidiyorum...
3000 lik makinaların ağırlığı çoğu piyasadaki 2000 lik makinalardan daha hafif bu nedenle 1-12 de o 3000 lik makinalar ince iple kurtarır mı ?

gkys

Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba,
Bende Regal ve Legalis arasında kalmıştım. Exceler bu iklsinden bir tık daha üst seviye bir makine.
Bildiğim kadarıyla Regal Legalisten daha yeni bir model.
Bunun haricinde Regal kullananlar sarımın pürüzsüzlüğünden çok memnun oldukları için Regal'i seçtim.
Daha kullanmak nasip olmadı.

Adı
Tahsin MUTLU
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadaşlar selam.. elimde major craft solpara 10-30 kamışım var buna uygun makine alacağım, yalnız alacağım makine daha sonra almayı düşündüğün daha light spin 3-18 —1-12 —3–15 gibi daha kara vermedim kamışa da uygun olsun istiyorum....
Daiwa regal 3000 215 gr
Daiwa legalis 3000 215 gr
Daiwa exeller 2500. 205 gr
Düşündüğüm makineler bunlar ..daha doğrusu fiyat farkından dolayı üsttteki 2 tanesini düşünüyorum ... yedek kafasına daha ince ip sararak 2 yönlü kullanmak istiyorum...hedef balık sarıkanat çinekop boğazda ve istanbul çevresi sakin koylarına gidiyorum...
3000 lik makinaların ağırlığı çoğu piyasadaki 2000 lik makinalardan daha hafif bu nedenle 1-12 de o 3000 lik makinalar ince iple kurtarır mı ?
Hocam selamlar,
Bu 3 model hemen hemen aynı mekanik özelliklere sahip.Aralarında kol rengi, katlanır çıkan kol, kütle (yok denecek kadar az) bilye sayısı farkları var.
Legalis ve exceler tamamen aynı (kol rengi Hariç) diyebiliriz.Aşağıdaki resimden de daha net anlayabilirsiniz.Yani özellikleri bakımından aşağdaki tablo yardımcı olabilir.Spin ve light spin ve lrf için 2000 lik mi 2500 lük vb üstadlar önerebilir.

Bu Linkten daha detaylı inceleyebilirsiniz.

tt.jpg

AIR BAIL (www.anadoluavmarketi.com dan alıntıdır.)

Özellikle ip kullanımına geçildikten sonra sorun haline gelen bu sıkıntı, daiwa tarafından hafif ve sağlam şekilde çözülmüştür.Atış yapıldıktan sonra genelde alışkanlık olarak ipi rollerin yerine elimizle süreriz, genelde makina telleri rollere bağlanırken misina takılma yapacak şekilde dizayn edilirler..Daiwa rollere geçişi tel üzerinde konik ve eksiz bir şekilde yaparak bu sorunu ortadan kaldırmıştır.Ayrıca içi boş olmasına rağmen mükemmel derecede sağlamdır.

a.jpg

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Adı
Tahsin MUTLU
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba,
Bende Regal ve Legalis arasında kalmıştım. Exceler bu iklsinden bir tık daha üst seviye bir makine.
Bildiğim kadarıyla Regal Legalisten daha yeni bir model.
Bunun haricinde Regal kullananlar sarımın pürüzsüzlüğünden çok memnun oldukları için Regal'i seçtim.
Daha kullanmak nasip olmadı.
Hocam exceler bir tık üsttün değil bir kaç tık fazla reklamı yapılmış sadece :)