Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

20-29 Nisan Bodrum Balik Seferi

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Utkua tarafından paylaşıldı.

1. Utkua

Utkua Üye

20-29 NİSAN tarihleri arasında yalıkavakta olacağım spin ve jig ile avlanan hobidaşlar var ise beraber av yapmayı isterim.Bununla birlikte yalıkavak ve çevrsindeki meralara hakimim bunun dışında farklı yerlere de balık için gidilir :) varsa bilgisi olan paylaşmasını rica ederim.

semmelweis, KaNKuRT, Bledax ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Kıyıdan mı, tekne ile mi avlanacaksınız?

Utkua, semmelweis ve Mektupla bunu beğendi.
  4. Utkua

Utkua Üye

Merhaba Sevgili Hobidaşlar ;

Gitmiş olduğum Bodrum seyahatinden geri döndüm ; kaldığım 9 günün ilk 6 günü müthiş rüzgarlarla geçirdik.Daha az rüzgar alan torba koyunda levrek takibi aldım liman ağzından ancak balıkları kandırma şansım olmadı.Daha sonra yalıkavakta ki meramda sabah saatlerinde su üzerinde ki oynağı gördüğümde Savagear slim minnow 15 gr jig ile aralarına girdiğimde güzel zarganaları kandırabildim. 40d311d2-735e-45de-aaa6-1962f27c84c3.jpg 200d52b1-567e-4d8d-9066-3d67bfc516f9.jpg

Daha sonra kıyı atışlarında 3 adet güzel baracudayı aldım. r234124.png

Aslında hedefimde olmayan ancak güzel aksiyonlarla heyecan yaratan balıklardı.Aslında işin en güzel yanı oltama yaklaşık 10 kiloluk bir ahtapotun atlaması ve onunla yarım saat verdiğim savaştı.Ahtapotu kıyıya kadar getirdim ancak bu canlının cok zeki bir hayvan olduğuna kanaat getirdim kıyıya yapıştığı kayadan güç alarak takımı patlatıp gitti eğer su çok soğuk olmasa peşinden gidecektim :)

Bodrumda yaşayan bir abimizin bu aylarda meralarda balık yakalamanın çok zor olduğu,balıkların açıkta ve derinlerde olduğunu ve bu kadar balık aksiyonunun bile fazla olduğunu belirtmesi açıkcası beni de mutlu etti.

Bu kadar aksiyon toplamda 200 liralık 1 sahte balık 2 jig ime mal oldu.Açıkcası üzülmüyorum bu adrenalin patlamasının bir karşılığı yok iyi avlar herkese.

KaNKuRT, rıza, çağrıbey ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. Mektupla

Mektupla Daimi Üye

Allah daha da ziyade etsin...

6. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Keyif almak en önemlisi bunuda yapmışsınız tebrikler

Mektupla bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş