Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

2010 Yılı Ay Takvimi

Bahadır Sarıca

Daimi Üye
Adı
Bahadır Sarıca
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Gece balığa çıkacak arkadaşlar için faydalı olacağını düşündüğüm 2010 yılı ay takvimini iletiyorum.

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Harika olmuş, ellerine sağlık.
Ama sende biliyorsun ki bu açık hava için.
Bunun yanında bir yıllıkta hava tahmini alsak (Abartmış olurmuyuz?)

Şaka bi tarafa çalışmalar harika.. Tekrar sağolasın.

Bahadır Sarıca

Daimi Üye
Adı
Bahadır Sarıca
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Harika olmuş, ellerine sağlık.
Ama sende biliyorsun ki bu açık hava için.
Bunun yanında bir yıllıkta hava tahmini alsak (Abartmış olurmuyuz?)

Şaka bi tarafa çalışmalar harika.. Tekrar sağolasın.
Rica ederim:) O zaman daha önce hazırlamış olduğum hava durumu tanıtım sitesiyle biraz abartalım:D:D (Maalesef tüm yılı onlar da bilmiyorlar:p)

İnternet üzerinde hava durumu tahmini yapan bir çok site mevcut. Belki bir çok arkadaş biliyor olabilir; Ege’de avlanan bizler için en iyi tahmini yapan sitelerden biri;

http://www.windguru.cz/int/

Yunanistan’a ait bir sitedir. Gün, tarih, saat, rüzgar hızı(knot – beaufort - km/h – mph – m/s birimlerinde), rüzgar yönü, dalga yönü, sıcaklık(C ve F birimlerinde) verilerini kullanabilirsiniz. Kesinlikle tahminlerinde çok başarılı bir site.

Aşağıda açıklamaları ile birlikte, kullanım için yol gösterecek bilgiler mevcut.
Umarım tüm dostlara faydalı olur.

Rüzgar şiddeti cetveli http://www.meto.gov.tr sitesinden alıntıdır

Son olarak da rüzgar şiddetleri ve anlamlarını gösteren cetveli de ilave etmek istiyorum;

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Rica ederim:) O zaman daha önce hazırlamış olduğum hava durumu tanıtım sitesiyle biraz abartalım:D:D (Maalesef tüm yılı onlar da bilmiyorlar:p)

İnternet üzerinde hava durumu tahmini yapan bir çok site mevcut. Belki bir çok arkadaş biliyor olabilir; Ege’de avlanan bizler için en iyi tahmini yapan sitelerden biri;

http://www.windguru.cz/int/

Yunanistan’a ait bir sitedir. Gün, tarih, saat, rüzgar hızı(knot – beaufort - km/h – mph – m/s birimlerinde), rüzgar yönü, dalga yönü, sıcaklık(C ve F birimlerinde) verilerini kullanabilirsiniz. Kesinlikle tahminlerinde çok başarılı bir site.

Aşağıda açıklamaları ile birlikte, kullanım için yol gösterecek bilgiler mevcut.
Umarım tüm dostlara faydalı olur.

Rüzgar şiddeti cetveli http://www.meto.gov.tr sitesinden alıntıdır

Son olarak da rüzgar şiddetleri ve anlamlarını gösteren cetveli de ilave etmek istiyorum;

Faydalı olacağı kesin. Emeğine sağlık.
Başka bir şey istemeyeceğim.
Maaşallah sende de yok.. yok..!! be abi..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bu konuya bir de şöyle bakalım mı Bahadır?
Ava giderken ay ne durumda olmalı?

çılgınbalıkçı

Aktif Üye
Adı
Şaban Akın
Paylaşım için teşekkürler:)
bende Moonphase 3.3 adlı programa bakıyorum,ayın her hali günlük olarak güncelleniyor.doğuş ve batış saatleri mevcut.işimede yarıyor.:)

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Bende uzun zamandır Moonphase kullanıyorum..Günlük olarak ayın doğuşu,tepe noktası zamanı,batış zamanı,ayın görünüşü,ayın hangi zamanı olduğunu öğrenebiliyorum.Üstelik Ülkemizin farklı yerindeki zaman farkınıda görebiliyorum..

Bahadır Sarıca

Daimi Üye
Adı
Bahadır Sarıca
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Güzel bilgiler, teşekkür ederiz.
Rica ederim Hamdi Bey.
Selamlarımla...

Bu konuya bir de şöyle bakalım mı Bahadır?
Ava giderken ay ne durumda olmalı?
Sevgili Şeref Bey,
Ay durumu konusunda sizin de bildiğiniz gibi bir çok yaklaşım var. (Verimlidir, değildir gibi) Ben tam dolunaydaki avlarımda daha çok verim aldığımı söyleyebilirim. Ama bazen bunların bizim kurgularımız olduğunu da düşünmüyor değilim;) Balıkların bizim kurdularımızdan pek haberi yok aslında:confused: Ya sizce?

Paylaşım için teşekkürler:)
bende Moonphase 3.3 adlı programa bakıyorum,ayın her hali günlük olarak güncelleniyor.doğuş ve batış saatleri mevcut.işimede yarıyor.:)
Bende uzun zamandır Moonphase kullanıyorum..Günlük olarak ayın doğuşu,tepe noktası zamanı,batış zamanı,ayın görünüşü,ayın hangi zamanı olduğunu öğrenebiliyorum.Üstelik Ülkemizin farklı yerindeki zaman farkınıda görebiliyorum..

Moonphase programını ben de kullanıyorum arkadaşlar. Özellikle "show fishing days" kısmı bence güzel bir çalışma. Ama hala Şeref Beye söyledim sözdeyim;

Balıkların bizim kurdularımızdan pek haberi yok aslında:rolleyes: