Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

22.07.2010-Tatlısu Kefali Avımız

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar,
Dün sabah 1 haftadır planladığımız tatlısu kefali avımızı gerçekleştirmek üzere Ben, Furkan ve Tomy77 Osman arkadaşımızla beraber yollara düştük.
6 sene önce Yedigöllerde alabalık avı için aldığım ama balık alamadığım Meppsleride tekrar kullanma fırsatım olacaktı.
3 saatlik bir yolun ardından av yerimiz olan göle ulaştık.
Hemen takımlar hazırlandı ve gümüş üzerine kırmızı benekli 0 ve 1 no meppslerimizle at-çeke başladık. Amacımız yakala-bırak avı yapmaktı.
İlk merada atar atmaz 5-6 balık aldıktan sonra balığın kesmesi üzerine yolumuza devam ettik ve uygun yerlerden atışlarımızı gerçekleştirdik. Hemen hemen her noktadan da balık aldık.
En son merada ise hem balık avladık hemde göle akan tertemiz derede yüzüp ufak şelalede serinledik, yemeklerimizide yedik.
Tekrar kaldığımız noktadan at-çeke devam ettik. Akşamüstü 17.30 gibi toparlanmaya başladık. Resimlemek için alıkoyduğumuz 4 kefalide suya saldıktan sonra geri dönüş yolculuğumuz başladı.
İri balık gelmesede yinede güzel bir yakala bırak avı gerçekleştirmiş, uzun zamandır unuttuğumuz spin avcılığının heyecanını tekrar yaşamış olduk.

Takımlar:
DAM FZ Spin 2.15 mt. 3-12 atarlı kamış
Daiwa Caldia 3000 makine
0-1-2 no. kırmızı benekli mepps kaşıklar
0.08 mm. Berkley Fireline Crystal örgü misina

ORKA

Aktif Üye
Adı
ORHAN KAYNAR
manzara güzel tebrıkler guzel ve keyıflı bı gun gecırmışsınız

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Mekan süper ,bayıldım
Tebrikler ekibe

arno_16

Aktif Üye
Adı
hasany
doğa güzelliğinde av tebrikler..

çılgınbalıkçı

Aktif Üye
Adı
Şaban Akın
çok güzel yermiş böyle yerde avlanmak zevk veriri avcıya,balık ta var daha ne olsun:D
yenisine rastgelsin diyelim:)