Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

5 metrelik kamaralı SAFTER/YERLİYURT/MARİNBOAT mu? Hiçbiri mi?

adiken

Yeni Üye
Adı
Adem İlkay Diken
Kan Grubu
A Rh Pozitif
merhaba,

bu pandemi sonrası hayatı sorgular oldum ve hayallerimi daha fazla ertelemeden ilk teknemi almak istiyorum. Adanada yaşıyorum. Kocaman bir baraj gölümüz var ve de denize 40 km mesafedeyim. iki çocuklu bir aileyiz. kullanım amacımız gezi olacak. bazen bir gecelik çadır kampları da yapabiliriz. bu nedenle kamara istiyoruz. limana bağlamayacağım ve römorka çekip garaja koyacağım. Bu nedenle 5 metrelik birşey bakıyorum. motor olarak da 50-60 beygir yeter kanaatindeyim. bütçem 60 bin civarı. adaylarım şunlar;

1-yerliyurt 5000 k
2-safter 500 kamaralı
3-marinboat samba deluxe

ilk ikisinin bayisi olmakla beraber marinboat un mersinde bayisi yok diye biliyorum.

size sorum şu; kriterlerim doğru mu? bu üçünden hangisini tavsiye edersiniz? başka bir öneriniz olur mu?

Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok mutlu olurum.

Saygılar ve selamlar

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Ben bu seçenekleri çoğaltacağım. :)

4.90 - 5 metre arası vergisiz modellerden (verginin yıllar içinde artarak acıttığını bilenler için mecburi seçenektir:) )

Hayran olduğum seçkin 500 modeli var.

Teknede birçok ayrıntı düşünülmüş. Kullanışlı şekilli ve havalı bir model. Derin geniş bir karinası var dalgaya karşı dayanıklı olup teknede sağa sola yürümelerde yan yatması az olacaktır. Tabi deplasman model bir tekne olduğundan öyle 30 35 knotları göremezsiniz. Yakıt sarfiyatı biraz artar.

Yine güzel bir model olan zeus marine 495 pilothause modeli de beğenilen bir modeldir.

Alan kullanımı çok güzel hesaplanmıştır. Yine deplasman model bir tekne olup sürat yerine denizci olmayı tercih etmektedir.

Her ikisi de fiyat olarak yüksek sayılabilecek tekneler dir. Ama konforu sizin seçeneklerle kıyaslanamaz.

Gelelim sizin 3 seçeneğe; Yerli yurt 500 yarım k. ve safter 500 kamaralı yı önermem. Kamaraları sırf adı kamaralı konmuş olmak için yapılmış gibidir. Ferah değildir. Gece konaklamaya gelmez. Tekne çok sallar. Bir yana yürüdünüz mü tekne o yana yatar. Az dalgada aile ve çocuklara mide bulantısı olarak geri döner.

Marinboat samba deluxe ise iyidir. Ben seçkin 500 ü tercih ederim ama samba da güzel tekne dir. Hız yapar deplasman teknesi değildir. Ama onda da safter yerli yurt kadar olmasa da yatma görülür. Dalgada çocuklar çabuk etkilenir. Yine de sizin seceneklerden en akıllı seçimdir. İcinde her türlü ayrıntı düşünülmüştür. İki kişi kalmaya uygundur. (Safter ve yerliyurtta iki kişi rahat kalamaz.)

ercan48

Üye
Adı
Ahmet Ercan
Kan Grubu
O Rh Negatif
Marinboat samba 50 hp madelini kullanarak gezen Çağlar Özsarı var youtube kanalından izleyin kendiniz karar verin.Ben küçük kamaralı tekneden sıkılıyorum ,artılarıda var fakat sıkıcı.Ben geniş ve ferah Viyaboat 4,65PRN serisi aldım .

acanerk

Yeni Üye
Adı
Caner Kalaycı
Ercan Bey merhaba
Motor seçeneğiniz hangisi oldu?
Bir de fiyat o zaman ne kadardı?