Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

9 Günlük Bayram Tatilinde Tek Balık

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bayramda sert esen poyraz nedeniyle adam akıllı yemli av yapamadım. 6 paket aldığım sülünezlerin ancak 1 paketini kullanabildim. Yem ipi kullanmama rağmen ispariler pirana misali yemleri temizledi.

26.08.2018'de rüzgarın durulması ile son tatil günümde denizin tadını çıkartmak için şnorkel palet dolaşırken sayıları yaklaşık olarak 10 civarında olan eşkina sürüsüne denk geldim. İlk defa bu şekilde dipte kümelenmiş eşkinalar gördüm. Hemen sudan çıkıp duş alıp havluya sarındım ve yarı çıplak vaziyette arabaya atladığım gibi zıpkını almak üzere eve gittim. Gerekli malzemeleri aldıktan 5 dakika sonra tekrar sahildeydim. Koştur koştur hazırlanıp suya girdim. Tam bir baskın avı olması için sürüyü gördüğüm yere doğru sessizce ilerledim. Yalnız sürü gördüğüm yerde degildi. Yaklaşık olarak 15 dakika boyunca epey bir alanda sürüyü aramakla zamanım geçip gitti. Tam ümidimi yitirdiğim esnada dağılan sürüden arda kalan 6 tane eşkinayı gördüm. Nefesimi ayarladıktan sonra kule baskını yaparak sürünün arkasından dalışımı gerçekleştirdim. Zemine ulaştığımda sürü ile aramda 1,5-2 metrelik mesafe olmasına rağmen farkedilmiştim. O saniyelerde kafamda sorular birbirini kovalıyor aynı zamanda da sürüden güzel bir balık seçmeye uğraşıyordum.

- Son tatil günümde karşıma çıkan eşkina sürüsünden nasibime düşen olacak mıydı?

- Başıma gelmedi değil ya, vurduğum balık ya kefal misali şişten kurtulursa? O da ayrı bir dert..

- Oğlum çok düşünmeden elini çabuk tut. Nefesin azalıyor. Senkoptan gider miyim lan acaba?

Derken sürüden güzel bir balık ayna verdi ve besmele sonrası atışımı gerçekleştirdim. Balık şişte takla atıyordu. İşi şansa bırakmamak için hemen şişi alıp yüzeye yöneldim. Suyun yüzeyine çıkarken ki duyguyu size tam tarif edemem. Huzur bu resmen. Yaşam ve ölüm arasındaki ince çizgi bu. Suyun altından su yüzeyindeki dalgalanmanın görüntüsü ve bulutlar..

Yüzeye çıkarken resmen şişteki balığa sarılıp çıktım. Maşuk artık aşığının kollarındaydı. Aşağıya baktığımda sürüden dağılan eşkinaların ne tarafa yöneldiklerini seçmeye çalışıyordum ki dolapta akşam pişmeyi bekleyen istavritler aklıma geldi ve tek balık ile sudan çıktım.

Ben erdim muradıma, siz de çıkın balığa.. Rast gelsin.

IMG-20180826-WA0003.jpg

20180826_165826.jpg

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrik ederim, sansli atis olmus.. kostur kostur zipkini almaniza degmis :) daha buyukleride rasgelir insallah..

yeknet

Daimi Üye
Adı
Yekta
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrik ederim. Bizim tatil mırmır, karagöz yavruları ve kefalleri seyretmekle geçti. 1 kez elbise ve zıpkınla niyetlendim onda da atış yapacak büyüklükte bir balık görmedim. Akvaryumda gezer gibi dolanıp çıktım.

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrik ederim. Bizim tatil mırmır, karagöz yavruları ve kefalleri seyretmekle geçti. 1 kez elbise ve zıpkınla niyetlendim onda da atış yapacak büyüklükte bir balık görmedim. Akvaryumda gezer gibi dolanıp çıktım.
Dediğiniz gibi tatil boyunca şnorkel palet ile balıkları seyrettim. Midye kırıp balıkları besledim. 3 yıldır yuvasını bildiğim ve beslediğim kikla ailesi ile bayramlaştım. Son gün gördüğüm sürü ise uzatma dakikalarında kazanılan penaltı niteliğindeydi. Çok şükür onu da değerlendirme imkanım oldu.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Koray
Balığı görüp eve gidip techizatlanıp dalmak falan iyi aksiyon olmuş. Koşturduğuna da deymiş sonunda. En güzeli de bünyeler deyip daha çoğunu aramayan bence.
Daha da güzelleri rast gelsin.