Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Acemi Balıkçıya Yardım :)

reconco reco

Yeni Üye
Adı
Recep Ahmet Çelik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar ;

bu hobiye yeni gönül vermekteyim ve herkesten duyduğum balık tutmanın hissiyatını yaşamak için mutlaka lrf yapmam gerektiğini söylediler. Daha deneyimim olmadı. Çevremde bu işe gönül veren kimse de yok açıkçası. Evim istanbul boğazına yakın ve boğazda bunu deneyimlemek işten arda kalan zamanlarımda Zevkle zaman geçirmek istiyorum. Bu konu hakkında ki düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Becerebileceğimi düşünüyorum ancak yine de tam profesyonel olana kadar başlangıç seviyesi lrf takımda arıyorum ve varsa elinizde bu işe uygun takımlar onlara da talibim :) konuyla alakalı bilgilerini paylaşacak olan siz değerli forumdaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Mustafa BİLGE

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba ...

Öncelikle güzel karar vermişsiniz... yaşayana balık avı herşeydır... anlatılmaz yaşanır müthiş hazi vardır... :)

Ancak;
çevreden bahsedilenlerle bu işe başlayıp elindeki takimi satmaya çalışan çok sayıda olaya yanlış yerden veya söylentiden başka katkı destek tecrübe paylaşımı almayan arkadaşla dolu...

demem o ki bu iş bir anda olmaz biraz tecrübe bilgi birikimi gerektirir... zamanla ... aldığınız olta takımının kombinasyonu na kullnaım tipine göre alışmanız, kullanacağınız sahtelerin çekim esnasında verilecek aksıyonuna avlayacağınız balık çeşidinin alışkanlığına... v.s. tabii bu konuda size av esnasına vakit ayırabilecek hobi daşlar edinirsseniz iş hızlanır..

pes etmeden işin bir yerinden sabirla devam ederseniz sonu her av ayri bir hikaye heyecan olur...

rastgelsin...

reconco reco

Yeni Üye
Adı
Recep Ahmet Çelik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
mustafa bey. İlginize teşekkür ediyorum. Peki sizib görüşünüz nedir ? Spin ile lrf arasında kaldım ve düşünüyorum. Aslında maket balıklar da ilgimi çekmiyor değil. Olta işi dipsiz kuyu gerçekten. Sonu yok.

Adı
metin oktay can
Yeni hobiniz hayırlı olsun lrf disiplini ile ilgilenen istanbullu arkadaşlar sana daha doğru bilgi verirler düşünüyorum rastgele

FutaNeko

Yeni Üye
Adı
Eren Aksakal
Kan Grubu
B Rh Pozitif
İlk olarak hayırlı olsun, hoş geldiniz. Lrf ve spin konusunda ise size diyebileceğim şudur ki; ikisi de sabır işidir, çok ciddi tecrübe ve emek gerektirir. Balıkları, merayı ve ekipmanınızı iyi tanımanız gerekir ancak bu tanıma aşaması bile ayrı bir zevklidir. Şahsi tercihim lrf oldu benim. Aslında lrf dediğimiz şey de spin avcılığın hafif halidir. Hafif dediğime bakmayın, lrf ekipmanıyla hiç beklemediğiniz büyüklükte balıklar alabilirsiniz. Bununla birlikte hafif ekipman kullandığınız için balığın size verdiği her tepkiyi hissedeceksiniz, küçük balıklar bile trofe zevki yaratacak. Randuman alabilmek için doğru zamanda doğru yerde doğru aksiyon kullanmanız gerek bu da zamanla oturacaktır. İnternette lrf avcılığıyla ilgili sayısız videolar var, bunlar size epey yardımcı olacaktır. Şimdiden rastgelsin.

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
Lrf için çok şey okudum , bütçen ne ise o.
180 liralık kamışla çok güzel zevk aldım.
Aynı mera’da elimde pahalı takım olan kişi de alamadı balık bende.
Bence LRF balık var ise 7:24 şansın vardır ama Spin’de avcı balığı bulmak zor olabilir.
LRF hafif sırtıma takıp geziyorım.

Mustafa BİLGE

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
mustafa bey. İlginize teşekkür ediyorum. Peki sizib görüşünüz nedir ? Spin ile lrf arasında kaldım ve düşünüyorum. Aslında maket balıklar da ilgimi çekmiyor değil. Olta işi dipsiz kuyu gerçekten. Sonu yok.
Rica ederim...
Görüş vermek görüş beyan arkadaşlar dan özür dileyerek zannımca biraz sıkıntı... alışkanlıklar, şartlar, beklentiler... Ha su kenarında karşılaşırız o an bir tavsiyeye almak veya vermek ihtiyaç olur , o zaman olur . anlık havanın, suyun ve balığın durumuna göre ....

şu, bu çeşit, disiplin ayrım yapamam çünkü benim zevkim, aşkım, hazım balığın oltaya gelmesidir. zili çaldırması, kamışın ucunu oynatması, seçtiğim sasıye gelimesi, suyun dışına sıçraması, suyun içinde ayna vermesi, şamandırayı suya batırması v.s. :)

acemisi olduğum veya bildiğim bir avlakta O an havanın avlağın suyun balığın durumuna göre veya cevredeki balıkçıları gözlemleyerek bir takım seçip avlanırım...

Tabi Şahsımın birinci tercihi avda at çek avıdır. ama spın lrf ayırım yapmam, tabi benim avatajim aşağı yukarı av malzemelerimin geneli arabada durması... ama o anki durum atçeke musait değilse at çek e devam etmenin zanlımca bi faydası yok.. bir de yanımda arabadan uzaklaşım uzaklaşmayım illaki bir ortak kullanım yedek kafalı makine ve kamış olur, ayrıca sırt çantamda minimum çeşitli yedeklerim ve işe yarama ihtimali olan malzeme bulundururum biraz taşıması sıkıntı ama hayat kurtarıır. :)

yanı bir avlanma türüne takılıp kalmam... ,

Bu arada avda kullnadığın birkaç temel ve devamlı kullandığım harıç bir çok malzeme piyasanın orta sınıfın altında kalıtede ve fiyat da dir. aynı zamanda avda başarılı ve kullanışlı malzemelerdir. bence...

Hanı illaki bir tavsıye ise yazıdan bir şeyler çıkar ellagam... :)

rastgele

reconco reco

Yeni Üye
Adı
Recep Ahmet Çelik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Rica ederim...
Görüş vermek görüş beyan arkadaşlar dan özür dileyerek zannımca biraz sıkıntı... alışkanlıklar, şartlar, beklentiler... Ha su kenarında karşılaşırız o an bir tavsiyeye almak veya vermek ihtiyaç olur , o zaman olur . anlık havanın, suyun ve balığın durumuna göre ....

şu, bu çeşit, disiplin ayrım yapamam çünkü benim zevkim, aşkım, hazım balığın oltaya gelmesidir. zili çaldırması, kamışın ucunu oynatması, seçtiğim sasıye gelimesi, suyun dışına sıçraması, suyun içinde ayna vermesi, şamandırayı suya batırması v.s. :)

acemisi olduğum veya bildiğim bir avlakta O an havanın avlağın suyun balığın durumuna göre veya cevredeki balıkçıları gözlemleyerek bir takım seçip avlanırım...

Tabi Şahsımın birinci tercihi avda at çek avıdır. ama spın lrf ayırım yapmam, tabi benim avatajim aşağı yukarı av malzemelerimin geneli arabada durması... ama o anki durum atçeke musait değilse at çek e devam etmenin zanlımca bi faydası yok.. bir de yanımda arabadan uzaklaşım uzaklaşmayım illaki bir ortak kullanım yedek kafalı makine ve kamış olur, ayrıca sırt çantamda minimum çeşitli yedeklerim ve işe yarama ihtimali olan malzeme bulundururum biraz taşıması sıkıntı ama hayat kurtarıır. :)

yanı bir avlanma türüne takılıp kalmam... ,

Bu arada avda kullnadığın birkaç temel ve devamlı kullandığım harıç bir çok malzeme piyasanın orta sınıfın altında kalıtede ve fiyat da dir. aynı zamanda avda başarılı ve kullanışlı malzemelerdir. bence...

Hanı illaki bir tavsıye ise yazıdan bir şeyler çıkar ellagam... :)

rastgele
Muatafa bey. Elinize ve aklınıza sağlık. Cebime illa ki bu düşüncelerden doldurdum. Lrf için karar aldım açıkçası. İnşallah hakkımızda hayırlısı nasip olur. Şimdi ki derdim başlangıç seviyesi için iyi bir takım toplamak olacak.