Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Acemi Sorusu

Cemings

Yeni Üye
Adı
Cem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar, ben daha 2 kere balığa gittim baya acemiyim. Atış yapmayı, çapari ile tutmayı kısmen öğrendim ama inceliklerini ve detaylarına hakim değilim. Bebek tarafında kalabalık kısımlarda çapari ile 2 kilo balık (istavrit sanırım) tuttum sadece. Oltam başlangıç oltası dandik AltaStar 3M ve 100'lük atabiliyor en fazla. Yakında değiştireceğim daha kaliteli bir oltayla kısmetse. Sorum şu:
Ben daha sakin olması için Tarabya taraflarında tutmayı düşünüyorum. Bu seviye bir olta ile Tarabya'da çapari atabilir miyim tutar mıyım sizce mümkün mü?

ahmedoluk

Yeni Üye
Tutarsınız tabiki

M2007J3SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Hoş geldin Cem
Anladığım kadarıyla maksimum 100 gr kurşun kullanabiliyorsun.
Bu durumda akıntısı fazla olmayan koylarda elindeki takımı kullanarak balık tutabilirsin

Cemings

Yeni Üye
Adı
Cem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Cevap için teşekkürler. Peki sahte yem ile orta boy balık avlamam mümkün olur mu böyle bir olta ile?

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kurşun arkası avında en az 185-200 gr kurşun kullanmak gerekiyor. Elindeki kamış ile olmaz.

Armagann

Yeni Üye
Adı
Armagann
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Cevap için teşekkürler. Peki sahte yem ile orta boy balık avlamam mümkün olur mu böyle bir olta ile?
Muhtemelen tatlı su kamışı elinizdeki, avlanılamaz değil, atar aralığı ve hassasiyetine bakmak lazım, sahte atmaya uygun mu ? Burada da sahteden kastınız spin sahteleri olsa gerek, çünkü başlangıç seviyesi için kurşun arkası disiplini gereksiz olabilir, başlangıç seviyesi bir "spin kamışı" alırsanız daha verimli ve doğru olacaktır.