Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ağırlıklı fırdöndü

Ercüment

Daimi Üye
Adı
Ercüment
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Carolina Rig de bu kullanılamz mı acaba ? Yoksa bunların kullanım amacı farklı mı ?
Ağırlıklı firdöndü hiç kullanmadım ama düşüncemi yazayım,!
dipli yemli avlarda takımı dibe yatırsın diye işe yarayabilir
mesela ben barbun veya tekir balığı yemli avında yemi dibe yatırmak için köstek bedenin önündeki klipse ufak hafif ağırlıkta kurşun takarak kullanırdım.

hasan03

Üye
Adı
hasan ç.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Fırdöndü bedende bağlı kalacak, beden ileri geri hareket etmeyecek, buna bağlı bedendeki maket'te olduğu yerde kalacak!

carolina rig sistem'te amaç kurşun dibi bulunca bedende bulunan maket balık hafifliğiyle yukarı doğru gezerek çıkacak, takımı toplamaya başladığında kurşun dibi tarayarak gelecek ama dibe takılmayacak bunun arkasındaki maket balıkta beden uzunluğundaki sudan süzülerek gelecek,
carolina rig sistem'te zaten amaç maket balığı dibe takılmadan geriye getirmek.
abi peki aksiyonda bir sıkıntı yaratırmı yani balığın aksiyonunu bozmaz değilmi, birde kursun dipte takılma ihtimali olmaz mı peki ?

Ercüment

Daimi Üye
Adı
Ercüment
Kan Grubu
A Rh Pozitif
abi peki aksiyonda bir sıkıntı yaratırmı yani balığın aksiyonunu bozmaz değilmi, birde kursun dipte takılma ihtimali olmaz mı peki ?
Rapala bedeni'ni çok kısa yaparsan aksiyonda bozulma olabilir,
Kurşun olarak'ta ince uzun kurşun kullanırsan takılmaları en asgariye indirirsin,

tabi denemeden doğrusu öğrenilmez Hasan;)

Kurşun örneği aşağıdaki fotografta var.

Kurşunun adı drop shot kurşunu olarak geçiyormuş,
ben ince uzun kurşun diyiyorum!:)