Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ajing Için Kamış Tavsiyesi

hbcizmeci

Yeni Üye
Adı
Hüseyin Burak ÇİZMECİ
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yaklaşık 1 yıldır Anadolu yakasında lrf ile istavrit avı yapıyorum kudos 1-7 atarlı kamis ve okuma Aria 20 makinam var. Arkadaşımın major craft crostage kamışını denedikten sonra açıkçası kendi kamışından soğudum . Benim istegim daha ince yapılı daha sert bir kamış önerisi . Genel olarak 2 gramın üzerine cikmiyorum . Sizden gelecek tavsiyeleri bekliyorum bütçem maximum 500 tl. Şimdiden teşekkür ederim :)

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Gerçek bir ajing kamışı istiyorsanız bütçenizi çok daha yukarı çekmeniz lazım. Üzerinde ajing bile yazsa her kamış ajing kamışı değil maalesef. Daha doğru bir ifade ile ülkemizdeki aji (istavrit) boyları ortalama 13-15 cm civarında olduğundan 10 gr atarlı kamışlarla bu balıkların hakkını vermek biraz zor. Savagear tavsiye edilmiş ama bildiğim kadarı ile savagear kamışlar sert kamışlar değil. Fujin salty rugger denemedim ama bugüne kadar kullanmış olduğum kamışlardan major craft solpara ve crazee ajimeba'yı önerebilirim. Nomura hiro street 0-6 gr olan modeli de serttir ama ince değildir. Tavsiye ettiğim kamışların ikisi de orta boy istavritlerde zevk verir, kaliteli ve ince bir ip ile birlikte kullanırsanız balık hareketlerini bileğinizde çok net hissedebilirsiniz. Daha da sert kamış isterseniz crostage modelini düşünebilirsiniz. Japon amcalar gibi üst düzey ajing kamışlarına asgari ücretin 1/5'i ücretle sahip olabilmek dileği ile rastgelsin :)

Son düzenleme:

hbcizmeci

Yeni Üye
Adı
Hüseyin Burak ÇİZMECİ
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Gerçek bir ajing kamışı istiyorsanız bütçenizi çok daha yukarı çekmeniz lazım. Üzerinde ajing bile yazsa her kamış ajing kamışı değil maalesef. Daha doğru bir ifade ile ülkemizdeki aji (istavrit) boyları ortalama 13-15 cm civarında olduğundan 10 gr atarlı kamışlarla bu balıkların hakkını vermek biraz zor. Savagear tavsiye edilmiş ama bildiğim kadarı ile savagear kamışlar sert kamışlar değil. Fujin salty rugger denemedim ama bugüne kadar kullanmış olduğum kamışlardan major craft solpara ve crazee ajimeba'yı önerebilirim. Nomura hiro streer 0-6 gr olan modeli de serttir ama ince değildir. Tavsiye ettiğim kamışların ikisi de orta boy istavritlerde zevk verir, kaliteli ve ince bir ip ile birlikte kullanırsanız balık hareketlerini bileğinizde çok net hissedebilirsiniz. Daha da sert kamış isterseniz crostage modelini düşünebilirsiniz. Japon amcalar gibi üst düzey ajing kamışlarına asgari ücretin 1/5'i ücretle sahip olabilmek dileği ile rastgelsin :)
İlgilenen herkese çok teşekkür ederim , bütçeden dolayı şimdilik nomura ön planda , gidip canlı incelemem lazım bu modelleri.

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Nomura hiro street 223 cm 0-6 gr olan modelini 1,5-2 sezon kadar kullandım, bütçe üst limiti buysa ve sıfır kamış almak istiyorsanız nomura konusunda içiniz rahat olsun, sert bir kamıştır ve dediğim gibi güzel bir ip ile kombinlerseniz vuruşları bileğinize çok güzel aktarır...

Adı
Kerem KESKİN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yaklaşık 1 yıldır Anadolu yakasında lrf ile istavrit avı yapıyorum kudos 1-7 atarlı kamis ve okuma Aria 20 makinam var. Arkadaşımın major craft crostage kamışını denedikten sonra açıkçası kendi kamışından soğudum . Benim istegim daha ince yapılı daha sert bir kamış önerisi . Genel olarak 2 gramın üzerine cikmiyorum . Sizden gelecek tavsiyeleri bekliyorum bütçem maximum 500 tl. Şimdiden teşekkür ederim :)
Kudos'u yeni başlayan biri için önerir misiniz ? Bende Anadolu yakasında avlanacagim.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
yeni daiwa crosscast 1-6 kamışı merak ediyorum yakın zamanda inceleyeceğim.