Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Akdeniz ve ege kıyı şeridi boyunca balık avı Turu

yaser.senli

Yeni Üye
Adı
Yaser.senli
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba değerli hobidaşlar ;
Biz 4 arkadaş nisan ayında kendi aracımızla Van'dan yola çıkıp çadırlarımızla Akdeniz sahili boyunca (Adana,Mersin,Antalya,Alanya,Adrasan,Fethiye,Bodrum vs.) İzmir'e kadar kıyılardan sadece yiyeceğimiz kadar balık tutarak gidip,aynı güzergahtan geri dönmeyi planlıyoruz. Van' da ki baraj ve akarsularda bolca tecrübemiz olmasına karşın hiçbirimizin denizde balık tutma tecrübesi yok. İnternette bayağı araştırma yaptım fakat bu forum hariç tatmin edici hiçbir kaynak bulamadım. Buradaki bilgileri de tecrübesizlikten dolayı yorumlayamadığımdan net bir sonuç çıkaramadım. Bu bağlamda;
- Yol boyunca önerebileceğiniz kıyıdan av yapabileceğimiz avlaklar var mı?
- Nisan ayında hangi balıklar daha iyi av veriyor?
- Tekne kiralamak için tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?
- Beklemeli ve at-çek avlarında ne gibi yemler ve takımlar kullanabiliriz?
gibi sorularıma yanıt verebilecek , tavsiyelerde bulunabilecek arkadaşlar beni çok mutlu ederler.Bu illerde yaşayıp bize yardımcı olabilecek ustalarımızla tanışıp,otlu peynir ve semaver çayı eşliğinde muhabbet etmek ve olta atmayı da çok isteriz. :)Cevap verenden de vermeyenden de Allah razı olsun. Cümlenize rast gele..

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Güzel bir plan yapmışsınız :) inşallah her şey istediğiniz gibi olur , rastgelsin.

melanur

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Soy
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Selam 👋 belki yardımcı olabilir
Gazipaşa liman var
Levrek ,yazılı,ıskarmoz,baracuda avı yapabilirsiniz

Alanyada
Levrek barakuda ıskarmoz tral kefal avı yapabilirsiniz iskele ve marina bölgesinde
Tekneyle büyük balık düşünürseniz
Egetechstore
Tayfamfishingtackle
Aynı zamanda buradan yemde TEM’in edebilirsiniz
Tekne avında arif yüksel arkadaşımız yardımcı olabilir kendisi sitemizin üyelerindendir

Serik bölgesinde boğsak çayının denize döküldüğü yer Manavgat ırmağının denize döküldüğü yer
Antalya

Adı
Tahsin MUTLU
Kan Grubu
A Rh Pozitif
- Yol boyunca önerebileceğiniz kıyıdan av yapabileceğimiz avlaklar var mı?
- Nisan ayında hangi balıklar daha iyi av veriyor?
- Tekne kiralamak için tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?
Merhabalar,
Umarım turunuzu kazasız belasız mutlu huzurlu şekilde tamamlarsınız.Pandemiye de dikkat!!!
Size belki direkt olmasa da dolaylı yoldan bir faydam dokunabilir diyerek aşağıdaki linkte avlak yerlerini paylaşan, çıktıkları tekneler ile tuttukları balıklardan yem takım bilgisi yanısıra tekne kaptanlarının da irtibat numaralarını paylaşıyorlar.Belki faydası dokunur.Balık Avı Avlak Yerleri kanalına bakabilirsiniz.

yaser.senli

Yeni Üye
Adı
Yaser.senli
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ustalar hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Açikcasi fazla bi beklentim yoktu kimse uğraşıp yazmaz diye düşünüyordum.Utandirdiniz beni:). Hepinizden Allah razı olsun.Balik yakalayabilirsem ben de fotograflari yüklerim buraya artık😀😀. Başka tavsiyede bulunacak arkadaşlar olursa sevinirim.Herkese rast gelsin.

yaser.senli

Yeni Üye
Adı
Yaser.senli
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar,
Umarım turunuzu kazasız belasız mutlu huzurlu şekilde tamamlarsınız.Pandemiye de dikkat!!!
Size belki direkt olmasa da dolaylı yoldan bir faydam dokunabilir diyerek aşağıdaki linkte avlak yerlerini paylaşan, çıktıkları tekneler ile tuttukları balıklardan yem takım bilgisi yanısıra tekne kaptanlarının da irtibat numaralarını paylaşıyorlar.Belki faydası dokunur.Balık Avı Avlak Yerleri kanalına bakabilirsiniz.

Mutlu bey çok teşekkür ederim.Abone oldum.Tum videolarını izleyecem kanalın.Pandemiyle ilgili azami dikkat edeceğimizden emin olun.

yaser.senli

Yeni Üye
Adı
Yaser.senli
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Selam 👋 belki yardımcı olabilir
Gazipaşa liman var
Levrek ,yazılı,ıskarmoz,baracuda avı yapabilirsiniz

Alanyada
Levrek barakuda ıskarmoz tral kefal avı yapabilirsiniz iskele ve marina bölgesinde
Tekneyle büyük balık düşünürseniz
Egetechstore
Tayfamfishingtackle
Aynı zamanda buradan yemde TEM’in edebilirsiniz
Tekne avında arif yüksel arkadaşımız yardımcı olabilir kendisi sitemizin üyelerindendir

Serik bölgesinde boğsak çayının denize döküldüğü yer Manavgat ırmağının denize döküldüğü yer
Antalya

Ustam zaman ayırıp uğraştığıniz için çok teşekkür ederim.cok makbule geçti gerçekten verdiğiniz bilgiler.Geldigimizde verdiginiz adreslerle de iletişime geçeceğim.Şayet müsait olursanız geldiğimde sizinle de tanışmayı çok isterim.

yaser.senli

Yeni Üye
Adı
Yaser.senli
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Değerli arkadaşlar;
Antalya- Alanya bölgesi için sağolsunlar Hüseyin bey ve Tahsin bey'in yardımlarıyla birçok mera öğrendik fakat Antalya'ya kadar dayanabileceğimizi sanmıyorum:).Yolda Adana,Mersin'den geçerken muhakkak olta atmak isteyeceğiz. Buralardaki meralar hakkında bilgisi olan kimse yok mu acaba? Mersindeki kamp yerlerinde kalmayı düşünüyoruz birkaç gün. Burada bize mera ve çadır kurulabilecek yer öneren olursa çok seviniriz.Hepinize rast gelsin.