Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

aksiyon kamerası önerisi

Adı
hakan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
biliyorsunuz artık; dağ, tepe, orman.. her bir yere gidiyorum. balık avlarını, gittiğim avlandığım yerleri ve yaparsam kampları paylaşabilmek adına kaydetmek için aksiyon kamerası almayı düşünüyorum.

önerisi olan önerirse çok mutlu olurum.

zipito

Üye
Adı
Koray Keçeli
bütçeniz ne bilmiyorum ama en uygun fiyata EKEN H9R alabilirsiniz, bu işin nirvanası Go Pro dur. Huawei,Samsung bir sürü de orta segment marka mevcut. 1080P 30-60 FPS kayıt yapabilecek bir cihaz alın. EKEN kullanıyorum.

Adı
hakan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
bütçeniz ne bilmiyorum ama en uygun fiyata EKEN H9R alabilirsiniz, bu işin nirvanası Go Pro dur. Huawei,Samsung bir sürü de orta segment marka mevcut. 1080P 30-60 FPS kayıt yapabilecek bir cihaz alın. EKEN kullanıyorum.
açıkçası uzun süreler avlakta kaldığım için benim için en önemli şey kayıt süresinin uzun olması. o sebeple iyi bir makine almayı düşünüyorum. tabii konuya çok yabancı olduğumdan hangisi ne kadar kaydeder, şarjlı mı yoksa pilli mi bilmediğimden fikir danıştım.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
yok zaten öyle bir şey düşünüyorum şeref abi. ama iyi bir aji kamış mı yoksa aksiyon kamerası mı karar veremedim.
Kamera daha uzun süreli bir yatırım.
Ben o mu bu mu, alsam mı almasam mı derken fezaya çıktı fiyatı GoPro’nun.
Housing kullanmadan bir kaç metreye kadar (ki aslolan yağmur ve deniz suyu serpintisinden etkilenmemesi) su geçirmez olması, 9 serisinde ufku tanıması ve kafayı sallasan Nil’e titreme sorunu olmaması bile seçim için yeterli bence.
Kayıt süresi için en iyi seçenek şarj kutusuna bağlayarak çalışmak ama tabii o durumda USB port korumasız kalacağından suya dikkat etmek gerekecektir.
Eski seriler için bir tür housing içşnde yüksek kapasiteli pil de satıyorlardı ama 9 için var mı bilmiyorum.

serdarcetin

Yeni Üye
Adı
Serdar Çetin
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
GoPro 9 bende bakıyorum hepsiburada 4,5 larda fiyat sahibindende 3600 lere kadar satanlar var. Bir arkadaşımın abisi yurtdışında ona sordum bakalım oradaki fiyatlar cazip ise gelirken almasını rica edeceğim. Fakat yedek pil ve aparatlar de el yakıyor fiyat olarak tek tek toparlayacağım artık. Bende çok araştırdım etrafımda kullananlardan da sorduklarıma göre GoPro dışında bir şeye para verip sonra neden ah almadım demek istemiyorum.

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kameralar sayesinde çok güzel avlar seyretme imkanımız oldu. Çekenlerin eline sağlık. Ama şahsen yılda üç dört kayda değer av yapan biri olarak benim için çok gereksiz bir iş. Ekstra stres kaynağı olur benim açımdan. Üstüne en gerekli anı çekememe ihtimalini de düşününce tamamen soğuyorum. Bir de tuttuğum balık en fazla 1 dakika sonra kıyıya geliyor. Balığı kıyıda görüyoruz zaten.
Bir de kamera çekiyor diye yapılan gereksiz hareketler cidden çok can sıkıcı. Kalamayı fazla açıp olmayan aksiyonu yaratma çabaları, gereksiz bağırmalar, 1 kg balıkta orkinos heyecanı yaşamalar.
Ama çok güzel örnekler yok mu? Elbette var. Onların yeri ayrı. Mesela şu 😀
Bahadırın tüm videolarını gerçekten çok keyif alarak izliyorum. Umarım sizin videolar da böyle olur.

Adı
hakan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
GoPro 9 bende bakıyorum hepsiburada 4,5 larda fiyat sahibindende 3600 lere kadar satanlar var. Bir arkadaşımın abisi yurtdışında ona sordum bakalım oradaki fiyatlar cazip ise gelirken almasını rica edeceğim. Fakat yedek pil ve aparatlar de el yakıyor fiyat olarak tek tek toparlayacağım artık. Bende çok araştırdım etrafımda kullananlardan da sorduklarıma göre GoPro dışında bir şeye para verip sonra neden ah almadım demek istemiyorum.
Kamera daha uzun süreli bir yatırım.
Ben o mu bu mu, alsam mı almasam mı derken fezaya çıktı fiyatı GoPro’nun.
Housing kullanmadan bir kaç metreye kadar (ki aslolan yağmur ve deniz suyu serpintisinden etkilenmemesi) su geçirmez olması, 9 serisinde ufku tanıması ve kafayı sallasan Nil’e titreme sorunu olmaması bile seçim için yeterli bence.
Kayıt süresi için en iyi seçenek şarj kutusuna bağlayarak çalışmak ama tabii o durumda USB port korumasız kalacağından suya dikkat etmek gerekecektir.
Eski seriler için bir tür housing içşnde yüksek kapasiteli pil de satıyorlardı ama 9 için var mı bilmiyorum.
kamera olayının temelinde youtube gibi izlenme kanallarına avların koyulup izlenme beklentisi oluşturması var; ben bunun dışında kendim için anı oluşturmak adına yapar mıyım bu işi şu an için bilemiyorum.

merhaba, yorum için teşekkür ederim. yurt dışı fiyatını öğrendiğinizde bana da haber verirseniz çok mutlu olurum.