Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Akyaka Dönüşü Taze Rapor

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba Değerli Abilerim Kardeşlerim,

Son Akyaka seferimden bugün döndüm. Çok fazla miktarda kupesi saymazsak pek balık yoktu. Bu raporu açmamdaki asıl sebep bilinçsiz avcılık yüzünden can çekişen cennetten bir köşe olan bu beldeye dikkatinizi çekmek istememdir.

Atçek denemelerimde başarı sağlayamayacağımı anladığım an yemli ava dönüş yaptım ki balık olmasına rağmen malesef gerek ağlarla gerekse gece projektörle tekneden zıpkın avcılığı yapılması yüzünden balık doğal olarak isteksizdi.. Ben gelmeden bir gece önce de 15 16 tane 4 5 kiloluk iri kofananın misina ve volili ağlarla avlanmasını duyduğumdan zaten moralim bozulmuştu.. Tek şansım canlı bırakmadaydı ancak ona da rağbet eden balık olmadı malesef.

Son gün Akyakanın biraz ilerisindeki koylarda deneme yaptım ancak burda bile oltam denizden 2 metre mesafede ağa takılınca açıkcası pes ettim. Levrekler turnalar sargozlar ağın olduğu bölgeden geçemeyip geri dönüyorlardı buna gözlerimle şahit oldum. Demekki balık az da olsa var fakat ağlardan fırsat bulamayıp açıkta kalıyor. Birkaç güzel kareyi sizlerle paylaşmak istedim. Gün doğumundan..

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Doğa manzarası şahane ama anlattığınız manzara iç burkucu.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
O güzelim boğaz keşke sadece olta balıkçılığına açık olsa.
Ama ne yazık ki volicilere de serbest ve onların da neredeyse karaya ağ atmaları yasal. :(

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu arada sadece bununla da bitmiyor bu insanlar ayrıca girişimde bulunmuş olta balıkçılığını yasaklatmak için:(

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bu arada sadece bununla da bitmiyor bu insanlar ayrıca girişimde bulunmuş olta balıkçılığını yasaklatmak için:(
Birden kendimi kahkaha ile gülerken buldum.

Yavuz hırsız evsahibini bastırırmış dedikleri bu olsa gerek

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Evet malesef durum bu Şeref Abi.. Kimle konuştuysam kimi kime şikayet edeceksin diyor.. Bu böyle devam eder diyorlar. Bizim küçük balıkçılarımız bugünü kurtarayım sonraki gün ne olursa olsun mantığıyla bindikleri dalı kesmeye son sürat devam ediyorlar.. Akyaka da ağ ile avlanma Çınara kadar yasak olması gerekirken ki kanun da buna işaret ediyor adamlar mendireğin içine bile ağ döşüyorlar..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Malesef çok yerde bu olaylarla arşılaşıyoruz. Güzelim doğamızı ve balıklarımızı yok ediyorlar. İnşallah bir gün son bulur.
Önce balık nesli son bulur, sonra da balıkçı. :(

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu kadar güzel koylara ormanlara sahip bir yerde balık olmaması çok üzücü gerçekten..