Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Aliexpress

Ahmahm

Yeni Üye
Adı
Ahmet
merhaba benım 55 tl lik siparişime toplamda 14,509 tl ücretlendirme olmuş gümrük vergisine %11 gibi bir oran uygulanmış... Ali express ten alış veriş yaparken tek bir firmadan toplu alım
yapmak en en doğrusu olacak gibi böylece her paket başına ptt ye gumruk sunum ücreti odememiş oluruz
Ekli dosyayı görüntüle 98096
gümrüge sunum ücreti 5tl idi 8tl mi oldu?

MstfKndmr

Yeni Üye
Adı
Mustafa Kandemir
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Screenshot_20191013-221220_Samsung Internet.jpg evet 8 tl olmuş.. ürün üzerinde satıcı ne kadar yazdı bilmiyorum ama gümrük 15 dolar üzerinden fiyatlandırmış ürün 17.75 dolardı aldığımda

Ahmahm

Yeni Üye
Adı
Ahmet

yusufselcuk

Aktif Üye
Adı
Yusuf Selçuk
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ekli dosyayı görüntüle 98376 evet 8 tl olmuş.. ürün üzerinde satıcı ne kadar yazdı bilmiyorum ama gümrük 15 dolar üzerinden fiyatlandırmış ürün 17.75 dolardı aldığımda
Ben Cimer'e yazmıştım cevap vermişler cevaba göre sunum ücreti 5,20 tl vergi ab ülkesi değilse %20 alınır diyor .Değerlendirme için malın bilgilerini paylaşmamı istediler fazla kesilen ücretleri iade edebilirler miktar fazla olmasa bile şikayet edip hakkımızı aramakta fayda var... bilgi aşağı da
Sayın YUSUF SELÇUK,

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 04.10.2019 tarihinde yapmış olduğunuz 1902314566 sayılı başvurunuz 14.10.2019 tarihinde İSTANBUL POSTA GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ tarafından cevaplanmıştır:

Söz konusu başvurunuz incelenmiş olup,

Konuyla alakalı olarak, 2009/15481 sayılı 4458 sayılı Gümrük Kanunun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşya başlıklı 45 inci maddesinde değişiklik yapan 15/05/2019 tarihli 1111 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararına göre (31/05/2019 tarihinde yürürlüğe girmiştir.) “Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, bedeli gönderi başına toplam 150 Avro’yu geçmeyen kişisel kullanıma mahsus kitap veya benzeri basılı yayına muafiyet tanınır.” hükmü amir olduğundan, Müdürlüğümüze gelen bütün posta gönderilerine gönderiye ilişkin Decleration Anduan üzerinde yer alan kıymet, bu kıymetin düşük bulunması halinde ise Gümrük Kanunun kıymet belirleme yöntemlerine göre belirlenen kıymet üzerinden anılan Kararın 62 nci maddesi uyarınca Avrupa Birliği ülkelerinden gelmesi halinde %18, diğer ülkelerden gelmesi halinde %20 oranında tek ve maktu vergi tahakkuk ettirilmektedir. 5.20TL Gümrüğe Sunma Ücreti ve 0,70.-TL Damga Vergisi ise PTT tarafından her gönderide mutad olarak tahsil edilmektedir.

Diğer taraftan, başvuru konusu hususun değerlendirilebilmesi açısından, gönderi muhteviyatı eşyanın kıymetini gösterir faturası ile ödemeyi tevsik edici belgenin (Banka havale makbuzu veya kredi kartı ödeme belgesi) ibrazı halinde gerekli incelemeler yapılarak sonucundan tarafınıza bilgi verilebileceği hususu tebliğ olunur.

yilmaz.40

Aktif Üye
Adı
yılmaz albayrak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba Spin Takım için örgü misina bakıyorum daha önce alıp denediğiniz bir ürün var mı acaba?

EyezBerg

Aktif Üye
Adı
Emrah A.
Kan Grubu
O Rh Pozitif