Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Alüminyum Tekne Nasıldır ?

tunc68

Üye
Adı
Tunç Erdoğan
Merhaba,

Kıyı balıkçılığı yapmak için Alüminyum tekne kullanan var mı. Bir tane 4,5metre 2. el buldum 2-3 kişi olta atarken sorun çıkarmı dengesi nasıldır.

Selamlar Tunç

BORABAY

Yeni Üye
Adı
BORA DERİCİ
tunç bey aliminyun tekneler genelde göllerde kullanılır.yapı itibarıyla denize pek uygun degildir.ama tekneyide görmek gerekir çok istisnai durumda olsa özel yapılanlarıda olabilir.

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Alana hayırlı olsun:D
Ama aluminyum denen metalin tuzlu suyla buluşması ne etki yapar sitede metal erbabı kişiler var onlara sormalı.

KILLtoLIVE

Üye
Adı
Emre AY
Bende bu teknelerin genellikle göllerde kullanıldığını ve tuzlu suda pas yaptığını duymuştum ama ne kadar doğru bilemiyorum. Ayrıca bir sitede resmini gördüğüm olağanüstü bir alüminyum tekne vardı, katlanıp kolayca taşınabiliyordu aynı şişme bot gibi. Resimleri bulabilirsem ekliycem buraya.

Buldum:)

ŞU linktede videosu var.

Bence taşıma kolaylığı açısından mükemmel birşey. Delinme ihtimalide yok gibi:)

muresli

Yeni Üye
Adı
MISTAN BAYER
Selamun aleykum,
Kiymetli arkadaslarim aliminyum tekneler deniz suyuna cok dayanikli alasimlardan (titanyum gibi)imal edilirler.Selamlar.

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
4.5 mt'lik aliminyum tekne oldukça iyi bir seçim. Güçlü bir motorla çok keyifli kullanılabilir. Malzeme olarak aliminyum deniz suyuna inanılmaz dirençlidir. Ancak dikkatli kullanım gerektirir. Teknede sintine düşen bir krom somun orada unutulursa zaman içerisinde dokunduğu bölgeyi çürütür. Tekne üzerinde yapılacak tadillat bakım ve onarım işleri ustası tarafından yapılmalıdır. Eğer iyi durumda ise sadece dikkatli kullanarak ve çok düşük bakım maliyetleri ile yıllarca kullanılabilir.

Hafif olmaları nedeniyle tekne dururken üzerindeki yolcuların hareketleri çok yalpa yaptırır. Ama aynı sorun fiber teknelerde de var. Önemli olan sizin tekne ile ne yapmak istediğinizdir. Hafiflik sürat yapmak isteyenler için iyi, durarak avlanmak isteyenler için kötü olabilir.

Gönlünüze göre bir tekne ve keyifli avlar dilerim.