Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

AMATÖR DENİZCİ BELGESİ ALMA

mehmett23

Üye
Adı
MEHMET TİMUR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba uzatmayayım 15 yaşındayım ama 15 yaşımı doldurmadım ADB başvurusu internetten buldum kadarıyla internet üzerinden yapılıyor ve E-devlet ile giriş sağlanıyor. E devlet şifresi almaya gittim ama 15 yaşını dolduranlara verildiğini söylediler ADB başvurusunu internetten yapmak yerine nereye giderek yapabilirim?

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Mehmet en yakın liman başkanlığına başvurabilirsin. Bu arada yaş kısıtlaması dolayısıyle en çok 7mt boy ve en fazla 7 mil sürat yapabilen tekneleri kullanmana izin verilir. 7 milden daha düşük hızda bile olsan 7 milden daha yüksek hız yapabilecek bir tekne ile seyir halinde yakalanırsan ağır para cezası ve-veya yetki belgenin iptaline kadar cezalar yiyebilirsin.

Ogunata

Yeni Üye
Adı
Ogün
Hazır konusu açılmışken, Amatör Denizci Belgesi ve Telsizci Belgesi eğitimleri de e-devlet üzerinden veriliyor. Akabinde, eğitimi bitirdikten sonra sınavlara da e-devlet üzerinden girebiliyorsunuz.

mehmett23

Üye
Adı
MEHMET TİMUR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Mehmet en yakın liman başkanlığına başvurabilirsin. Bu arada yaş kısıtlaması dolayısıyle en çok 7mt boy ve en fazla 7 mil sürat yapabilen tekneleri kullanmana izin verilir. 7 milden daha düşük hızda bile olsan 7 milden daha yüksek hız yapabilecek bir tekne ile seyir halinde yakalanırsan ağır para cezası ve-veya yetki belgenin iptaline kadar cezalar yiyebilirsin.
Öncelikle teşekkürler seyir halinde olacağım tekne 5 metre fiber ve 60 hp motoru var sıkıntı olur mu? Uzak mesafe yapmayacağım limandan açılacağım 400-500 metre balık vs tutup geri döneceğim sıkıntı ederler mi? Balıkçı barınağı olduğu için fazla bi sahil güvenlik olmuyor.

Son düzenleme:

mehmett23

Üye
Adı
MEHMET TİMUR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Hazır konusu açılmışken, Amatör Denizci Belgesi ve Telsizci Belgesi eğitimleri de e-devlet üzerinden veriliyor. Akabinde, eğitimi bitirdikten sonra sınavlara da e-devlet üzerinden girebiliyorsunuz.
Gördüm ben de nereye gideceğimi öğreneyim başvuru yapacağım.