Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amatör Denizcilik Kaptanlık Belgesi..

beyhan

Aktif Üye
Adı
beyhan karaca
bidaki kursa katılcam

selçuk

Aktif Üye
Adı
SELÇUK DİNÇ
İrfan'cığım başarılar dilerim,bende bir hevesle:p gecen sene kitabı aldım hatta yarısına kadar da çalıştım fakat sonra tembellik edince kaldı :eek: .
Hayırlı haberlerini bekliyor olacağız..

alpperr

Üye
Adı
Alper DEMİR
Geçtiğimiz aylarda bende bu sınava girip ADB belgesi almaya hak kazandım... İnternette dolaşan bazı soru cevaplar var bu sınavla ilgili olarak, bu soru-cevapları 1 kez dahi okusanız başarılı olursunuz inanınki... Bence denizde açılan herkesin alması gereken bir belge...

İrfan

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
İrfan Çimçik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadaşlar iyi temeni ve dilekleriniz için sağolun almaya kararlıyım umarım ilk sınavda başarılı olurum.bu sınava giricek arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim.:)

YaşaR

Moderatör
Yönetici
Gold Üye
Adı
YaşaR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Takıldığın bir yer olursa sor bana. :) Eski ama eskimeyen kaptanlardanım ;)

İrfan

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
İrfan Çimçik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Takıldığın bir yer olursa sor bana. :) Eski ama eskimeyen kaptanlardanım ;)
Eksik olma Yaşar abi, kursa kayıt yaptırdım haftada 2,gün seminerleri kaçırmamaya gayret ediyorum.şu an pıroblem yok gibi takıldığım bir yer olursa sana danışacağıma emin ola bilirsin.:)ben her zaman söylerim ve kendime bunu ilke edindim( El öpmekle dudak aşınmaz..!)sevgiyle kal abicim selamlar.

f95

Yeni Üye
Adı
Serkan Ulu
Bende bu ay ADB almak istiyorum.Kitabına çalıştım ama... geçemem diye korkuyorum(malum bir sınav 100TL)

SINAVA GIREN ARKADASLARDAN YARDIM ISTIYORUM.ACABA NASIL SORULAR CIKIYOR?ZORLUK DERECELERI NASIL?NELERE CALISMALIYIZ?

Açıkçası bana göre yüz üzerinden altmış almak bana da biraz zor geliyor.Kitaba biraz daha çalışmaktan başka şansım yok galba......bu belgeyi almam lazım

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bende bu ay ADB almak istiyorum.Kitabına çalıştım ama... geçemem diye korkuyorum(malum bir sınav 100TL)

SINAVA GIREN ARKADASLARDAN YARDIM ISTIYORUM.ACABA NASIL SORULAR CIKIYOR?ZORLUK DERECELERI NASIL?NELERE CALISMALIYIZ?

Açıkçası bana göre yüz üzerinden altmış almak bana da biraz zor geliyor.Kitaba biraz daha çalışmaktan başka şansım yok galba......bu belgeyi almam lazım
O kitaptan çıkıyor bütün sorular, her bölümünden hem de.
Ben sadece internet üzerinden çalıştım ve ilk sınavda 88 alarak ADB ye hak kazandım.
Sorular kolay, merak etme.

pride

Üye
Adı
Onur AYDOĞAN
Ben kursa gitmeden direkt sınava girdim ve ilk seferde aldım. Şunu belirtmek isterimki, kitaptan tek başına çalışmak yetersiz oluyor. Uzun yıllardır terimleri ve kuralları bilmeseydim sınavdan geçmem nerede ise imkansızdı. Benim kişisel tavsiyem, internette sınavda çıkacak tüm sorular ve cevpları olan siteler var. Drekt olarak soru ve cevap şeklinde çalışırsan başarı şansın artacaktır. Aksi halde kursa gitmeden başarıyı yakalamak biraz zor olacaktır.

İlk yardım konuları, işaretler ve çakarlar ile birlike harita okumayı çalışmanı tavsiye ederim.

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Arkadaşlar, katılanlara başarılar dilerim.
Alanları tebrik ediyorum.
Yalnız bir sorum var; Bu belgenin bir süresi var mı?
ve İstanbul'da bu belgeyi nasıl alabilirim??