Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amatörce Çapari Yapımı

BOĞAZIN EFENDİSİ

Aktif Üye
Adı
Alparslan Altan
Herkesin bildiği gibi boğaz suyunda eskisi gibi hazır takımlar yada kırçıllı tüyden çapariler yemiyor balık ee hazır takımlada bu işler olmuyor bende dedimki artık kendi takımlarımı bağlıyacağım oğün buğündür 4 yıldır kendi takımımı bağlarım ve herzaman da beni 1.0 öne geçirmiştir İster boğaz olsun ister köprü yada geçe çaparisi özellikle çinekopta hiç birinde beni yanıltmamıştır herzaman canavar gibi çalışmışlardır hiç balık yok dedikleri yerde 2 3 kilo balıkla döndüğümü biliyorum ...

Organze kurdalemizi ucunu bularak açıyoruz ve iki kenarını ayırıp orta kısımdan tutucağımız balığın durumuna göre ayarlıyoruz onu ayarladıktan sonra sim'i içine koyup ağzımızla ıslatıyoruz bu şekilde ...

Islandıktan sonra iğnemizi koyuyoruz sonra kaç numara misinadan yapıcaksak hepsinin üstüne misinamızı koyuyoruz

Bu şekilde misinamızı koyuyoruz ve orda **o** şekil olucak sonra 4 kere hafif şekilde 4 kerede sert döndürüyoruz ve üstten çekiyoruz

Bu şekilde olucak ilerde video çekicem daha iyi anlamanız için

Ve bir tane kösteğimiz oldu :):)

Buda bana çapari yaparken yardımcı olan boyalı misina bu 015 mevsimine göre 08 010 012 015 bazen 018 kullandığım oluyor çinekopa ise 0 26 kullanıyorum

Bundan sonraki bölümde kullandığım simlerim ve organze kurdalelerim ve kurtarıcılarım ...

Bu da oldum olası sevdiğim kırmızı sim kapalı yeşil organzenin içine kırmızı ve düz sim koyunca çok güzel balık alıyorum Yazın sarayburnunda 5 iğneli beyaz içine kırmızı sim koyunca izmarit istavrit alıyorsun genellikle izmarit ..

Çaparisini kendi yapan herkese öneririm çok güzeldir

Buda güzeldir portakal çinekop çaparisinde kullanıyorum istavrite de kullandığım oluyor

Buda turuncu organze kurdalede kullanıyorum güzel oluyor beyazın içinde de güzel oluyor

Bunlarda organze kurdalelerim yedekleride var Soldan en baştaki çok güzel boğazda çok güzel iş yapar 081# kodu

Bunlar çaparide kullandığım kanat tüylerim çok güzel istavrit ve çinekop alıyorum özellikle yazın sarayburnunda akşamları 10 numara beyaz iğneye kanat tüyü kırmızı mavi sim koyunca boğazda bile balık yokken 15 li balık alıyorsun ve bu olayı pek fazla kimse bilmez ...

Buda kırçıllı tüy özellikle çinekopta ve istavrit çaparisinide katıyorum ...

Buda palamut çaparisi yaptığım boyun tüyüm bizim bi abiden aldım 4 tane horoz kesmiş :D :D :D: D

Bunlarda başka sim o yeşil ipi bazen simsiz takım yapıyorum orda kullanıyorum gayette güzel iş yapıyor ...

Buda kurtarıcım :D :D

Bunlarda makaslarım niye 3 tane derseniz aslında daha çoktu bulamadım :D 1tanesi çapari yaparken fazlalıkları keserken biri kalın misina diğeride yedek :lol: :lol:

Kendi yaptığım bi çapari ...

Buda başka bi sim ama belli olmuyor eminimki çok güzel iş yapıcak yanar döner bi sim

Burdada 1 2 resim ekleyim bu sene güzel avlar yaptık ama resim çeken olmadı herkes balık aldığından resime hiç vakit kalmıyor ...

Çinekop geldi az balık çektik :D :D oğün gelen bu çinekop bana gazı verdi oğün rapala ile 9 tane çinekop aldım 5 tane rapala değiştirdim ...

Buda başka kanal balığı bunlar :D :D :D

Beğenmeniz dileği ile herkese rastgele...[/QUOTE]

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Eline sağlık Alp
Keyifli, nitelikli paylaşımlar

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Teşekkürler Alp.Güzel paylaşım,ellerine emeğine sağlık:)

İrfan

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
İrfan Çimçik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Teşekkürler sevgili Alp.Güzel paylaşım,ellerine sağlık.:)

selçuk

Aktif Üye
Adı
SELÇUK DİNÇ
Emeğine ve eline sağlık Alp,bilirim çaparilerini;)

furunotr

Daimi Üye
Adı
Haluk Pirinç
Elinize sağlık; hiç üşenmeden çapari bağladığınız gibi; yine hiç üşenmeden malzemeler ile birlikte çaparinin nasıl bağlandığını tek tek resimleyip göndermişsiniz; güzel bir çalışma olmuş...

enis59

Daimi Üye
Adı
Enis
Teşekkürler Alp eline sağlık

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Teşekkürler Alp güzel çalışma olmuş:) Yalnız ben olsam o sinaritten sonra istavrite adapte olmakta zorlanırım :)

BOĞAZIN EFENDİSİ

Aktif Üye
Adı
Alparslan Altan
Teşekkürler Alp güzel çalışma olmuş:) Yalnız ben olsam o sinaritten sonra istavrite adapte olmakta zorlanırım :)
Abi o bi rüyaydı Geldi geçti inşallah en kısa zamanda tekrar o rüyaya gideceğim Ama biraz zorda olsa İstavrite Alışıyorum:)...