Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

AMAZON ALIŞVERİŞ - PİKAP YARDIM

ahmetsevgi

Üye
Adı
Ahmet Sevgi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar Pikap almak istiyorum fakat bir türlü karar veremedim :) Amazon da bulduğum bir modeli satın almak istesem vergisi ağır mı olur Türkiye de ki fiyatlara mı denk gelir ayrıca amazon kart hakkında da bilgi almak istiyorum konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum Amazon dan alışveriş yapan ya da bilgisi olan şimdiden teşekkürler

Beğendiğim modelin linki

Obolukbasi

Yeni Üye
Adı
Onur Bölükbaşı
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hocam bu ürün TR ye yollanmıyor..Şu dönemde birçok ürünün TR ye shipping i corona nedeniyle kapalı. Bu ürünün daha sonra açılır mı bakmak lazım..Amazon ın şöyle bir güzelliği var ki zaten eğer ürün TR ye yollanıyorsa siz almadan önce vergi shipping vs gibi tüm masrafları görürsünüz almak isterseniz ödersiniz.amazon da ödeme yaptıktan sonra tekrar ödeme vs gibi saçma sapan durumlar olmaz.Olabilecek en kötü senaryo ürün gümrükten geri gönderilir veya satıcı siz ödemeyi yapsanız da ürünün satışını iptal eder her şekilde paranızı geri alırsınız.Amazon çok güvenilirdir hiç soru işareti olmasın.
Şimdi kafanızı karıştırmayayım ama Amazon un bir sürü ülkede sitesi vardır.Benim bu bahsettiğim Amazon Amerika sitesi dir.Avrupa sitelerinde Almanya mesela birçok ürünüb sadece kargo ücretini görürsünüz ve aldığınız ürüne göre gümrükte herşey başınıza gelebilir veya sorunsuz alabilirsiniz.. yani Amerika hariç alışveriş yapmayın eğer yapacaksanız Alacağınız ürüne ne kadar gümrük vergisi ÖTV vs vs ödeyeceksiniz iyice araştırın sürpriz olma ihtimali çok yüksek olacaktır.

ahmetsevgi

Üye
Adı
Ahmet Sevgi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hocam bu ürün TR ye yollanmıyor..Şu dönemde birçok ürünün TR ye shipping i corona nedeniyle kapalı. Bu ürünün daha sonra açılır mı bakmak lazım..Amazon ın şöyle bir güzelliği var ki zaten eğer ürün TR ye yollanıyorsa siz almadan önce vergi shipping vs gibi tüm masrafları görürsünüz almak isterseniz ödersiniz.amazon da ödeme yaptıktan sonra tekrar ödeme vs gibi saçma sapan durumlar olmaz.Olabilecek en kötü senaryo ürün gümrükten geri gönderilir veya satıcı siz ödemeyi yapsanız da ürünün satışını iptal eder her şekilde paranızı geri alırsınız.Amazon çok güvenilirdir hiç soru işareti olmasın.
Şimdi kafanızı karıştırmayayım ama Amazon un bir sürü ülkede sitesi vardır.Benim bu bahsettiğim Amazon Amerika sitesi dir.Avrupa sitelerinde Almanya mesela birçok ürünüb sadece kargo ücretini görürsünüz ve aldığınız ürüne göre gümrükte herşey başınıza gelebilir veya sorunsuz alabilirsiniz.. yani Amerika hariç alışveriş yapmayın eğer yapacaksanız Alacağınız ürüne ne kadar gümrük vergisi ÖTV vs vs ödeyeceksiniz iyice araştırın sürpriz olma ihtimali çok yüksek olacaktır.
Çok Teşekkür Ederim hocam yanlıs anlamadıysam corona yüzünden kapalı dediniz yani virüsten sonra açılacak:) sizi takibe alcam hocam izninizle zamanı gelince sizi yine rahatsız etsem olur mu acaba :)

Obolukbasi

Yeni Üye
Adı
Onur Bölükbaşı
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Re hiç sorun değil tabiki yardımcı olmaya çalışırım..muhtemel bazı ürünler açılır bazıları açılmaz ara ara bakmak lazım