Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amerikan Tipi Jig Ve Baitler

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
biraz hayal kuruyoruz aslında ama bizim tatlı sularımızda shakey head , texas rig randıman verir mi bilemiyorum.
denemek lazım yine de , ayrıca bu shakey head'in aliexpress'ten 3-5 gr lık küçük versiyonlarını alıp lrf yapılabilir , orta uzunlukta kurtlarla gece avında denenebilir diye düşünüyorum.

siparişler verdim ama henüz elime geçmedi , kurbağa sahtesini özellikle merak ediyorum.Muhtemelen meradaki balıklar biraz şaşıracaktır :D
Bu arada ben Texas'ı denizde kullandım ve ilk denememde de peş peşe iki tane ispendek kandırabildim.
Bizde tatlı su balıklarında çok fazla çeşitlilik yok. Bu haliyle spinner turnada işe yarayabilir, worm jig zaten sudakta kullanılıyor. Geriye de Perch ve kefal kalıyor tür olarak.

rıza

Üye
Adı
rıza e
Kan Grubu
O Rh Pozitif
texas rig ile çok miktarda sudak almışlığım var özellikle gece avlarında

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
kurbaga sahteler snakehead fish denen bir balık için kullanılıyor genelde.. akvaryum balıgı olarakta bızım buralarda satılıyor turnadan bile daha vahşi yırtıcı .. rubber jig tarzı sahteler geniş agızlı levrek denen bir balık ıcın kullanılıyor . bızım tatlısularımızda yok maalesef .. bunun yanında teksas rig veya offset kancaları kullanıyorun aksıyon farkı yaratıyor ve takılma ıhtmalı cok daha az lakin özellikle offset kancalar ilk vuruşta balıgı alma ihtimalınız normal kancalara göre daha düşük. vuruşlarda kaçırma durumu çok oluyor.. bu tabiki sılıkonun inceliği kanca derinliği ve sılıkon yumuşaklığı ile de alakalı.. onun ıcın bence bıraz fantazı oluyor

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu arada ben Texas'ı denizde kullandım ve ilk denememde de peş peşe iki tane ispendek kandırabildim.
Bizde tatlı su balıklarında çok fazla çeşitlilik yok. Bu haliyle spinner turnada işe yarayabilir, worm jig zaten sudakta kullanılıyor. Geriye de Perch ve kefal kalıyor tür olarak.
peki abi texas rig'te buna benzer bir silikon mu kullandın yoksa worm tarzı mı?

Bir de carolina rig sanki gezer kurşunla takılmaması açısından daha kullanışlı olabilir gibi geldi bana , ne dersin? ama yüzdürmek dışında drop shot tarzı vertikal aksiyon verilemez bu durumda da

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
peki abi texas rig'te buna benzer bir silikon mu kullandın yoksa worm tarzı mı?

Bir de carolina rig sanki gezer kurşunla takılmaması açısından daha kullanışlı olabilir gibi geldi bana , ne dersin? ama yüzdürmek dışında drop shot tarzı vertikal aksiyon verilemez bu durumda da
Takımda offset iğneye bağlanmış aşağıdaki silikon, üstüne kurşunum misinaya zarar vermemeli için boncuk ve arkasına da ana konuda gösterdiğin kurşunlardan.

Hafif takımlarda Caroline kullanmadım hiç ama Caroline benzeri takımı derin meralarda kolyos-uskumru-iri istavrit gibi balıkları avlamak için kullanıyorum.
Makineden gelen bedene sıyırtma kurşunu ve altına da yaklaşık birbuçuk kulaçlık bedene bağlanmış silikon yem.

Fotoğrafta sıyırtma kurşunu ve yemleri görebilirsin.

Keşke tüm teknikleri ve yemleri deneyebilecek kadar uzun süreler avlanma şansım olsa. Bu tarz avlar için sadece Temmuz-Ağustos aylarında Çanakkale’de bir kaç defa zaman bulabiliyorum. Ava az gidince de öncelikle en denenmiş ve sonuç alınmışla başlamak gerekiyor. Ancak bunların başarısız olması durumunda yeni şeyleri denemeye geçebiliyorum.

smucuk

Daimi Üye
Adı
Selçuk
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Texas Rig benim de dikkatimi çekti. Her şartta başarılı olabilecek gibi görünüyor.

Mektupla

Daimi Üye
Texas Rig benim de dikkatimi çekti. Her şartta başarılı olabilecek gibi görünüyor.
14 Haziran 2010 tarihli bir alıntı
Merhaba Bülent abi, bugün Hisar balıkçılığa gittim, çok fazla çeşit yoktu ama; drop shot için birkaç güzel malzeme buldum ve aldım. Bu silikonlar ile TEXAS RIG ve DOWN SHOT teknikleri ile son 2 ayda çok iyi Levrek aldım , çok sevdim bu sistemi, inanılmaz da eğlenceli. Bu gidişle kışın sahtelerimde önemli değişiklikler yapacağım anlaşılan:) Profilimdeki levreği de TEXAS RIG ile aldım ve onun gibi diğerleri, o gün bu balıktan en küçüğü 3700 gr olarak 3 adet aldık. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle...
Sağlıkla kalın.
29 Eylül 2011
Texas rig avında gece yada gündüz olması, dalgalı düz yada bulanık deniz olması sadece kullanacağınız silikonun rengini etkiler.
Levrek Avcılığında TEXAS RIG Tekniği

Son düzenleme:

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Sadece weightless rig değil aynı zamanda yazın tatlı su balıkçılığı hakkında altın değerinde bilgiler , balığın neden yazın sazlık ve nliüferleri , derin suyu yada akıntı olan kanal girişlerini tercih ettiğini anlıyoruz.

Peki bu sazlık ve nilüferden yoğun ( heavy cover ) meralarda nasıl avlanacağız , texas rigin sorunları ne ve bunu aşmak için ne yapabiliriz.

Çok özel bir video olduğunu düşünüyorum , çok akıllıca bir çözüm üretmişler.

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif