Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amerikan Tipi Jig Ve Baitler

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Amerika sularında özellikle büyük ağızlı levrek avcılığından ötürü daha büyük kancalı jigler ve bizim pek de alışık olmadığımız farklı bait ( yem ) ler kullanılıyor.

Bu disiplinleri öğrenmek ve sularımızda kullanabileceğimiz teknikleri irdelemek için bu konuyu açtım.

Çeşitli jig/bait kombinasyonları ana başlık ve resimleri ile paylaşıyorum :

Drop Shot :

Shakey Head :

Jig/Worm ( bu tanıdık işte =)

Punchin Rod :

Flippin Bait :

Frog Bait :

Carolina Rig :

Chatter Bait :

Jerk Bait ( bunu biliyorsunuz zaten )

Spinner Bait :

Swimm Bait ( bu da tanıdık):

Crank Bait ( benzer olsa da daha ağır gramaj kullanıyorlar 10-20gr )

Texas Rig :

Rubber jig :

Wacky (weightless) Rig :

Popper (bu da tanıdık )
Melih abi konuyu hortlatiyorum ama bu amerikan baitleri cok hosuma gitmeye basladi. Birkac link atmissiniz bende birkac bir sey buldum fakat kullanip da memnun oldugunuz baska baitler varsa link atabilir misiniz ? Cok tesekkur ediyorum.

Son düzenleme:

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Melih abi konuyu hortlatiyorum ama bu amerikan baitleri cok hosuma gitmeye basladi. Birkac link atmissiniz bende birkac bir sey buldum fakat kullanip da memnun oldugunuz baska baitler varsa link atabilir misiniz ? Cok tesekkur ediyorum.
Daha kullanamadım ana Savage gear Texas ve carolina rig çıkarmış tr de de satılıyor .

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Denemeye deger gibi. Bir paket kit alacagim. Tesekkur ederim
10grlıkla tatlı su avı , 5grlıkla da lrf istavrit yada dip balıkları ( eşkina , mırmır vb ) avlanabilir.Tabii durgun suda ..

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
10grlıkla tatlı su avı , 5grlıkla da lrf istavrit yada dip balıkları ( eşkina , mırmır vb ) avlanabilir.Tabii durgun suda ..
Bu arada pakete offset kanca dahil degil sanirim offset kancasiz nasil kullanilir ya da offset kanca da siparis edecegim.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Ben 5 gr olanla ( bir zamanlar cabelastan 10 lu paketlerle almıştım, dışı kaplı değildi) Çanakkale’de levrek yakalamıştım Teksas formuyla.

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben 5 gr olanla ( bir zamanlar cabelastan 10 lu paketlerle almıştım, dışı kaplı değildi) Çanakkale’de levrek yakalamıştım Teksas formuyla.
Acaba agirligi artiracak bir sistem kursak ornegin 50 gr kursunlu teksas rig wormu 50-60 mt dibe daldirip ziplatabilsek cipura mercan vs. tutabilir miyiz ? Cipura kurt vs. yiyen bir hayvan cunku. Ozellikle teknede klasik dip avlarinda ise yarayabilir diye dusunuyorum. Bence denenmeye deger.

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu arada pakete offset kanca dahil degil sanirim offset kancasiz nasil kullanilir ya da offset kanca da siparis edecegim.
Decoy un güzel offset kancaları var offset kanca alırken eğimli seç düz olmasın

Ben AliExpress’ten alıyorum acil olmadığında

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Acaba agirligi artiracak bir sistem kursak ornegin 50 gr kursunlu teksas rig wormu 50-60 mt dibe daldirip ziplatabilsek cipura mercan vs. tutabilir miyiz ? Cipura kurt vs. yiyen bir hayvan cunku. Ozellikle teknede klasik dip avlarinda ise yarayabilir diye dusunuyorum. Bence denenmeye deger.
50 gr kurşunla ancak canlı yem avı olur yapay yeme aksiyon veremezsin