Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

An itibariyle kaçak çinekop avı!

Konu, 'Jandarma ve Sahil Güvenlik İhbar Hatları' kısmında emrepasa tarafından paylaşıldı.

1. BİROL

BİROL Daimi Üye

Elektrik değil Flaş çakıyorlar. Balık korkup suüstü yapıyor ve topla ağı sonrasında.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Şemsipaşalı

Şemsipaşalı Aktif Üye

Evet işte anlatmak istediğim buydu bizede bu durumda evin yolu gözüktü.

4. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Yaklaşık iki sene önce Çanakkale'de bomba ile ava şahit oluyoruz.Balığı çıkarmak için suyun içinde bir balıkadam var kayaları kurcalıyor,balığı ağa sürüyorlar.Ağ da manyat ağı,vaziyet kötü,facia yaşanıyor.Hemen olayın üstüne gidiyor,olanı biteni iyice anlamak için meraklı amatör rölü ile bakınıyoruz.Jandarmaya telefon:"Hemen gelirseniz arkadaşları süçüstü yaparsınız.Elinizi çabuk tutunuz.Diyorum.Saflık..."
    Jandarma üç gün sonra geliyor ve sahildeki insanlara: " Burada dinamit atılıyormuş.Sesi duyan var mı?"

Sesimiz pek duyulmuyor.

5. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

ben 174 ü aramıştım işe yaradı ilgilendiler cezayı kesip balıklara el koydular sonra olan oldu balık boyları büyüdü bi anda 5 tl olan fiyet oldu 15 tl ısrarla arayın arkadaşlar o hattın başınbdaki zatımuhteremlerre çay içmeye vakit mermeyelim

6. skynos

skynos Yeni Üye

yazık yazık ...

7. vessa

vessa Aktif Üye

bızler burada kendımız calar kendımız oynarız kımsenın hıc bır yasagı taktıgı yok

8. emrepasa

emrepasa Aktif Üye

takacaklar inşallah da biraz geç olacak galiba.umarım çok geç olmazz.

9. megalose

megalose Yeni Üye

29 ekim akşamıydı...bir abimle birlikte oltaları attık bekliyoruz...bir abi daha belirdi arkamızda bisikletiyle...bisiklet sepetinde oltalar...yanımıza geldi rastgele v.s... attı oltaları..vuruş yok tabi oltalarda...50 metre sağımızda kıyıya 90 derecelik açıyla kurulmuş bi ağ vardı açığa doğru salyangoz yapmış.....ona biraz sitem ettik; bisikletli abimiz başladı konuşmaya "onların hepsi benim arkadaşım tanıyorum durumları çok kötü hepsinin, biz bu işi amatör olarak yapıyoruz o bu işten ekmek yiyo o ağ nerden baksan 3 milyardır v.s." yani ekmek parası diyor...

bu memlekette soğancı domatesci portakalcı mazotu kaç paradan alıyor, bunlar kaç paradan alıyor?meyvesi sebzesi olan o kadar emek veriyor başında bekliyor don oluyor yağmur yağmıyor adamın ürünü zarar görüyor.....bu ağcı gırgırcı trolcü takımı hiç bir emek, çaba sarfetmeden gidiyor ağı atıyor çekiyor gidiyor....balığı adeta emiyor..mazotunu da çok ucuza alıyor...nerde emek nerde ekmek?? hele bunlara profesyonel balıkçılık demiyolar mı??neyin profesyoneliyse...

10. emrepasa

emrepasa Aktif Üye

işte o iş disiz bir kuyu başkan.ekmek parası diyice gard düşüyor.kemikleşmiş bir yanlış var orta da,adam düzenini bu şekilde kurmuş ekmeğini bu şekilde yiyor.yanlış değilmi elbette yanlış.böyle kaçak avlananların ne kadarı boyle caresız ve az masum oda tartısılır.

11. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Yok artık yaaa..
    Yuhh diyorum onlara..
    Ya anlamıyorum bu elektrikle melektrikle yasak avlanmayla kazandıklarını birde eve götürüp çoluğa çocuğa yediriyorlar değilmi..
    yazık...