Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ana Beden Misina Marka Tavsiyesi

ccanunal

Yeni Üye
Adı
Can
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba,
Tekneden yapacağım avlar için ana beden 0,60-0,70-0,80 misina marka önerileriniz nelerdir?
Kilo ile satılan Captain ve Krokodil markalarını buldum. Aranızda bu markaları kullanan var mı?

gkys

Aktif Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba,
Tekneden genelde hangi balığı avlıyorsunuz? Belirttiğiniz kalınlıklar bana biraz fazla geldi.

ccanunal

Yeni Üye
Adı
Can
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba,
Tekneden genelde hangi balığı avlıyorsunuz? Belirttiğiniz kalınlıklar bana biraz fazla geldi.
ispari, izmarit, mezgit, olursa mırmır karagöz.. genel olarak yemlide kullanacağım. şartlar uygun olursa levrek avında da tabiki

Mustafaalmış

Aktif Üye
Adı
Mustafa Almış
Kan Grubu
A Rh Pozitif
ispari, izmarit, mezgit, olursa mırmır karagöz.. genel olarak yemlide kullanacağım. şartlar uygun olursa levrek avında da tabiki
Hocam selamlar, biz akdenizde kiloluk sargoz ve çupraları 0.25'lik krokodil ile çekiyoruz. Sizin söylediğiniz çaplar çok büyük. Ayrıca 0.80 misinayı kaç numara iğneye bağlayıp ispari alıyorsunuz? Eğer 3-4-5 numara iğnelerse sanırım tüm palayı misinayla doluyorsunuz.

ccanunal

Yeni Üye
Adı
Can
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hocam selamlar, biz akdenizde kiloluk sargoz ve çupraları 0.25'lik krokodil ile çekiyoruz. Sizin söylediğiniz çaplar çok büyük. Ayrıca 0.80 misinayı kaç numara iğneye bağlayıp ispari alıyorsunuz? Eğer 3-4-5 numara iğnelerse sanırım tüm palayı misinayla doluyorsunuz.
tam anlatamamışım sanırım. mantara yada kasnağa sardığımız ana bedenden bahsediyorum aslında.

Mustafaalmış

Aktif Üye
Adı
Mustafa Almış
Kan Grubu
A Rh Pozitif
tam anlatamamışım sanırım. mantara yada kasnağa sardığımız ana bedenden bahsediyorum aslında.
hocam valla sen kusura bakma, ben yanlış anlamışım :) Ama biz burada beden ne ise köstekte onu kullanıyoruz :)

batu2004

Üye
Adı
salih özbatu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Selam.
kasnaklarda asso süpersoft sarı olanlardan kullanıyorum. kilo ile satılıyor 1000mt olarak
uzun oltada kurşun ağırlığına göre en fazla 070 kullanıyorum
yemli zokalı avlarda 050 ideal daha kalınları av verimini düşürür.
mercan marka kullandım ama çok pürüzlü yüzeyi
powerline marka 2 tercihim olur
krokodil çok sert sürekli gam almak gerekiyor.
mutlaka kasnağa sarmadan gamını almanız gerekli.
tekne ile giderken poşet bağlayın misinanın ucuna paraşüt gibi olmalı poşet 100 mt misinayı açın ve yavaş yavaş yol verin poşet patladımı misinanın gamı alınmış olur. en kolay yöntem budur.