Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ANTALYA Balık Av Durumu Raporları(Lara, Konyaaltı, Adrasan, Alanya, Manavgat, Kemer, Kaş, Serik)

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Stolz tarafından paylaşıldı.

1. adsan

adsan Yeni Üye

Bi arkadasim lrf icin antalyaya gitmisti.demekki sansina kusecek sizin anlattiklariniza gore .

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Babali07

Babali07 Aktif Üye

öncelikle Ooooohaaa :krktm: kamış halkalarının buz tutması acayip soğuktu hava ama o kadar mı soğuk.

sabah erken kalktım bugün falezlerden inip atçek yapayım dedim hem rüzgar almaz diye ama hava öyle soğuktuki cesaret edemedim.

bu soğukta balığa gitmek harbi cesaret tebrikler.

Levreko bunu beğendi.
  4. Levreko

Levreko Daimi Üye

Vallaha bende görünce oha ha s....tr dedim :) geçen senede çok soğuk havada gitmiştim hatta bikeresinde yine çok soğuktu hatta hafiften kar taneleri uçuşuyordu ama o zaman böyle halkalar buzlanmamıştı ama bu sefer halkalar buzlandı :) ben sıkı giyindiydim içimde neopran yelek ayaklarımda neopran çorap ve ellerinde neopran eldivenler vardı o yüzden hiç hissetmedim soğuğu sonra buzları görünce farkettim o kadar soğuk olduğunu :)

5. Levreko

Levreko Daimi Üye

Ben bu sene hiç verim alamadım spinden ve tanıdığım yada avlakta gördüğüm bütün insanlar aynı şeyi söylüyor ama ben serikteyim boğazkent belek kadriye buralarda avlanıyorum belki arkadaşınız farklı bir bölgeye gider belki orada farklı olur

6. adsan

adsan Yeni Üye

O antalya merkezde olucak umarim sansi yaver gider

7. malidemirkan

malidemirkan Aktif Üye

Bilgilendirme için teşekkür Levreko. Bu sene bu boş gelinen raporlardan sonra Antalya ya balık için gitmek benim için zor gibi. Güzel bölgedesin hâlbuki. Ama oraların sorunu da sanırım çok fazla tatil bölgelerinin olması.
    Yapay resif çalışmaları Antalya için bir an önce yapılmalı. Yoksa gerçekten durum kötü Antalya da. :(

Stolz ve Levreko bunu beğendi.
  8. 3rdem

3rdem Aktif Üye

Antalyada şuan çupra falan çikiyormu acaba

9. NiGHTMaRe07

NiGHTMaRe07 Aktif Üye

Arkadaşlar merhaba..Öncelikle büyük balık avlamada acemiyim..Geçen pazar başımdan geçen 2 olayı anlatmak istiyorum..
    1) Babamla birlikte şelalenin orada akya veya sinarite sırtı çekiyorduk..Birden benim oltam kaloma sarmaya başladı..makinem okuma salina 2 16000..üzerinde 350 mt civarında ip var..önceleri bu makineyle jig yapıyordum..tekneyi rolantide devam ettirdim balık yorulsun diye..fakat balık ne kaloma nede birşey dinliyor hızla akıyor..ardından tekneyi çevirme fırsatım yoktu ve geri vitese takarak ipin olduğu yere doğru gittim..ama kaloma durmak bilmiyor..1 dk demeden benim ip bitti..balığı hissedemeden shock leaderdan misineyi koparıp gitti..olta taşa takıldı desem okadar kaloma gitmez birde geri gittiğimde bile durmadı kaloma..balığın ne olduğu konusunda bir bilgim yok.. IMG-20160118-WA0007.jpeg kullandığım malzeme live bait ring 400gr..balıkla birlikte gitmiştir..olaki yakalayan olursa isterim geri :=))

2)Bu olaydan sonra yemi yenileyip tekrar koyulduk sırtıya..aradan 15-20 dk sonra babamın oltaya birşeyler vurmaya başladı..bende küçük akya olailir 350 gr kurşunla hissedemiyoruzdur çek dedim ve çektik..tekneye 1 mt kadar yaklaşıncaya kadar biraz agırdı sonra teknenin dibinde bir su fışıldaması koptu..bir baktım 6-7 kg civarında kılıç balığı..babamın oltadaki yemi parçalamış ama üçlü iğneler geçmemiş ağzına..balık altımızda geziyor babam tekrar saldı parçalanmış balığı yine bastı ama bu sefer tasmalayamadık..bende çektim benim oltayı bu sırada..kurşunu elime aldığımla benim oltaya basması bir oldu..hemen tasmaladım aşağıya baktım balık yan yatıp mücadele ediyor..makineyi elime alırken yine bastı asıldım kurşunu bıraktım kamışı elime aldım nanay..üçlü kanca dan kurtuldu..bizim balıkta gitti..daha sonrada bir vuruş alamadan günü bitirdik.. IMG-20160201-WA0000.jpg kılıç balığının basmasındaki misinanın yaptığı..

bilgili arkadaşlara sormak istiyorum..ben nerede yanlış yaptım ..???

10. Levreko

Levreko Daimi Üye

Saat sabah 05:00 balık için hazırlandım tulumumu giydim motor kaskımı malzemelerimi elime aldım evden çıktım yağmur başladı :-( geri girdim eve motorla gidilmez dedim halbuki bütün hava durumu siteleri antalya belek güneşli gösteriyordu hayal kırıklığına uğradım o kadar hazırlanmıştım ne hayallerim vardı kendi rekorumu kıracak büyük bir levrek avlayacaktım :-(

Arist34 ve malidemirkan bunu beğendi.
  11. Levreko

Levreko Daimi Üye

Merhaba arkadaşlar konu açtım belki görmüşsünüzdür baraküdalar av vermeye başlamış şu an avının tam verimli zamanı. Ben bu sabah bir tane kandırabilip avladım. Büyük 20 cm üzeri rapala kullanmanızı tavsiye ederim büyüklere daha çok saldırıyorlar IMG_20160501_105405.jpg

cunsal, Stolz ve malidemirkan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş